Pies Baskerville'ów. Dziwne przygody Sherlocka Holmesa
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.77 / 5.00
liczba ocen: 9445
Ilość stron (szacowana): 112
cena: 4.25
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
4.25 zł
5.00 zł
10.00 złpremium: 6.00 zł
8.00 zł
10.00 zł
Pozostałe księgarnie
6.50 zł
9.00 zł
10.00 zł
10.00 zł
14.90 zł
14.90 zł
Opis:

„Był to pies – pies czarny jak węgiel, olbrzymi – taki, jakiego dotąd nie widziały oczy żadnego śmiertelnika. Z jego otwartej paszczy buchał ogień, ślepia żarzyły się jak węgle, a po całym jego ciele pełzały migotliwe płomyki. Nigdy nawet w majaczeniach chorego umysłu nie mogło powstać nic równie dzikiego, przerażającego, szatańskiego, jak ten czarny potwór, który padł na nas z tumanów mgły”. Pies Baskerville'ów – powieść detektywistyczna sir Artura Conan Doyle'a. Jedna z najsłynniejszych pozycji, należących do cyklu opowieści o detektywie Sherlocku Holmesie. Jej akcja rozgrywa się na ponurych wrzosowiskach hrabstwa Devon. Powieść zaczyna się przyjazdem dr Mortimera do Londynu na Baker Street. Lekarz opowiada Sherlockowi Holmesowi i Watsonowi historię o psie. W tajemniczych okolicznościach giną kolejni spadkobiercy majątku Baskerville'ów. Miejscowa ludność przypisuje owe zagadkowe zgony działaniu klątwy, prześladującej od ponad dwustu lat rodzinę Baskerville'ów... (opis za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pies_Baskerville'ów)

Pies Baskerville'ów. Dziwne przygody Sherlocka Holmesa od Arthur Conan Doyle możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Jest to powieść, a nie opowiadanie - co jest dość istotne. Co więcej prawdopodbnie jedna z pierwszych powieści, w których pojawia się Holmes.
    Oczywiście narrację prowadzi dr. Watson, który opowiada historię w taki sposób, jakby ona zaskakiwała jego samego - nawet jeśli chodzi o pojawienie się samego Holmesa.
    Główny wątek oparty jest o celtyckie wierzenia dotyczące bestii rozszarpującej ludzi na wrzosowiskach. Oczywiście rozwiązanie jest jeszcze bardziej niesamowite, choć mniej fantastyczne.
    To Doyle w bardzo dobrym wydaniu - z jednym małym zastrzeżęniem, że tym razem książce bliżęj jest do horroru, nuż do kryminału.

Inne proponowane
Warto zerknąć