Zaklinacz czasu

Kategoria: /
średnia ocena: 3.81 / 5.00
liczba ocen: 50007
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Opis:

"Spróbujcie wyobrazić sobie życie bez odmierzania czasu. Pewnie nie potraficie. Zawsze wiecie, jaki jest miesiąc, rok, dzień tygodnia. A jednak przyroda nigdy nie zwraca uwagi na czas. Ptaki się nie spóźniają. Pies nie patrzy na zegarek. Sarny nie martwią się kolejnymi urodzinami. Tylko człowiek odmierza czas. Tylko człowiek odlicza godziny. I właśnie dlatego jedynie człowiek doświadcza paraliżującego strachu, którego nie zniosłoby żadne inne stworzenie. Strachu przed tym, że zabraknie mu czasu. Zaklinacz czasu to piękna opowieść na miarę Alchemika – książka, która dla wielu czytelników na całym świecie stała się inspiracją i impulsem do życiowych zmian. Mitch Albom – bestsellerowy autor, którego powieści rozeszły się na całym świecie w nakładzie ponad 35 milionów egzemplarzy! Trzy z jego książek zostały zekranizowane. "

CYTATY:
Jednak człowiekowi, który może mieć wszystko, większość rzeczy nie potrafi dać radości.
To właśnie wtedy, kiedy jesteśmy najbardziej sami, potrafimy przyjąć samotność drugiego człowieka.
Czasem, kiedy nie dostajemy miłości, której pragniemy, dawanie czegoś drugiej osobie pozwala nam myśleć, że w końcu ją dostaniemy.
Jeżeli nigdy niczego nie tracimy ani nie poświęcamy, nie potrafimy docenić tego, co mamy.
Tylko człowiek odmierza czas.
Tylko człowiek wybija godziny.
I właśnie dlatego jedynie człowiek doświadcza paraliżującego strachu, którego nie zniosłoby żadne inne stworzenie.
Strachu przed tym, że zabraknie czasu.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Bardzo dobra książka. "Czas", coś tak wydawałoby się oczywistego, nad czym się nie zastanawiamy… A jednak każdy z nas postrzega go inaczej… jedni chcieliby go zatrzymać… inni cofnąć… a jeszcze inni popchnąć do przodu… Komuś go brakuje, a ktoś inny ma go w nadmiarze.
  Nie spodziewałam się, że opowieść o „Czasie” może być tak wciągająca o skłaniająca do przemyśleń.
  Polecam!

 • Awatar

  Trzy przeplatające się historie, człowiek, który wszystko chciał zmierzyć i policzyć, mężczyzna śmiertelnie chory oraz dziewczyna licząca minuty do spotkania z ukochanym, pokazują jak różnie walczymy z czasem. Jedni chcą przyspieszyć jego upływ w oczekiwaniu na jakieś wydarzenie, drudzy chcą go zwolnić, aby opóźnić to, co nieuchronne. A może nawet przechytrzyć czas?
  Książka którą można przeczytać w kilka godzin, czyli coś dla tych, którzy stale twierdzą, że nie mają czasu na czytanie. A przy okazji może wyciągną interesujące i wartościowe wnioski?

 • Awatar

  Mitch Albom ma niesamowity dar do pisania wzruszających, a zarazem życiowych i ponadczasowych książek. Podobnie jest z "Zaklinaczem czasi" - piękną przypowieścią o czasie, którego jedni mają za mało, inni zaś za dużo. Gorąco polecam przeczytać, a następnie rozważyć, jak samemu spogląda się na upływający czas...

 • Awatar

  Jeśli masz wolne sobotnie popołudnie i chcesz przeczytać coś co Cię poruszy, to ta książka taka właśnie jest. O czasie, o przemijaniu o straconych chwilach... Polecam

 • Awatar

  "Zaklinacz Czasu" jest ciekawą książką, która może dać do myślenia, choć tak naprawdę nie odkrywa żadnej nowej prawdy. Pokazuje po prostu na konkretnych przykładach, jaką rolę w ludzkim życiu odgrywa czas. Jak wiele rzeczy możemy stracić starając się go spowolnić, zatrzymać lub przyspieszyć. Wydaje mi się, że przekaz Alboma dobrze ilustrują dwa cytaty z tej książki:
  "Kiedy ma się nieskończoną ilość czasu, nic nie jest wyjątkowe. Jeżeli nigdy niczego nie tracimy ani nie poświęcamy, nie potrafimy docenić tego, co mamy."

  "...od kiedy zaczęliśmy odliczać godziny, nigdy nie było nam ich gość. Zawsze już trwał wyścig o więcej minut, więcej godzin, szybszy postęp, by w ciągu jednego dnia osiągnąć więcej. Prosta radość życia między jednym wschodem słońca a drugim przepadła."

 • Awatar

  Jedna z lepszych książek z bardzo głębokim przesłaniem. Wydaje się, że bardzo silnie wpłynie na moje dotychczasowe zachowanie. Czasami warto zatrzymać się w miejscu i dostrzec uroki życia...gdyż ma się je tylko jedno, "a to co się urodziło - kiedyś musi umrzeć".

Inne proponowane
Warto zerknąć