ebook Ciemne sekrety
3.88 / 5.00 (liczba ocen: 4898)

Ciemne sekrety
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 26.87
wciąż za drogo?
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
26.87 zł Lub 24.18 zł
32.11 zł Lub 28.90 zł
26.83 zł
27.71 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Pierwsza część cyklu powieści kryminalnych z Sebastianem Bergmanem, policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw, w roli głównej. „Ciemne sekrety” to kapitalny debiut Michaela Hjortha i Hansa Rosenfeldta. Dojrzały, świetnie skomponowany, wielowątkowy, inteligentny kryminał, od którego trudno się oderwać.

Michaelowi Hjorthowi i Hansowi Rosenfeldtowi udało się uniknąć wielu pułapek i błędów, które często potrafią zepsuć niejeden kryminał. Powieść wciąga i trzyma w napięciu, ma ciekawych bohaterów, nieprzewidywalną fabułę, potoczysty język, impet i energię. To wszystko sprawia, że chce się tylko czytać dalej! „Ciemne sekrety” to pierwsza część cyklu powieści kryminalnych z Sebastianem Bergmanem policyjnym psychologiem i ekspertem od seryjnych morderstw.
Wszystko zaczyna się od telefonu na policję. Zaniepokojona matka zgłasza zaginięcie 16-letniego Rogera. Policja z pewnym opóźnieniem podejmuje poszukiwania. Wkrótce w podmokłym lesie dochodzi do makabrycznego odkrycia... Staje się jasne, że wydarzyła się tragedia... Sprawa jest na tyle poważna, że do akcji wkraczają śledczy z Krajowej Policji Kryminalnej oraz Sebastian Bergman. Wszystkie tropy prowadzą do szkoły Rogera. To elitarne liceum zdaje się skrywać wiele ciemnych sekretów...

Ciemne sekrety od Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Czasem najlepsze, co możesz zrobić, kiedy coś cię dręczy, to porozmawiać o tym.
Kiedy się już pozna najgłębsze słabości drugiej strony, związek albo się wzmacnia, albo obumiera.
Mordercy to kryminaliści. Mordercy to źli ludzie. Mrok wchłonął ich dusze, a oni wyszli na przeciw tej ciemności, odwróciwszy się plecami do światła.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  A to jest rewelacja. Główny bohater którego nie lubimy - dla mnie to nowość, jego grubiańskość jest wręcz fascynujaca. Umiejętnie budowane napięcie, zarówno w wątku kryminalnym jak i obyczajowym, nieoczekiwane zakończenie - tak powinien wyglądać prawdziwy kryminał. Polecam.

 • Awatar

  Od razu powiem - ten tytuł spowodował, że w stosunku do tych dwóch autorów nie jestem obiektywny. To jedna z powieści, co do której mam słabość i nie potrafię wskazać słabych stron. Choć o takowe trudno. Jest tak napisana, że sprawia w pierwszej kolejności czytsa przyjemność lektury. Trzyma cały czas w napięciu. Autorzy świetnie żonglują informacjami, tak, że intryga nieustannie w swoich licznych wątkach narasta, dokonuje zwrotów, nie dając się ni w ząb przewidzieć.
  Dla mnie wyjątkowy jest główny bohater - Sebastian Bergman. Wyjątkowy profiler, z tak trudnym i parszywym charakterem, że...musi być najlepszy, dobry. Wzbudza emocje, pewnie dla wielu negatywne, ale to chyba taki cel autorów. Zresztą cała ekipa śledcza to wyjątkowe, odmienne charaktery o bardzo mocnej i wiarygodnej budowie psychologicznej. To, że rozwiązują sprawę to jedno, ale jak skrzy między nimi na dobre i na złe. To jest dopiero blask tej powieści.
  Nie znać tek książki, to jakby dać się odrzeć z kawałka literackiej pasji kryminalnej!

 • Awatar

  Mówiąc krótko - świetny kryminał! Trzyma w napięciu już od pierwszych stron i do samego końca nie jesteśmy pewni rozwiązania. Jak dla mnie, to godny następca książek Stiega Larssona. "Ciemne sekrety" są pisane lekkim językiem, czytając je jesteśmy ciekawi co jest na kolejnej stronie, jak dalej rozwinie się sytuacja...zarówno jeśli chodzi o wątek kryminalny, jak i obyczajowy. Jest to dobra książka na kilka wieczorów oderwania się od rzeczywistości. Na pewno sięgnę po kolejną książkę duetu Hjorth-Rosenfeldt.
  (opinię zamieściłam także w innym serwisie książkowym)

 • Awatar

  Wydawcy przyzwyczaili mnie do tego, że na prawie każdej z okładek kryminałów, mogę przeczytać, że autor tej książki jest następcą Stiega Larssona. Oczywiście za każdym razem takie stwierdzenie to banał. Na okładce Ciemnych sekretów nikt nie zawarł takiej adnotacji. A jednak Panowie Michael Hjorth i Hans Rosenfeldt stworzyli taki duet, który faktycznie można by porównać do fenomenu Stiega Larssona. Stworzona przez nich powieść jest doskonała. Rewelacyjna historia oparta na ludzkich zależnościach i słabościach.
  Nie wiem czy zdarzyło mi się kiedykolwiek nienawidzić bardziej głównego bohatera, tak jak nienawidziłem postępowania Sebastiana Bergmana. Udało się autorom zagrać na moich emocjach. Ostatnie strony książki przewracałem z gęsią skórką na ciele. Brawo!! Takie powieści chcę czytać i posiadać, bo zapewne Ciemne sekrety znajdą się w mojej biblioteczce.
  Od dziś wspaniały duet Hjorth i Rosenfeldt dołącza do elitarnego grona, Stiega Larssona i Henninga Mankella.

Warto zerknąć