Cesarz wszech chorób. Biografia raka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.30 / 5.00
liczba ocen: 54587
Ilość stron (szacowana): 616
cena polecana: 29.88
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.88 zł
30.52 zł
35.90 złpremium: 21.54 zł
35.90 zł
35.90 zł
Pozostałe księgarnie
29.86 zł
30.07 zł
30.51 zł
32.31 zł
32.31 zł
32.31 zł
32.50 zł
36.90 zł
Opis:

Siddhartha Mukherjee, amerykański onkolog i pisarz, opowiada historię raka, poczynając od pierwszych odnotowanych przypadków sprzed tysięcy lat, a kończąc na czasach współczesnych, badając ten temat z precyzją biologa molekularnego, wnikliwością historyka i pasją biografa. Łącząc przystępnie przekazaną wiedzę naukową z opisem konkretnych – historycznych i współczesnych – przypadków chorych, pisze fascynującą kronikę choroby, która towarzyszy ludzkości od ponad pięciu tysiącleci, i zarazem demistyfikuje tę najbardziej zdemonizowaną chorobę wszech czasów.

Książka spotkała się ze znakomitym przyjęciem środowisk naukowych i literackich. Otrzymała m.in. Nagrodę Pulitzera w kategorii Literatura faktu, Literacką Nagrodę PEN / E.O. Wilson dla Książek Naukowych, nagrodę za najlepszy debiut przyznawana przez dziennik „The Guardian” oraz nagrodę „Książki dla Lepszego Życia”. Cesarz wszech chorób został także uznany za jedną z dziesięciu najlepszych książek 2010 roku przez „The New York Times Book Review”, magazyn „Time” zaliczył go do stu najważniejszych książek stulecia, zaś „The New York Times” do stu najlepszych książek non-fiction wszech czasów.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Jedna z najbardziej rzetelnie przygotowanych książek, które czytałem w tym roku. Bibliografia zawierająca ponad 700 pozycji, ponad 1500 przypisów. Do tego lekkie pióro autora powodują, że tę książkę się pochłania w kilka dni. Zdecydowanie jedna z najlepszych książek w tym roku które czytałem.

  • Awatar

    Sześćset stron historii badań nad rakiem i jego zwalczaniem. Od starożytności do XXI w. Historia odkryć genialnych i przypadkowych, pomyłek i okrucieństwa, a czasem także zwykłej ludzkiej małostkowości blokującej ratujące życie terapie na długie lata. Pasjonujące.

Inne proponowane
Warto zerknąć