Fundacja i imperium
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.21 / 5.00
liczba ocen: 114873
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-22% 26.44 zł
28.82 zł
33.90 złpremium: 20.34 zł
33.90 zł
33.90 zł
Pozostałe księgarnie
26.81 zł
28.40 zł
28.82 zł
30.51 zł
30.51 zł
31.00 zł
33.90 zł
33.90 zł
33.90 zł
33.90 zł
34.90 zł
Opis:

Siódmy tom epokowego cyklu Fundacja!

Isaac Asimov (1920-1992) to bodaj najwybitniejszy i najpoczytniejszy autor science fiction wszech czasów. Zasłynął przede wszystkim epokowym cyklem „Fundacja”, sagą o Imperium Galaktycznym, które – mimo że wydaje się wieczne – chyli się ku upadkowi. Ludzką cywilizację i wiedzę może uratować jedynie psychohistoria, nauka stworzona przez genialnego matematyka Hariego Seldona.

Dom Wydawniczy REBIS wydał cały siedmiotomowy cykl „Fundacja” Isaaca Asimova, a dostępne są już też trzy uzupełniające go tomy autorstwa bestsellerowych twórców SF: Gregory’ego Benforda, Grega Beara i Davida Brina.

Pierwsza Fundacja utrzymała suwerenność i pokonała Republikę Korelską. Wyszła też obronną ręką z następnego kryzysu, wywołanego przez generała imperialnego Bela Riose’a i lorda Brodriga. Jej jedyny wróg – kurczące się Imperium Galaktyczne – wydaje się coraz słabszy. Wszystko przebiega zgodnie z Planem Seldona. Jednak siedemdziesiąt lat później autorytarna władza Fundacji popada w konflikt z opozycją demokratyczną oraz niepodległymi handlarzami. Ci chcą pozyskać dla siebie Muła, mutanta o niesamowitych zdolnościach psychicznych. Nadciąga najgorszy z kryzysów – kryzys, którego nie przewidział nawet sam Hari Seldon. Ratunkiem może być tylko Druga Fundacja...

Fundacja i imperium od Isaac Asimov możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Jest to chronologicznie druga książka z serii Fundacja napisana prze Asimowa w 1952 roku. Kontynuacja Fundacji. Droga Pierwszej Fundacji (mającej na celu wyciągnięcie wszechświata z kryzysu po upadku Imperium Galaktycznego i utworzenie Drugiego Imperium) to tak naprawdę próby przechodzenia przez różnego rodzaju kryzysy, które stają im na drodze do osiągnięcia sukcesu. W tej części głównym wrogiem staje się Muł.
    Warto przeczytać poprzednią część, choć można tą książkę czytać i bez tego.

Inne proponowane
Warto zerknąć