ebook Z jednej gliny
3.53 / 5.00 (liczba ocen: 151)

Z jednej gliny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 20.44
Audiobook - najniższa cena: 21.27
wciąż za drogo?
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
25.02 złpremium: 16.14 zł Lub 16.14 zł
20.44 zł Lub 18.40 zł
21.25 zł
26.90 zł
26.90 zł Lub 24.21 zł
20.44 zł
20.50 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Piękna opowieść o przyjaźni i podejmowaniu trudnych wyborów. Przekonuje, że kłopoty łatwiej pokonać, gdy ma się obok siebie życzliwe osoby.

Piękna opowieść o przyjaźni i podejmowaniu trudnych wyborów.
Nora zajmuje się organizacją zajęć z ceramiki, choć właściwie za bardzo się na tym nie zna. Ma tylko warsztat, w którym pracował jej zaginiony w tajemniczych okolicznościach mąż. Teraz kobieta musi jakoś zarobić na utrzymanie pięciorga dzieci po tym, jak została zupełnie sama…
Dołączają do niej trzy kobiety, Lena, Gośka i Marta. Każda z nich ma własne problemy do pokonania.
Pierwsze spotkanie nie należy do zbyt udanych. Z czasem jednak kobiety przekonują się, że kłopoty łatwiej pokonać, gdy ma się obok siebie życzliwe osoby. A przyjaźń to nie wytarty frazes, lecz wartość, dzięki której wszystko staje się łatwiejsze.

Z jednej gliny od Liliana Fabisińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Po przypadkowym poznaniu twórczości autorki dzięki trylogii Jak pies z kotem wiedziałam, że na dotychczas poznanych pozycjach nie poprzestanę. Szybko sięgnęłam po kolejną książkę Liliany Fabisińskiej Z jednej gliny. Świetnie wydana, okazała się jednak nie najnowszą książką autorki, a wznowieniem, którego pierwsze wydanie pojawiło się na rynku w 2014 roku pod skrzydłami wydawnictwa Nasza Księgarnia. Na pewno ta okładka bardziej przyciąga wzrok niż poprzednia jej wersja, jak jednak czyta się samą historię i czy jest warta polecenia?

Decyzja Nory o organizacji warsztatów z ceramiki jest początkiem zmian, jakie zajdą w jej trudnym życiu. Kobieta, po śmierci męża, została sama z piątką dzieci, a skomplikowana sytuacja finansowa to tylko jeden z problemów, które pojawiły się bardzo szybko. Pewnego popołudnia spotkają się cztery różne kobiety, a to spotkanie będzie punktem zwrotnym. Lena, Marta i Gośka żyją w innych światach, mają różne podejście do życia, swoje problemy i sposoby na ich rozwiązywanie. Nić relacji powoli zacznie zmieniać bardzo dużo w życiu każdej z nich.

Cztery kobiety. Cztery charaktery. Cztery spojrzenia na świat. Cztery momenty życia. I jedna chwila, która w niezwykły sposób je ze sobą łączy. Zwieńczeniem jest styl autorki, lekki, wciągający i plastyczny. Dzięki temu już od pierwszych stron nie mogłam oderwać się od lektury, którą skończyłam w błyskawicznym tempie.

Liliana Fabisińska przedstawia codzienne życie, które nie jest usłane różami, a wręcz momentami sprawia, że ciężko się z nim mierzyć. Każda z bohaterek ma swoje problemy i zgryzoty. Różnorodność ich charakterów daje możliwość utożsamienia się z tą, która stanie się najbliższa.

Po raz kolejny przekonałam się, że w książkach pisarki nie może zabraknąć elementu kryminalnego. Bardzo delikatnego, pobrzmiewającego gdzieś w tle, a jednak istotnego dla całokształtu historii. Śmierć męża Nory to nie wyjaśniona sprawa, gdyż mężczyzna zmarł z dala od domu. Kobieta nie może zaznać przez to spokoju, nie może wyrzucić z głowy podejrzeń, co nie ułatwia jej bieżącego, niezbyt dobrego w tym momencie życia.

Pozostałe trzy bohaterki również mają swoje problemy, poważnie wpływające na ich życie i decyzje, które je determinują. Czasami jednak spojrzenie na problemy z innej perspektywy potrafi otworzyć oczy i przynieść pomoc.

Na dobrą powieść składają się różne składniki: ciekawi bohaterowie. Są! Wciągające historie. Są! Odrobina humoru. Jest! Nuta niepewności. Jest! Dobry język. Jest! Emocje. Są! W ten sposób zwykła historia, o losach ludzi często podobnych do nas lub naszych bliskich staje się świetną lekturą.

Z jednej gliny to świetna powieść o przyjaźni i wzajemnym zrozumieniu. Historia trudnych, jakże bliskich nam współcześnie losów, które dzięki wsparciu, dobremu słowu i odpowiedniej pomocy, potrafią zmienić się na lepsze. Jest to jednocześnie historia wyparcia prawdy, historia podporządkowywania życia jednemu pragnieniu, historia niepewności, pracoholizmu i stawania przed decyzjami na całe życie, historia poświęcenia, próby związania wszystkiego razem i nie poddania w wątpliwość zdrowia psychicznego. Razem tworzą mieszankę idealną wyśmienitej lektury.

Ocena: 5+/6
©Książkowe Wyliczanki
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć