Zamek z piasku
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.69 / 5.00
liczba ocen: 1567
Ilość stron (szacowana): 182
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-28% 17.90 zł
20.83 zł
21.17 zł
24.90 złpremium: 14.94 zł
Pozostałe księgarnie
20.42 zł
20.81 zł
22.16 zł
24.90 zł
24.90 zł
24.90 zł
Opis:

Młode małżeństwo, które jest ze sobą od wielu lat, decyduje się na dziecko. Wszystko wydaje się proste, ale… mimo miesięcy starań Weronika nie może zostać mamą. Ból, rozczarowanie, samotność. I wtedy w życiu bohaterki pojawia się ktoś trzeci. Przyjaciel. Czy wystarczy jeden krok, by spełniło się marzenie Weroniki? A może przyjaźń z innym mężczyzną otworzy jej oczy na własne małżeństwo?

Tworzenie wzajemnych relacji to jak budowanie zamku z piasku. Nieustannie trzeba o niego dbać, by nie runął… I by nikt nie wszedł w niego butami… Nie można na chwilę spuścić go z oczu. Związek pomiędzy dwojgiem ludzi również bywa kruchy. Tak jak zamek z piasku. Gdy odwrócisz głowę, może zalać go morska fala. Wtedy pozostanie tylko słona morska woda – albo słone łzy.

 

Magdalena Witkiewicz zadebiutowała pięć lat temu powieścią „Milaczek”, potem były „Panny roztropne”, „Opowieść niewiernej”, „Lilka i spółka” (książka dla dzieci) oraz „Ballada o ciotce Matyldzie”. Jej ostatnia książka „Szkoła żon” utrzymywała się na listach bestsellerów przez wiele tygodni.

CYTATY:
Zdrada nie jest rozwiązaniem, ale jest czasowym substytutem tego, czego nie ma w związku.
Ludzie często tworzą związki z przyczyn bardzo pragmatycznych. A żyją w przeświadczeniu, że ich uczucia całe życie są gdzie indziej.
Jak życie pokazuje, nie można mieć wszystkiego, a tym bardziej najlepszego.
Czy świat nie jest dziwny? Los daje komuś to, czego akurat potrzebuje ktoś inny.
Niewierność fizyczna niszczy przede wszystkim sferę seksualną, natomiast zdrada emocjonalna niszczy więź uczuciową.
Oprócz miłości do życia potrzebne są też inne rzeczy. Na przykład woda. Nie można rezygnować z przyjaźni, z innych znajomości, nie można wiecznie być tylko ze sobą i patrzeć tylko na siebie. Świat jest piękny, inni ludzie też są interesujący. Można się tym wszystkim cieszyć we dwoje.
Mężczyźni są wygodni i leniwi. Może nawet kochają i są przywiązani, ale nie rozumieją potrzeb kobiet, które po prostu muszą być o ich miłości przekonywane. Prezentami, ciepłym słowem, pomocą, zainteresowaniem, wspólnymi celami, zabiegami o ich komfort psychiczny, komplementami, seksem. Całą masą rzeczy, które kobieta odbiera jako drobne dowody prawdziwej miłości.
Uważaj na znajomości, które zaczynają się od głowy. O tych zapoczątkowanych fascynacją seksualną można szybko zapomnieć. O tych, które zaczynają się od rozmów, wymiany myśli i emocji, możesz nigdy nie zapomnieć. Te są trwalsze.
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Pierwszą książką tej autorki jaką przeczytałam była " Opowieść niewiernej,,. Później sięgnęłam po " Szkołę żon '' , aż w końcu trafiłam na tę i zaczytałam się zupełnie.
  Magdalena Witkiewicz pisze w swoich książkach o ludzkich sprawach i problemach , z którymi większość z nas codziennie się zmaga. O relacjach międzyludzkich , o miłości , samotności , emocjach...
  Książki tej autorki nie są jakimiś wielce ambitnymi dziełami , przy czytaniu których trzeba intensywnie myśleć , doszukiwać się znaczeń miedzy wierszami czy szczególnie skupiać na treści. Magdalena Witkiewicz pisze w sposób prosty , życiowy i ... prawdziwy.
  Muszę przyznać , że książki tej autorki niesamowicie mnie wciągają. " Zamek z piasku " przeczytałam w dwa wieczory. Cóż się dziwić ? ... Każda z nas może się doszukać w tej opowieści cząstki siebie , historii ze swojego życia.
  Czego można się nauczyć z tej książki ? Przede wszystkim jak kochać , jak z pokorą przyjmować to , co przynosi nam kolejny dzień , czym jest tak naprawdę kompromis w związku . Autorka przynosi nam na tacy starą prawdę , która utwierdziła mnie tylko w przekonaniu , że nie istnieje przyjaźń damsko - męska :) .
  Trochę jestem jednak zawiedziona , że pani Witkiewicz trochę podkoloryzowała fabułę i pewne sploty wydarzeń nieco uprościła. To niesamowite , że Weronika tak łatwo zwraca uwagę Kuby i na pstryknięcie palcami znajduje pocieszyciela , który jest na dodatek żonaty. Ale widocznie tego potrzebowała , żeby dobitnie przekazać przesłanie tej książki , które mówi , że tylko dlatego jesteśmy w życiu tak bardzo nieszczęśliwi , ponieważ tracimy czas na szukanie szczęścia , gdy tymczasem ono jest na wyciągnięcie ręki , zupełnie przez nas niedoceniane i niezauważane.
  Polecam tę książkę do przeczytania nie tylko kobietom , ale i mężczyznom także . Pomaga zrozumieć sposób myślenia obu stron a jednocześnie uświadamia , że tylko szczera rozmowa o swoich uczuciach pomaga rozwiązywać problemy.Niedomówienia i szukanie łatwych rozwiązań najczęściej tylko zaciskają pętlę na wzajemnych , pozytywnych relacjach , niszcząc to , co w życiu najważniejsze , czyli miłość, przyjaźń , bliskość drugiego człowieka.

 • Awatar

  Przepiękna, wzruszająca, prosta historia, która udowadnia,że nie trzeba się silić na głębię, wyszukane słownictwo, rozbudowaną fabułę i wydumaną konstrukcję, żeby dotrzeć do serca czytelnika.
  "Uważaj na znajomości, które zaczynają się od głowy. O tych zapoczątkowanych fascynacją seksualną można szybko zapomnieć. O tych, które zaczynają się od rozmów, wymiany myśli i emocji, możesz nigdy nie zapomnieć. Te są trwalsze."

Inne proponowane
Warto zerknąć