Wołanie Kukułki - audiobook
3.84 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 344232)

Wołanie Kukułki - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 24.85
Audiobook - najniższa cena: 27.22
wciąż za drogo?
31.41 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
27.22 zł
27.22 zł Lub 24.50 zł
31.42 zł Lub 28.28 zł
34.90 zł
28.74 zł
31.41 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (1)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Jedna z najgłośniejszych premier 2013 roku! Powieść detektywistyczna, która sama stała się przedmiotem śledztwa dziennikarzy polujących na prawdziwe nazwisko jej autora…

Ciało supermodelki Luli Landry zostaje znalezione pod balkonem jej londyńskiego apartamentu. Policja stwierdza samobójstwo, lecz brat ofiary nie wierzy w tę wersję i zatrudnia prywatnego detektywa, Cormorana Strike’a.
Strike jest weteranem wojennym, podczas służby w Afganistanie ucierpiał fizycznie i psychicznie. Ma kłopoty finansowe i właśnie rozstał się z kobietą swojego życia. Sprawa Luli to dla detektywa szansa na odbicie się od dna, ale im bardziej wikła się w skomplikowany świat wyższych sfer, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo.
„Wołanie kukułki” to wciągająca klimatyczna powieść zanurzona w londyńskiej atmosferze spokojnych uliczek Mayfair, ciasnych barów East Endu i tętniącego życiem Soho. Książka otwiera cykl kryminałów z Cormoranem Strikem w roli głównej. Sama zresztą stała się „postacią numer jeden” zwieńczonego sukcesem dziennikarskiego dochodzenia. Ujawniło ono, że za pseudonimem Robert Galbraith kryje się nie kto inny tylko sama J. K. Rowling, autorka siedmiu najpoczytniejszych powieści ostatnich lat.

„Galbraith dokonał rzadkiego wyczynu: w zaskakującym kryminale połączył skomplikowanego i fascynującego detektywa z równie dobrze wykreowaną i niezwykłą asystentką” – „Publishers Weekly”

„Strike i jego asystentka (…) stworzyli zespół, na którego dalsze przygody czeka się z niecierpliwością...” – „The New York Times”

Wołanie Kukułki od Robert Galbraith możesz już bez przeszkód słuchać w formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Nietuzinkowy kryminał. Tu chciałoby się zakończyć i znowu wrócić do „marzeń czytelniczych” z Kukułką w tle. Ale to ciągle za mało, aby oddać klimat książki.
  Pierwsze co się rzuca w oczy to dobra charakterystyka postaci. Pełne życia, emocji i uczuć. Śmiało myślące i podejmujące trudne decyzje, z którymi ciężko się nie zgodzić, gdy dostajemy podwaliny tej decyzji. Poznajemy także, co jest rzadkim zjawiskiem literackim (dla mnie!), funkcjonowanie, myślenie, odczuwanie osoby kalekiej. To doskonała kamera termowizyjna wgryzająca się w żywą i prawdziwą osobowość zmagającą się z przeciwnościami dnia powszedniego, poczuciem wstydu i ograniczeniami, które urastają do rangi hańby.
  Drugi aspekt, który zachwycił mnie to kalejdoskop postrzegania drugiego człowieka przez pryzmat spersonalizowanych oczu przesłuchiwanych osób. To niewiarygodnie dobrze ujęte spektrum zróżnicowanych opinii, uczuć, emocji i postaw, które nawet po śmierci Luli nie przybladły i żywo tętnią w wypowiedziach pojawiających się postaci. Ich dotkliwa wręcz żywiołowość i prawdziwość ogłuszają czytelnika a powieść podnoszą do rangi doskonałego dokumentu, który mógłby być fragmentem naszego życia.
  Nie rozczulam się już nawet nad strukturą książki, która mnie „kupiła”. Niemal przez całą książkę mam ogromną przestrzeń na swoje przemyślenia, wnioski, spekulacje. Konfrontacji z czytelnikiem i jego teoriami autorka dokonuje właściwie w ostatnich kartkach powieści. Lubię mieć własne zdanie, lubię gdy pozwala mi się myśleć, uwielbiam książki, które dają mi takie przyzwolenie…

 • Awatar

  Po wysłuchaniu audiobooka zastanawiam się kto zrobił na mnie wieksze wrażenie, Cormoran Strike czy ... Maciej Stuhr. Książka wciągająca, z wieloma ukrytymi wskazówkami w tle, z piękną Robin, z pozoru niezdarnym Cormoranem, tajemniczą Lulą Landry .. a wszystko to w scenerii niewątpliwie mającego swój urok Londynu. Pozycja godna polecenia nie tylko dla wielbicieli kryminałów.

 • Awatar

  Bardzo sprawnie napisana powieść kryminalna, z równomiernie rozwijającą się akcją, inteligentnymi dialogami i sprytnie ukrytymi wskazówkami. Do tego dochodzi fantastyczna interpretacja Macieja Stuhra i przepis na bestseller gotowy. Godne polecenia nie tylko miłośnikom kryminałów.

 • Awatar

  Robert Galbraith to pseudonim, pod którym J. K. Rowling wydała powieść kryminalną Wołanie kukułki. Od kiedy mistyfikacja co do osoby autora została odkryta (a dość długo było to tajemnicą) książka na listach bestsellerów poszybowała na szczyty. Czy zasłużenie ? Moim zdaniem tak. Widać doświadczenie warsztatowe autora (zresztą podejrzenie, że warsztat pisarski debiutanta, jest zbyt dobry stało się przyczyną dziennikarskiego śledztwa w Wielkiej Brytanii i ostatecznie ujawnienia prawdziwej tożsamości autorki). Książka zawiera wszystkie typowe składniki klasycznego kryminału. Mamy więc głównego bohatera: detektywa, któremu życie dało i daje w kość, jego asystentkę (losy tego duetu ważą się przez całą powieść), wciągającą intrygę. Kapitalnie sportretowane jest środowisko celebryckie wraz z całą towarzyszącą mu otoczką. Wreszcie zaskakujące rozwiązanie. Powieść jest wciągająca i już cieszą zapowiedzi, że "Wołanie kukułki" to pierwsza część całego zamierzonego cyklu o Cormoranie Strike'u.

  Muszę wspomnieć jeszcze o jednej kwestii. Książkę poznałem w formacie audiobooka i nie sposób w związku z tym zapomnieć o fantastycznej interpretacji tekstu przez Macieja Stuhra. Chwilami miałem wrażenie, że czyta to zespół aktorów. Jednocześnie osobowość i (nie zawaham się tego napisać) geniusz lektora nie przesłoniły samego tekstu.

Warto zerknąć