Tracę ciepło
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.50 / 5.00
liczba ocen: 726
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
34.90 złpremium: 20.94 zł
26.18 zł
29.67 zł
34.90 zł
34.90 zł
Pozostałe księgarnie
28.95 zł
28.97 zł
29.19 zł
29.31 zł
31.06 zł
31.41 zł
31.50 zł
33.16 zł
34.90 zł
Opis:
Wznowienie kultowej powieści o duchach i przyjaźni

Kuba i Konrad, koledzy z krakowskiego Kazimierza, postanawiają rozwikłać zagadkę śmierci szkolnego woźnego. Wkrótce wokół nich zaczynają się pojawiać duchy zmarłych, tajemnicze postaci, a z czasem pewna dziwaczna sekta i jej guru ze swoim aniołem stróżem. Cała rzeczywistość wydaje się polem walki między krainą jezior a złowrogim królestwem powietrza, a życie obu przyjaciół przypomina absurdalny i przerażający ciąg osobliwych zdarzeń.

 Łukasz Orbitowski prowadzi nas przez niezwykłą, wielowątkową historię, w której jedyną stałą jest przyjaźń Kuby i Konrada poddawana nieustannym próbom. Tracę ciepło to także powieść o dorastaniu w Polsce „roku zero”, która była wówczas zupełnie innym miejscem.

 

Tracę ciepło to powieść, którą czyta się jednym tchem, a gdy bierze się drugi oddech, ma się ochotę na więcej Orbitowskiego, który, jako jeden z niewielu, potrafi zapewnić świetną zabawę bez rezygnowania z refleksji na temat świata i człowieka.
Olga Majerska, Oblicza Kultury

Oto zapomniana sztuka pięknego zlepiania słów. Mięsko. Mięcho! Krwiste, soczyste mięcho biegające luzem po bibliotece. Sięgnie do gardła, wyciągnie z trzewi strachy nasze straszne, wypchnie przed oczy. Rzuci w twarz. Strach zaglądać, strach czytać. Chwila nieuwagi, a dopadnie, wciągnie pod powierzchnię. Pożre.
Rafał Kosik 

CYTATY:
Jeśli mierzysz w kilka celów, chybiasz do każdego.
(...) większość ludzi ma naturalną skłonność do męczeństwa, a jeśli nie mogą cierpieć dla Boga, umęczą się dla rzeczy najdziwniejszych.
Dużo później pojąłem, że człowiek i jego ubranie stanowią sprzężony układ wzajemnego wpływu. Nasz charakter determinuje strój i odwrotnie.
Komentarze dotyczące oferty:
Inne proponowane
Warto zerknąć