ebook Stworzenie i początek Wszechświata. Teologia - Filozofia - Kosmologia
3.6 / 5.00 (liczba ocen: 117) Ilość stron (szacowana): 184

Stworzenie i początek Wszechświata. Teologia - Filozofia - Kosmologia
ebook: pdf, mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich 3 miesiącach
E-book - najniższa cena: 15.71
wciąż za drogo?
-44% 15.71 zł Lub 14.14 zł
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
39.90 zł Lub 35.91 zł
28.73 zł 20% rabatu
33.92 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Jak pogodzić wiarę w stworzenie świata przez Boga z wiedzą naukową?
Jak się ma biblijny opis stworzenia do około czternastu miliardów lat historii wszechświata i ewolucyjnego pochodzenia ciała i umysłu człowieka? 
Czy nowoczesny, naukowy światopogląd wyklucza religijność i czyni z niej zabobon?


To pytania, jakie przed sobą muszą postawić nie tylko naukowcy, filozofowie i teologowie. Stawia je każdy, kto racjonalnie podchodzi do swojej wiary, czyli prawdę o Bogu i świecie próbuje odczytać zarówno w Księdze Pisma Świętego, jak i Księdze Przyrody.
Książka ta jest praktycznym, podstawowym kursem z teologii stworzenia, filozofii nauki, kosmologii i teorii ewolucji. Polecamy ją wszystkim osobom religijnym, borykającym się z problemami z pogodzeniem swojej wiary z naukowym obrazem świata, a także tym, którzy są przekonani, że w XXI wieku religia jest wyłącznie zabobonem. Być może argumentacja zawarta w tej książce przekona ich, że nie ma zasadniczej sprzeczności pomiędzy prawdami teologii, a prawdami nauk przyrodniczych.
Stworzenie i początek Wszechświata. Teologia – Filozofia – Kosmologia została napisana między innymi z myślą o katechetach, jako pomoc dydaktyczna w nauczaniu przez nich religii uczniów wszystkich klas szkół podstawowych, gimnazjów i pogimnazjalnych.

Z oczywistych powodów możliwość konfrontowania prawdy o stworzeniu świata przez Boga z aktualnym obrazem świata nie jest zarezerwowane jedynie dla „zawodowych” teologów. W rzeczywistości konfrontację taką powinien przeprowadzać na swój własny użytek każdy człowiek wierzący w Boga i poszukujący odpowiedzi na fundamentalne pytania o sens swojego istnienia i zarazem istnienia świata, w którym przyszło mu żyć. Fenomen wiary nie rozgrywa się przecież na kartach traktatów teologicznych; jego „naturalnym środowiskiem” jest przestrzeń relacji pomiędzy Bogiem i konkretnym, żyjącym w danym czasie i środowisku człowiekiem. I to właśnie dlatego konkretny człowiek – a nie tylko „zawodowy” teolog – musi poszukiwać odpowiedzi na pytania, które dotyczą jego samego i które dla niego samego są ważne.(…)


Oddajemy do rąk Czytelników książkę pomyślaną jako w miarę zwięzły przewodnik po problematyce stworzenia, który może okazać się pomocny w ich osobistych poszukiwaniach. Nie jest to ani kompletne, ani wyczerpujące opracowanie, wydaje się jednak, że uwzględnia ono, i przynajmniej krótko naświetla, te aspekty zagadnienia, które na obecnym etapie rozwoju teologicznej refleksji nad kwestią stworzenia z pewnych względów wydają się najbardziej istotne.


 Michał Heller i Tadeusz Pabjan 

Stworzenie i początek Wszechświata. Teologia - Filozofia - Kosmologia od Michał Heller, Tadeusz Pabjan możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Za namową jedynej gazety jaką czytam i prenumeruję(abonament roczny i lektura obowiązkowa od "deski do deski"), Tygodnika Powszechnego, sięgnąłem po publikację księdza Hellera. Tygodnik od lat namawiał, ja się wstrzymywałem, jak się okazało zupełnie niesłusznie. Sięgnąłem po Hellera i efekt jest taki, że zamawiam kolejną pozycję, dlaczego? Ponieważ katolik, ergo człowiek wiary, takie publikacje powinien znać. Tam nauka idzie ramię w ramię z wiarą w Boga i jak się okazuje, nie zwalczają się a uzupełniają. Warto!!!

Warto zerknąć