ebook Fundacja
4.14 / 5.00 (liczba ocen: 310918)

Fundacja
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 25.60
Audiobook - najniższa cena: 26.18
wciąż za drogo?
31.53 złpremium: 20.34 zł Lub 20.34 zł
-5% 25.60 zł Lub 23.04 zł
26.44 zł Lub 23.80 zł
27.12 zł Lub 24.41 zł
33.90 zł
25.43 zł
25.91 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (6)
Inne proponowane

Dom Wydawniczy REBIS wydał cykl „Fundacja” oraz cykl „Roboty”. Na podstawie Fundacji powstał wysokobudżetowy serial Apple TV+.

Po procesie Seldona i wydaleniu Encyklopedystów z Trantora ostoją ludzkiej wiedzy jest Fundacja. Na Peryferiach, podobnie jak w rozpadającym się Imperium, wrze. Dla osamotnionego, pozbawionego bogactw naturalnych Terminusa, siedziby Fundacji, ratunkiem okazują się ludzka mądrość, inteligencja i przedsiębiorczość, nie zaś skarbnica wiedzy - monumentalna Encyklopedia Galaktyczna. W obliczu zagrożenia ze strony Czterech Królestw do władzy dochodzą, po walce z opozycją, wybitne osobowości i godni następcy Hariego Seldona: Salvor Hardin i Hober Mallow. Terminus, świadomy swych niedostatków, ale i mocnych stron, rozpoczyna bój o przetrwanie, a następnie ekspansję...

Fundacja od Isaac Asimov możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Każdy dogmat oparty pierwotnie na wierze i emocjach jest bardzo niebezpieczną bronią, gdyż nie można mieć pewności, że nie obróci się kiedyś przeciw temu, kto go pierwszy użył.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Klasyka SF. Książka napisana w 1951 roku, a czyta się ją doskonale, tylko nieliczne fragmenty zramolały, a to wyczyn niemały w fantastyce naukowej. Hari Seldon opracowuje podstawy psychohistorii (statystyka + prawdopodobieństwo + elementy psychologii) dzięki której opracowuje plan "ucywilizowania" wszechświata po upadku pierwszego imperium galaktycznego, którym jego zdaniem jest powstanie drugiego imperium galaktycznego. W tym celu zakłada dwie Fundacje które mają misję tak pokierować losami świata aby okres upadku był jak najkrótszy.

  • Awatar

    Rewelacyjna książka mistrza SF. Główny bohater opracowuje metodę matematyczną pozwalającą przewidywać zachowania ludzi. Działa to co prawda tylko w skali planety, ale i tak wystarcza to by przewidzieć upadek galaktycznego imperium i spróbować zapobiec katastrofie.

Warto zerknąć