ebook Czerwona piramida
4.07 / 5.00 (liczba ocen: 256966) Ilość stron (szacowana): 403

Czerwona piramida
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 30.75
wciąż za drogo?
34.32 złpremium: 22.14 zł Lub 22.14 zł
30.75 zł Lub 27.68 zł
36.90 zł
36.90 zł Lub 33.21 zł
30.95 zł
31.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Pierwszy tom „Kronik Rodu Kane”. Powieść o starciu Cartera i Sadie Kane’ów z egipskimi bogami, która zaczyna się od wysadzenia w powietrze... British Museum. A potem emocje ciągle rosną!

Od śmierci matki Carter i Sadie są sobie niemal obcy. Dziewczyna mieszka z dziadkami w Londynie, jej brat natomiast podróżuje po świecie z ojcem, wybitnym egiptologiem doktorem Juliusem Kane’em.
Pewnej nocy doktor Kane zabiera Cartera i Sadie na „eksperyment naukowy” do British Museum, w nadziei że uda mu się z powrotem połączyć rodzinę. Zamiast tego jednak uwalnia egipskiego boga Seta, który skazuje doktora na wygnanie, a jego dzieci zmusza do ucieczki.
Wkrótce Sadie i Carter odkrywają, że budzą się wszyscy bogowie Egiptu, a najgorszy z nich – Set – chce zniszczyć rodzinę Kane’ów. Aby go powstrzymać, dzieci muszą podjąć niebezpieczną podróż po całym świecie. Będzie to zadanie, które przybliży je do prawdy o rodzinie i ujawni jej powiązania z tajnym stowarzyszeniem istniejącym od czasów faraonów.
Trylogię „Kroniki Rodu Kane” tworzą powieści: „Czerwona Piramida”, „Ognisty tron” i „Cień węża”.

Czerwona piramida od Rick Riordan możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Sprawiedliwość nie oznacza, że wszyscy dostają to samo. Sprawiedliwość oznacza, że wszyscy dostają to, czego potrzebują. A jedyny sposób, żeby dostać to, czego się potrzebuje, to samemu na to zapracować.
Carter Kane wraz z tatą, który jest archeologiem, co rusz odwiedzają różne kraje. Chłopiec nie ma przyjaciół, a jego jedynym towarzyszem jest ojciec. Ma siostrę, Sadie, która mieszka z dziadkami w Londynie. Ich mama nie żyje. I tutaj mogłabym zakończyć cały ten opis, ale jest jeszcze coś. Pewnego dnia rodzeństwo staje się świadkami śmierci swojego ojca. A aby go odzyskać muszą pokonać mnóstwo przeszkód i jednego z najpotężniejszych władców egipskich, czyli Seta.

Zacznę od tego, że po tej książce spodziewałam się zupełnie czegoś innego. A na pewno czegoś lepszego.

Bohaterowie:
Carter jest inteligentnym czternastolatkiem. Chwilami miałam go dosyć, ponieważ zachowywał się jak typowa ciepła kluska, a w większości tacy bohaterowie działają na mnie jak płachta na byka. Po za tymi chwilami był całkiem znośny.

Natomiast bardzo nie polubiłam się z Sadie. Wydała mi się typową, rozkapryszoną dziewuchą, która w dodatku mając te swoje dwanaście lat, myśli, że jest nie wiadomo kim. Bardzo, bardzo nie lubię takich osób, więc nie ma się co dziwić, że i ta dziewczyna nie zyskała mej sympatii.

Fabuła:
Co do samej fabuły nie mam absolutnie zastrzeżeń. Mity egipskie, dziwne moce, tajemnicze zniknięcia są naprawdę ciekawe i rzeczywiście można się w nie wciągnąć. W ogóle to ogromnie podziwiam Ricka Riordana za to, że dokonał takiego "research'u" jeśli chodzi właśnie o mitologię egipską, a także zapoznał się z pisownią hieroglifów i ich znaczeniem. Szczerze mówiąc, ja bym nie podjęła się takiego zadania, ponieważ jestem osobą, która bardzo szybko się nudzi, więc po kilku minutach takiego sprawdzania, rzuciłabym tym w kąt i zajęła się czymś innym. (Tak, właśnie napisałam najdłuższe zdanie, jakie mogłam wymyślić.)

Jednak czegoś mi zabrakło w tej historii. Może kilku rozdziałów z perspektywy dorosłego? Rozumiem, że taki był zamysł autora, żeby to dzieciaki obserwowały i następnie opowiadały o wszystkich zdarzeniach, ale nie mogłam oprzeć się wrażeniu, że książka jest po prostu bardzo dziecinna. Być może jestem już za stara na takie pozycje, a szkoda, ponieważ Ricka Riordana polubiłam.

Tak jak w przypadku Złodzieja pioruna, podczas lektury zgłębiłam wiedzę z zakresu mitologi greckiej (którą swoją drogą uwielbiam), tak w przypadku tej również tak było, ale zdecydowanie z mniejszym zapałem. Doszłam również do wniosku, że tajemnice i mity Egipskie są totalnie nie dla mnie. Podczas czytania nudziłam się i szczerze? Cudem zmęczyłam tą książkę do końca. Od czasu kiedy ją zaczęłam i skończyłam minęły jakieś dwa tygodnie, a ja w tym czasie przeczytałam chyba 5 innych książek.

Podsumowanie:
Moim zdaniem jest to powieść skierowana bardziej do dzieci, co można w dużej mierze wywnioskować na podstawie dialogów pomiędzy bohaterami. Na tą chwilę bardzo cieszę się, że ją skończyłam i raczej nie sięgnę po następne tomy. Zdecydowanie wolę serię o Percy'm Jacksonie. O wiele bardziej.

Ocena: 3/6
©Inthefuturelondon
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć