ebook Zawód: szpieg. Rozmowy z Aleksandrem Makowskim
3.6 / 5.00 (liczba ocen: 392)

Zawód: szpieg. Rozmowy z Aleksandrem Makowskim
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 21.14
UpolujEbooka.pl #Instagram
UpolujEbooka.pl #Instagram
24.99 złpremium: 14.99 zł Lub 14.99 zł
21.14 zł Lub 19.03 zł
24.99 zł 10 zł na konto
24.99 zł Lub 22.49 zł
21.24 zł
21.24 zł
21.24 zł
21.30 zł
22.49 zł
22.50 zł
24.99 zł
26.99 zł
Inne proponowane

Poznaj kulisy pracy oficera wywiadu.

Pułkownik Aleksander Makowski to legenda polskiego wywiadu. Syn szpiega, wychowany w Londynie oraz Waszyngtonie, stypendysta Harvardu i absolwent szkoły wywiadu w Kiejkutach. Nikt przed Makowskim nie odpowiedział aż tyle o kuchni pracy polskich szpiegów.

Pułkownik – w wywiadzie-rzece, który prowadzą Paweł Reszka i Michał Majewski – ze szczegółami relacjonuje, jak wyglądało szpiegowskie szkolenie w tajnym ośrodku w Kiejkutach. Odpowiada, jak uczono go werbować agentów, nagrywać spotkania z ukrycia i wykrywać tych, którzy go śledzą. Makowski mówi, jak wyglądały relacje PRL-owskiego wywiadu z towarzyszami radzieckimi. Opowiada o swojej pracy szpiegowskiej w Stanach Zjednoczonych i o tym, jak próbowało go zwerbować FBI.

Zdradza, jak wyglądała praca polskich „nielegałów” za granicą, przedstawia największe sukcesy i wpadki polskich szpiegów. Przez kolegów, przełożonych, ale i przeciwników Makowski (doktor prawa, znakomicie poruszający się na Zachodzie) był i jest uważany za jednego z najzdolniejszych oficerów polskiego wywiadu.

Żaden z weteranów służb specjalnych nie opowiedział do tej pory tyle i tak szczegółowo o działaniach polskiego wywiadu w ostatnich dekadach.

Zawód: szpieg. Rozmowy z Aleksandrem Makowskim od Michał Majewski, Paweł Reszka możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Rewelacyjna ksiazka mowiaca o kulisach pracy polskiego wywiadu.
  Przedstawiona jest tutaj biografia Aleksandra Makowskiego, jednego z lepszych szpiegow polskiego wywiadu.
  Dowiemy sie jak wygladala praca szpiega, jakie techniki stosowano (i stosuja dalej) wywiady krajow.
  Dla osob lubiacych tematyke szpiegowska pozycja obowiazkowa.

 • Awatar

  Uważam, że książka warta uwagi. Można się z niej dowiedzieć, jak działa(ł) polski wywiad.Co jest istotne, jak planowane są misje (oczywiście w ograniczonym zakresie).

 • Awatar

  Pozycja rewelacyjna. Przeczytałem też Tropiąc Bin Ladena. Dzięki niej wyrobiłem sobie opinię o działaniach polskiego wywiadu i pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Do przeczytania tej książki nie zdawałem sobie nawet sprawy jak duży wpływ na działania wywiadu ma polityka i ruchy rządzących. Poza tym czytając te dwie pozycje można znaleźć kilka elementów które nie są ze sobą spójne. W wypowiedziach Pana Aleksandra pojawiają się również elementy które wskazują na pewne konfabulacje...

 • Awatar

  Czytałam obie książki pana Makowskiego. Ta o Bin Ladenie była chyba nawet lepsza. Obie ciekawe i wciągające. Polecam.

 • Awatar

  To niesamowita książka-wywiad z jednym z byłych agentów PRL i RP. Alexander Makowski - w odpowiedziach udzielanych dziennikarzom - mówi o wywiadzie bardzo wiele - jednocześnie nie mówiąc prawie nic. Najbardziej poruszający ( i niesamowity) jest profesjonalizm Makowskiego. Doskonale panuje nad rozmową i zdaje sobie sprawę z tego co i w jaki sposób może powiedzieć.
  Poza tym - to całkiem niemały kawałek historii najnowszej.

 • Awatar

  ciekawa pozycja dla zainteresowanych tematem. choć zalatuje narcyzmem głównego bohatera.

Warto zerknąć