ebook Komora
3.77 / 5.00 (liczba ocen: 108621) Ilość stron (szacowana): 647

Komora
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 17.55
wciąż za drogo?
17.55 zł Lub 15.80 zł
17.90 zł
24.24 zł 20% rabatu
25.52 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Greenville, stan Missisipi, rok 1967. Dwóch aktywistów Ku-Klux-Klanu podkłada bombę w biurze żydowskiego adwokata Marvina Kramera. W eksplozji giną dwaj pięcioletni synowie prawnika, a on sam zostaje ciężko ranny. Ujęty praktycznie na miejscu zbrodni zatwardziały rasista Sam Cayhall jest sądzony za podwójne zabójstwo. W atmosferze amerykańskiego Południa dwa kolejne procesy kończą się – wskutek niemożności uzgodnienia werdyktu – unieważnieniem postępowania. Kilkanaście lat później Sam Cayhall ponownie staje przed sądem. Tym razem zostaje uznany za winnego morderstwa i skazany na karę śmierci. Zaczyna się dziewięcioletnia batalia odwoławcza, zakończona niepowodzeniem. Cayhall, któremu do egzekucji w komorze gazowej zostały tylko tygodnie, rezygnuje z usług prawników. Niespodziewanie do walki o uratowanie mu życia włącza się młody adwokat z chicagowskiej kancelarii prawnej, Adam Hall. Decyzja Halla nie jest przypadkowa: Cayhall jest w rzeczywistości jego dziadkiem. Adam przenosi się do Memphis, zamieszkuje u swojej ciotki Lee i podejmuje beznadziejną walkę o odroczenie egzekucji lub ułaskawienie skazańca przez gubernatora. Dzięki Lee poznaje historię rodziny Cayhallów, dowiadując się przy okazji o takich wyczynach dziadka, które nawet jemu – zaprzysięgłemu przeciwnikowi kary śmierci – każą wątpić, czy zasługuje na jego obronę. Wydaje się, że tylko cud może ocalić Sama... jak na przykład ujawnienie pewnej tajemnicy dotyczącej okoliczności popełnionej przez niego zbrodni...

Komora od John Grisham możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
- Alkoholizm to wredna bestia. Czasem mogę patrzeć na pijących i w niczym mi to nie przeszkadza. A potem nagle widzę reklamę piwa i zlewam się zimnym potem. Albo trafiam w jakimś magazynie na reklamę wina, które kiedyś lubiłam, i chęć napicia się jest tak przemożna, że aż robi mi się niedobrze. To ciągła walka.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Minęło wiele lat od moich ostatnich spotkań z prozą Johna Grishama. Nie przypominam sobie nawet czy przypadkiem „Komora” nie była już kiedyś moją lekturą? Być może tak było? W latach dziewięćdziesiątych a może nawet i jeszcze wcześniejszych John Grisham był autorem, którego książki były rozchwytywane i połykane niczym świeże bułeczki. Upływające lata niczego nie odebrały im z ich świetności. Powieść „Komora”, dopóki będzie istniał na świecie bolesny temat kary śmierci, czy rasizmu, dopóty książka ta będzie jak najbardziej aktualna.
    Choć czasami przegadana, zawierająca wiele niezrozumiałych terminów i zwrotów prawniczych, książka skłania do wielu refleksji i zrewidowania swoich poglądów dotyczących kary śmierci. Czytelnicy, którzy oczekują od powieści wartkiej akcji, mogą sobie „Komorę” od razu darować. Ukazuje ona bowiem drobiazgowo mozolną walkę o uratowanie od egzekucji przebywającego od dziesięciu lat w celi śmierci Sama Cayhalla.
    Powieść w doskonały sposób ukazuje człowieka znajdującego się w obliczu śmierci, jego podejście do kończącego się życia, oraz zmieniający się system wartości i zasad, którymi kierował się w swoim w postępowaniu.
    „Komora” to wyborna podróż po meandrach prawa i zmienności ludzkiej psychiki.

Warto zerknąć