ebook Jedz i biegaj
3.95 / 5.00 (liczba ocen: 20037)

Jedz i biegaj

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Inspirująca opowieść o przemianie przeciętnego chłopaka w ultramaratończyka i weganina. Obala stereotypowe poglądy na temat tego, co powinien jeść sportowiec, który chce osiągać jak najlepsze wyniki.

Od niemal dwóch dekad Scott Jurek jest najważniejszą postacią i gwiazdą biegów ultramaratońskich. To niezwykle trudna, ale wciąż zyskująca na znaczeniu dyscyplina sportu. W 1999 r., będąc właściwie nikomu nieznanym biegaczem, Scott Jurek niespodziewanie wysunął się na prowadzenie w Western States Endurance Run – słynnym stumilowym (a więc ponad 160-kilometrowym!) wyścigu szlakiem z czasów gorączki złota przez kalifornijskie góry Sierra Nevada. Jurek wygrał go siedem razy z rzędu, ustanawiając również nowy rekord tej trasy. Dwukrotnie zwyciężył w Badwater Ultramarathon – biegu na ponad 217 km przez Dolinę Śmierci. Ustanowił rekord Stanów Zjednoczonych w 24-godzinnym wyścigu, przebiegając w tym czasie 266,6 km, czyli sześć i pół maratonu! Znalazł się w grupie najlepszych biegaczy, którzy w Meksyku wzięli udział w wyścigu z udziałem Indian Tarahumara, znanym z bestsellerowej książki „Urodzeni biegacze”. Te osiągnięcia należą do absolutnie wyjątkowych, a niezwykłości dodaje im fakt, że Jurek dokonał ich, jedząc wyłącznie produkty pochodzenia roślinnego.
„Jedz i biegaj” jest pełne niezwykłych opowieści o wytrzymałości i współzawodnictwie, naukowych ciekawostek i praktycznych porad – w tym wielu przepisów na ulubione dania autora. Ta książka zainspiruje do działania każdego, kto po nią sięgnie: do pierwszego biegu, poszerzenia horyzontów żywieniowych albo wręcz do poznania granic własnych możliwości.

Jedz i biegaj od Scott Jurek możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Scott Jurek – Jedz i biegaj to historia legendy biegów ultra, człowieka, który wygrał wiele kultowych i najważniejszych dla ultramaratończyków biegów : 7 lat z rzędu Western States 100 Mile Endurance Run, Spartathlon, Badwater Ultramarathon, Hardrock 100 i całą masę pomniejszych imprez. Każdy rozdział biografii traktuje o jednym z wyścigów w jego imponującej karierze, autor nie zapomniał o swoich największych rywalach oraz o samej historii długiego biegania. Scott dzieli się swoimi zwycięstwami i porażkami, w historię swojego biegania umiejętnie wplata wątki osobiste.

    http://www.mojeczytanie.pl/scott-jurek-jedz-biegaj/

    http://www.mojeczytanie.pl
Warto zerknąć