ebook Star Carrier: Osobliwość
3.86 / 5.00 (liczba ocen: 2461)

Star Carrier: Osobliwość
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), mp3

E-book - najniższa cena: 21.19
Audiobook - najniższa cena: 22.59
wciąż za drogo?
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
ODKRYJZDROWIE#Bezpłatny Newsletter
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
25.42 zł Lub 22.88 zł
25.52 zł
29.90 zł
21.19 zł
21.20 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (7)
Inne proponowane

Carl von Clausewitz w swoim słynnym dziele „O wojnie” napisał: „Bitwa jest krwawym i niszczącym zmierzeniem się sił fizycznych i moralnych”. Lecz jak walczyć z wrogiem, o którego sile nie mamy wielkiego pojęcia, a już o wyznawanych przezeń normach moralnych nie wiemy właściwie nic? Przed takimi dylematami staje admirał Koenig, dowódca Lotniskowcowej Grupy Bojowej „Ameryka”. Wiedząc, że trzeba podjąć walkę, przenieść ją na teren przeciwnika, nie ma pojęcia, z kim tak naprawdę przyszło się zmierzyć.   Wspomniany Clausewitz stwierdził również: „W strategii wszystko jest proste, lecz nie jest łatwe”. Trudno o lepsze podsumowanie sytuacji admirała Koeniga oraz straceńców, którzy wbrew woli ziemskiego rządu przyłączyli się do jego misji. Wiedzą, co należy uczynić, ale nie potrafią przewidzieć, czy uda się dopiąć swego, a przede wszystkim – jakie skutki dla nich samych i dla ludzkości przyniosą ich działania. Wyborne – jak zawsze u Iana Douglasa – sceny gwiezdnych zmagań stanowią świetne tło dla ukazania gry, jaką musi podjąć ludzkość w starciu z niewyobrażalną potęgą tajemniczej cywilizacji. W walce z wrogiem, którego możliwości technologiczne zdają się graniczyć z magią. Polityka miesza się tutaj z wojną, a heroizm nie jest niczym wyjątkowym, lecz staje się sposobem życia. O cyklu Douglasa można powiedzieć z całą odpowiedzialnością: im dalej, tym lepiej.

Star Carrier: Osobliwość od Ian Douglas możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Tom 3 pomimo całkiem ciekawej fabuły męczy nas powtórkami z poprzednich tomów. Objaśnianie tych samych pojęć, te same historie - troche jakby miały zapchać kartki treścią.

  • Awatar

    Liczne, niepotrzebne powtórzenia w kolejnych tomach, naiwności fabuły, bardzo płytko pokazane relacje między bohaterami i oczywiście amerykański mega patriotyzm do znudzenia. Ale sam pomysł w warstwie SF niezły.

Warto zerknąć