ebook Pomocnik Historyczny: Stany Zjednoczone Ameryki
0 / 5.00 (liczba ocen: 0) Ilość stron (szacowana): 148

Pomocnik Historyczny: Stany Zjednoczone Ameryki
ebook: pdf

E-book - najniższa cena: 12.75
15.00 zł
12.75 zł
Inne proponowane

O tym, jak rodziła się potęga – niejako z dala od oczu Europejczyków – traktuje nasz nowy „Pomocnik Historyczny”. A historia ta zaczyna się 240 lat temu od tzw. herbatki bostońskiej (w grudniu 1773 r.). Jak w przypadku wielu wielkich idei – okoliczności narodzin były zgoła prozaiczne, związane w wojną celną między Wielką Brytanią a jej koloniami na Wschodnim Wybrzeżu Ameryki Północnej. Przepychanki podatkowe przerodziły się w rewolucję i wojnę z metropolią, a zakończyły niepodległością 13 kolonii, które następnie stworzyły federacyjne państwo.

W prawdziwej historii Stanów Zjednoczonych i Amerykanów jest wiele rzeczy odbiegających od stereotypowych wyobrażeń o narodzinach amerykańskiej cywilizacji – ugruntowanych przez literaturę przygodową i kino z Hollywood. Tę historię opowiadają, jak zwykle, zaproszeni przez nas do współpracy specjaliści.

Pomocnik Historyczny: Stany Zjednoczone Ameryki od praca zbiorowa możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć