ebook Pies Baskerville'ów. Dziwne przygody Sherlocka Holmesa
3.98 / 5.00 (liczba ocen: 2461) Ilość stron (szacowana): 112

Pies Baskerville'ów. Dziwne przygody Sherlocka Holmesa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 5.00
5.00 zł
10.00 złpremium: 6.00 zł Lub 6.00 zł
8.00 zł Lub 7.20 zł
10.00 zł 10 zł na konto
10.00 zł Lub 9.00 zł
6.00 zł
10.00 zł
24.90 zł Lub 22.41 zł
Inne proponowane

„Był to pies – pies czarny jak węgiel, olbrzymi – taki, jakiego dotąd nie widziały oczy żadnego śmiertelnika. Z jego otwartej paszczy buchał ogień, ślepia żarzyły się jak węgle, a po całym jego ciele pełzały migotliwe płomyki. Nigdy nawet w majaczeniach chorego umysłu nie mogło powstać nic równie dzikiego, przerażającego, szatańskiego, jak ten czarny potwór, który padł na nas z tumanów mgły”. Pies Baskerville'ów – powieść detektywistyczna sir Artura Conan Doyle'a. Jedna z najsłynniejszych pozycji, należących do cyklu opowieści o detektywie Sherlocku Holmesie. Jej akcja rozgrywa się na ponurych wrzosowiskach hrabstwa Devon. Powieść zaczyna się przyjazdem dr Mortimera do Londynu na Baker Street. Lekarz opowiada Sherlockowi Holmesowi i Watsonowi historię o psie. W tajemniczych okolicznościach giną kolejni spadkobiercy majątku Baskerville'ów. Miejscowa ludność przypisuje owe zagadkowe zgony działaniu klątwy, prześladującej od ponad dwustu lat rodzinę Baskerville'ów... (opis za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pies_Baskerville'ów)

Pies Baskerville'ów. Dziwne przygody Sherlocka Holmesa od Arthur Conan Doyle możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Jest to powieść, a nie opowiadanie - co jest dość istotne. Co więcej prawdopodbnie jedna z pierwszych powieści, w których pojawia się Holmes.
    Oczywiście narrację prowadzi dr. Watson, który opowiada historię w taki sposób, jakby ona zaskakiwała jego samego - nawet jeśli chodzi o pojawienie się samego Holmesa.
    Główny wątek oparty jest o celtyckie wierzenia dotyczące bestii rozszarpującej ludzi na wrzosowiskach. Oczywiście rozwiązanie jest jeszcze bardziej niesamowite, choć mniej fantastyczne.
    To Doyle w bardzo dobrym wydaniu - z jednym małym zastrzeżęniem, że tym razem książce bliżęj jest do horroru, nuż do kryminału.

Warto zerknąć