Ubik - audiobook
audiobook (mp3)

średnia ocena e-booka: 4.10 / 5.00
liczba ocen e-booka: 58085
najlepsza cena! w tym tygodniu
SMARTIDEAS#Google Analytics
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
34.90 złpremium: 20.94 zł
31.21 zł
34.90 zł
34.90 zł
Pozostałe księgarnie
31.41 zł
34.90 zł
Opis:

Światem rządzi Korporacja Runcitera, największa organizacja zapobiegawcza na całej kuli ziemskiej. Brzmi jak typowa science fiction? Każdy, kto sięgnie po tę książkę, mocno się zdziwi...

 

„Nudzą cię standardowe powieści science fiction? Masz dość inwazji kosmitów, wykoncypowanych światów i żołnierzy kosmosu? Oto «Ubik», książka inna niż wszystkie, używana zgodnie z instrukcją zapewni pełnię doznań estetycznych i metafizycznych, będąc przy tym źródłem dobrej zabawy”.

 

Fragment przedmowy Łukasza Orbitowskiego„Wewnątrz świata rażonego obłędem... normalność zachowują już tylko ludzie. Dick poddaje ich więc ciśnieniu przeraźliwej próby i w jego fantastycznym eksperymencie niefantastyczna pozostaje tylko psychologia bohaterów. Walczą oni do końca, stoicko i zajadle, z nacierającym zewsząd chaosem, którego źródła są właściwie niedocieczone... Osobliwości Dickowych światów biorą się zwłaszcza stąd, że dogłębnemu rozszczepieniu i powieleniu ulega w nich jawa... Końcowy efekt jest zawsze taki sam: rozróżnienie między jawą a zwidem okazuje się niemożliwością. Strona techniczna tego zjawiska jest niezbyt istotna... Rzecz w tym, że świat ów stwarza praktyczne dylematy, znane tylko teoretycznym spekulacjom filozofii. Jest to świat, w którym filozofia schodzi niejako na ulicę...”

 

Fragment posłowia Stanisława Lema

Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć