ebook Cesarz wszech chorób. Biografia raka
4.3 / 5.00 (liczba ocen: 54940) Ilość stron (szacowana): 616

Cesarz wszech chorób. Biografia raka
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 27.64
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK CW
EMPIK#EMPIK CW
33.39 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
27.64 zł Lub 24.88 zł
32.31 zł Lub 29.08 zł
35.90 zł
28.50 zł
28.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Siddhartha Mukherjee, amerykański onkolog i pisarz, opowiada historię raka, poczynając od pierwszych odnotowanych przypadków sprzed tysięcy lat, a kończąc na czasach współczesnych, badając ten temat z precyzją biologa molekularnego, wnikliwością historyka i pasją biografa. Łącząc przystępnie przekazaną wiedzę naukową z opisem konkretnych – historycznych i współczesnych – przypadków chorych, pisze fascynującą kronikę choroby, która towarzyszy ludzkości od ponad pięciu tysiącleci, i zarazem demistyfikuje tę najbardziej zdemonizowaną chorobę wszech czasów.

Książka spotkała się ze znakomitym przyjęciem środowisk naukowych i literackich. Otrzymała m.in. Nagrodę Pulitzera w kategorii Literatura faktu, Literacką Nagrodę PEN / E.O. Wilson dla Książek Naukowych, nagrodę za najlepszy debiut przyznawana przez dziennik „The Guardian” oraz nagrodę „Książki dla Lepszego Życia”. Cesarz wszech chorób został także uznany za jedną z dziesięciu najlepszych książek 2010 roku przez „The New York Times Book Review”, magazyn „Time” zaliczył go do stu najważniejszych książek stulecia, zaś „The New York Times” do stu najlepszych książek non-fiction wszech czasów.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Cesarz wszech chorób. Biografia raka od Siddhartha Mukherjee możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Jedna z najbardziej rzetelnie przygotowanych książek, które czytałem w tym roku. Bibliografia zawierająca ponad 700 pozycji, ponad 1500 przypisów. Do tego lekkie pióro autora powodują, że tę książkę się pochłania w kilka dni. Zdecydowanie jedna z najlepszych książek w tym roku które czytałem.

  • Awatar

    Sześćset stron historii badań nad rakiem i jego zwalczaniem. Od starożytności do XXI w. Historia odkryć genialnych i przypadkowych, pomyłek i okrucieństwa, a czasem także zwykłej ludzkiej małostkowości blokującej ratujące życie terapie na długie lata. Pasjonujące.

Warto zerknąć