Zawód: szpieg. Rozmowy z Aleksandrem Makowskim
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.58 / 5.00
liczba ocen: 277
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
24.99 zł
-5% 19.24 zł
21.24 zł
24.99 zł
24.99 zł
Pozostałe księgarnie
20.74 zł
21.24 zł
21.24 zł
21.24 zł
22.49 zł
22.50 zł
22.50 zł
23.24 zł
24.99 zł
24.99 zł
25.99 zł
Opis:

Poznaj kulisy pracy oficera wywiadu.

Pułkownik Aleksander Makowski to legenda polskiego wywiadu. Syn szpiega, wychowany w Londynie oraz Waszyngtonie, stypendysta Harvardu i absolwent szkoły wywiadu w Kiejkutach. Nikt przed Makowskim nie odpowiedział aż tyle o kuchni pracy polskich szpiegów.

Pułkownik – w wywiadzie-rzece, który prowadzą Paweł Reszka i Michał Majewski – ze szczegółami relacjonuje, jak wyglądało szpiegowskie szkolenie w tajnym ośrodku w Kiejkutach. Odpowiada, jak uczono go werbować agentów, nagrywać spotkania z ukrycia i wykrywać tych, którzy go śledzą. Makowski mówi, jak wyglądały relacje PRL-owskiego wywiadu z towarzyszami radzieckimi. Opowiada o swojej pracy szpiegowskiej w Stanach Zjednoczonych i o tym, jak próbowało go zwerbować FBI.

Zdradza, jak wyglądała praca polskich „nielegałów” za granicą, przedstawia największe sukcesy i wpadki polskich szpiegów. Przez kolegów, przełożonych, ale i przeciwników Makowski (doktor prawa, znakomicie poruszający się na Zachodzie) był i jest uważany za jednego z najzdolniejszych oficerów polskiego wywiadu.

Żaden z weteranów służb specjalnych nie opowiedział do tej pory tyle i tak szczegółowo o działaniach polskiego wywiadu w ostatnich dekadach.

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Rewelacyjna ksiazka mowiaca o kulisach pracy polskiego wywiadu.
  Przedstawiona jest tutaj biografia Aleksandra Makowskiego, jednego z lepszych szpiegow polskiego wywiadu.
  Dowiemy sie jak wygladala praca szpiega, jakie techniki stosowano (i stosuja dalej) wywiady krajow.
  Dla osob lubiacych tematyke szpiegowska pozycja obowiazkowa.

 • Awatar

  Uważam, że książka warta uwagi. Można się z niej dowiedzieć, jak działa(ł) polski wywiad.Co jest istotne, jak planowane są misje (oczywiście w ograniczonym zakresie).

 • Awatar

  Pozycja rewelacyjna. Przeczytałem też Tropiąc Bin Ladena. Dzięki niej wyrobiłem sobie opinię o działaniach polskiego wywiadu i pozycji Polski na arenie międzynarodowej. Do przeczytania tej książki nie zdawałem sobie nawet sprawy jak duży wpływ na działania wywiadu ma polityka i ruchy rządzących. Poza tym czytając te dwie pozycje można znaleźć kilka elementów które nie są ze sobą spójne. W wypowiedziach Pana Aleksandra pojawiają się również elementy które wskazują na pewne konfabulacje...

 • Awatar

  Czytałam obie książki pana Makowskiego. Ta o Bin Ladenie była chyba nawet lepsza. Obie ciekawe i wciągające. Polecam.

 • Awatar

  To niesamowita książka-wywiad z jednym z byłych agentów PRL i RP. Alexander Makowski - w odpowiedziach udzielanych dziennikarzom - mówi o wywiadzie bardzo wiele - jednocześnie nie mówiąc prawie nic. Najbardziej poruszający ( i niesamowity) jest profesjonalizm Makowskiego. Doskonale panuje nad rozmową i zdaje sobie sprawę z tego co i w jaki sposób może powiedzieć.
  Poza tym - to całkiem niemały kawałek historii najnowszej.

 • Awatar

  ciekawa pozycja dla zainteresowanych tematem. choć zalatuje narcyzmem głównego bohatera.

Inne proponowane
Warto zerknąć