ebook Doktor Sen
4.08 / 5.00 (liczba ocen: 112503)

Doktor Sen
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 25.20
Audiobook - najniższa cena: 26.92
wciąż za drogo?
31.25 złpremium: 20.16 zł Lub 20.16 zł
33.48 złpremium: 21.60 zł Lub 21.60 zł
-25% 25.20 zł Lub 22.68 zł
27.01 zł Lub 24.31 zł
27.72 zł Lub 24.95 zł
25.64 zł
26.67 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (10)
Inne proponowane

Przeczytaj, zanim obejrzysz film. Kontynuacja bestsellerowego „Lśnienia”. Pamiętacie chłopca obdarzonego niezwykłą mocą? Chłopca nękanego przez duchy, uwięzionego w odludnym hotelu wraz z opętanym ojcem? Oto jego dalsze, jeszcze mroczniejsze losy.

Grupa staruszków nazywająca się Prawdziwym Węzłem przemierza autostrady Ameryki w poszukiwaniu pożywienia. Z pozoru są nieszkodliwi – emeryci odziani w poliester, nierozstający się ze swoimi samochodami turystycznymi. Jednak Dan Torrance już wie, a rezolutna dwunastolatka Abra Stone wkrótce się przekona, że Prawdziwy Węzeł to prawie nieśmiertelne istoty żywiące się substancją wytwarzaną przez poddane śmiertelnym torturom dzieci obdarzone tym samym darem, co Dan.
Nękany przez mieszkańców hotelu Panorama, w którym jako dziecko spędził jedną straszliwą zimę, Dan przez dziesięciolecia błąka się po Ameryce, usiłując zrzucić z siebie odziedziczone po ojcu brzemię beznadziei, alkoholizmu i przemocy. Ostatecznie odnajduje swoje miejsce w małym miasteczku w New Hampshire, we wspierającej go grupie Anonimowych Alkoholików i w domu opieki, gdzie zachowana z lat dzieciństwa resztka mocy pozwala mu nieść ulgę umierającym w ostatnich chwilach ich życia. Staje się znany jako „Doktor Sen”.
Kiedy Dan poznaje efemeryczną Abrę Stone, jej nadzwyczajny dar budzi drzemiące w nim demony i każe mu stanąć do boju o jej duszę i przetrwanie. To epicka batalia między dobrem i złem, krwawa, pełna rozmachu opowieść, która zachwyci miliony miłośników "Lśnienia" i zadowoli każdego, kto dopiero teraz wkracza w świat tej już klasycznej pozycji w dorobku Kinga.

Ekranizacja bestsellerowej powieści mistrza grozy trafi do polskich kin już 15 listopada 2019 roku. W filmie zobaczymy m.in. Ewana McGregora, Rebeccę Ferguson oraz Cliffa Curtisa.

Doktor Sen od Stephen King możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Bóg jest koneserem rzeczy kruchych i ozdabia swój chmurny punkt widzenia bibelotami z najdelikatniejszego szkła.
Jeżeli umysł to tablica, alkohol z pewnością jest gąbką.
Śmierć to nie mniejszy cud niż narodziny.
Starość ma jedną zaletę — nie musisz się bać, że umrzesz młodo.
Jeśli nie możesz dziś nikogo kochać, przynajmniej postaraj się nikogo nie skrzywdzić.
Ale kiedy człowiek upada nisko, niektórzy nie mogą się oprzeć pokusie, by wdepnąć go w ziemie i przydusić butem, zamiast pomóc mu się podnieść. To podłe, lecz taka w dużej mierze jest ludzka natura.
Grawitacja nie istnieje, to życie po prostu jest ciężkie.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Akcja szybka zwarta i nie nudzi w żadnej części.

 • Awatar

  Niestety nie dorównuje pierwszej części.

 • Awatar

  Z Lśnieniem to nie ma dużo wspólnego właściwie główny bohater (który jest dużo starszy) i jakieś epizodyczne wtrącenia. Można tą książkę czytać bez czytania Lśnienia. Czasem miałem wrażenie, że akcja jest trochę sztucznie wydłużana ale i tak to dobra powieść.

 • Awatar

  ... coś napiszę o tej książce, pewnie bardzo dobrą opinię, ale na chwilę obecną muszę dojść do siebie po tej niesamowitej historii jaką sprzedał mi Stefan...

  Czytając (w sumie niedawno) Lśnienie, miałem przed oczami twarz Jacka Nickolsona jako Jacka Torrenca i po części był to dla mnie problem, gdyż nie byłem w stanie wczuć się w portret psychologiczny tej postaci. Sam jestem sobie winien, bo najpierw się czyta, a później ogląda ekranizacje.
  Trochę inaczej to wygląda w przypadku Doktora Sen - kontynuacji. Ale o tym za chwilkę.

  Co tu dużo gadać - Lśnienie 2 aka Doktor Sen to niesamowita opowieść o dalszych losach chłopca, który posiada dar jasności. Opis książki zdradza nam zarys tego, czego możemy spodziewać się na jej kartach, ale wierzcie mi na słowo - jest to tylko maciupeńka część.

  W Lśnieniu duży nacisk King postawił na przedstawieniu czytelnikowi portretu psychologicznego Jack'a Torrenca - ojca Dannego, i jego korelacji z synem i żoną (co jak wcześniej wspomniałem było dla mnie trudne w samodzielnej interpretacji). W tej części mamy bardzo bogaty obraz Dannego Torrenca. Wraz z nim przeżywamy wzloty i upadki. Jesteśmy świadkami tego, jak uwarunkowanie genetyczne wpływa na zachowanie dorastającego chłopaka. Brak psychicznej dojrzałości i równowagi wpycha go na zły tor. W tym czasie jesteśmy świadkami jak młody mężczyzna staje się wrakiem, alkoholikiem, narkomanem, bezwzględnym sku*****em - a zarzekał się, że nigdy nie będzie jak jego ojciec. Na szczęście ta tragiczna część jego życia kończy się pewnym miasteczku w stanie New Hampshire.

  Jeżeli ktoś nie czytał poprzedniej części (bardzo do tego zachęcam) nie będzie - na zwijmy to :"zaginiony w akcji", gdyż przeszłość głównego bohatera ma wpływ na jego teraźniejszość i przyszłość. Dzięki temu dowiadujemy się o tym, jakie wydarzenia miały miejsce pewnej zimy, w hotelu Panorama.

  Śmiało można powiedzieć, że książka trzyma bardzo wysoki poziom postawiony przez poprzednią część. W odróżnieniu do Lśnienia, akcja Dr. Sleep toczy się na przestrzeni kilkudziesięciu lat. W tym czasie autor bardzo szczegółowo przekazuje odbiorcy, katharsis głównego bohatera.

  Jeśli chodzi o moją osobę, książka ląduje w dziale ulubione, zaraz za Sagą o Wiedźminie i tuż obok Lśnienia. Co tu dużo gadać, jeśli macie tak możliwość, to bierzcie i czytajcie.

Warto zerknąć