ebook Znaczy kapitan
4.22 / 5.00 (liczba ocen: 2285) Ilość stron (szacowana): 579

Znaczy kapitan
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 21.29
wciąż za drogo?
25.11 złpremium: 16.20 zł Lub 16.20 zł
21.29 zł Lub 19.16 zł
27.00 zł
27.00 zł
21.49 zł
22.23 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

,,Znaczy Kapitan” to najlepsza i najpopularniejsza książka marynistyczna wydana w Polsce. Zaliczana jest do kanonu literatury polskiej XX wieku. Karol Olgierd Borchardt na kartach swego dzieła najważniejszego dzieła jest piewcą i kronikarzem pionierskiej epoki w dziejach naszej floty morskiej. Ukazuje słynnych kapitanów, statki parowe z pierwszej połowy minionego wieku oraz transatlantyki, a także legendarne żaglowce szkolne.

Karol Olgierd Borchardt (1905-1986) urodził się w Moskwie. Dzieciństwo i wczesną młodość spędził w Wilnie. Ukończył szkołę Morską w Tczewie. Całe swoje życie służył morzu. Przed wojną pływał m.in. na transatlantykach ,,Polonia”, ,,Kościuszko” i ,,Piłsudski”. Podczas wojny pełnił służbę na morzu. Po powrocie do kraju w 1949 pracował już tylko na lądzie, pozbawiony decyzją polityczną prawa uprawiania zawodu oficera Marynarki Handlowej. Wykładał w Wyższej Szkole Morskiej, ucząc przyszłych oficerów floty handlowej i rybackiej m.in. astronawigacji, nawigacji, locji, oceanografii i wiedzy okrętowej. Pisał książki o tematyce morskiej, krzewiąc wśród Polaków miłość do morza. 

Znaczy kapitan od Karol Olgierd Borchardt możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Po lekturze, jeszcze przez długi czas zastanawiałem się, czy każdy żeglarz i każdy marynarz ma tyle fascynujących wspomnień do opowiedzenia. Prawdopodobnie to tej książce (i szantom)zawdzięczam niespełniony pociąg do żeglarstwa.
  Dla fanów żagli - pozycja obowiązkowa.

 • Awatar

  Jest to książka, do której podchodziłem od małego (fascynował mnie rękaw munduru na okładce, a szczególnie kapitańskie dystynkcje), aż w końcu przeczytałem dopiero na studiach. I choć wiele różnych przyczyn złożyło się na takie opóźnienie, to wyszło ono na dobre - poznałem w międzyczasie trochę historię i sporo zagadnień związanych z morzem i statkami, a dzięki temu lektura okazała się pełniejsza i dała dużo większą satysfakcję. A co do samej treści, autor pokazuje jak świetnym jest gawędziarzem - czytając miałem wrażenie, że jeśli nie czuję rozbryzgu morskich fal na twarzy, to przynajmniej zapach fajki ćmionej przy kubku rumu. Opowieści przenoszą nas w inne czasy, kiedy morze wymagało wiedzy, siły i chartu ducha, a honor był czymś bezdyskusyjnym (słynne słowa: "Znaczy, Niemiec też człowiek" wypowiedziane przez Maciejewicza krótko przed wybuchem wojny). Polecam przeczytać i powracać wielokrotnie, jak i ja czynię.

 • Awatar

  GORĄCO POLECAM szczególnie gdy lubisz marynistyke. Książka napisana na faktach, sporo humoru oraz pięknej polskiej historii. Autor jest wyśmienitym pisarzem i marynarzem. Przeczytałem juz 2 razy a także mam audiobooka. Książkę - lat troszke temu - wykorzystałem na maturze :-)

Warto zerknąć