ebook Fundacja
4.14 / 5.00 (liczba ocen: 310845)

Fundacja
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 16.95
Audiobook - najniższa cena: 26.87
wciąż za drogo?
31.53 złpremium: 20.34 zł Lub 20.34 zł
20.34 zł Lub 18.31 zł
26.44 zł Lub 23.80 zł
-45% 16.95 zł
24.07 zł 20% rabatu
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Imperium Galaktyczne, walka o władzę i bój o przetrwanie... Powieść, która rozpoczęła monumentalny cykl Asimova – jedno z największych dokonań w historii literatury science fiction. Po procesie Seldona i wydaleniu Encyklopedystów z Trantora ostoją ludzkiej wiedzy jest Fundacja. Na Peryferiach, podobnie jak w rozpadającym się Imperium, wrze. Dla osamotnionego, pozbawionego bogactw naturalnych Terminusa, siedziby Fundacji, ratunkiem okazują się ludzka mądrość, inteligencja i przedsiębiorczość, nie zaś skarbnica wiedzy – monumentalna Encyklopedia Galaktyczna. W obliczu zagrożenia ze strony Czterech Królestw do władzy dochodzą, po walce z opozycją, wybitne osobowości i godni następcy Hariego Seldona: Salvor Hardin i Hober Mallow. Terminus, świadomy swych niedostatków, ale i mocnych stron, rozpoczyna bój o przetrwanie, a następnie ekspansję...

Fundacja od Isaac Asimov możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Każdy dogmat oparty pierwotnie na wierze i emocjach jest bardzo niebezpieczną bronią, gdyż nie można mieć pewności, że nie obróci się kiedyś przeciw temu, kto go pierwszy użył.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Klasyka SF. Książka napisana w 1951 roku, a czyta się ją doskonale, tylko nieliczne fragmenty zramolały, a to wyczyn niemały w fantastyce naukowej. Hari Seldon opracowuje podstawy psychohistorii (statystyka + prawdopodobieństwo + elementy psychologii) dzięki której opracowuje plan "ucywilizowania" wszechświata po upadku pierwszego imperium galaktycznego, którym jego zdaniem jest powstanie drugiego imperium galaktycznego. W tym celu zakłada dwie Fundacje które mają misję tak pokierować losami świata aby okres upadku był jak najkrótszy.

  • Awatar

    Rewelacyjna książka mistrza SF. Główny bohater opracowuje metodę matematyczną pozwalającą przewidywać zachowania ludzi. Działa to co prawda tylko w skali planety, ale i tak wystarcza to by przewidzieć upadek galaktycznego imperium i spróbować zapobiec katastrofie.

Warto zerknąć