ebook Na południe od granicy, na zachód od słońca
3.83 / 5.00 (liczba ocen: 57883)

Na południe od granicy, na zachód od słońca
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Wydawca:  Wydawnictwo Muza
Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 26.18
wciąż za drogo?
-24% 26.18 zł Lub 23.56 zł
34.90 zł
34.90 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
24.43 zł
-5% 26.25 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Hajime od lat pielęgnuje w sobie wspomnienie Shimamoto, pierwszej ukochanej z okresu dzieciństwa i porównuje do niej każdą poznana dziewczynę. Kiedy już jako dorosły mężczyzna spełniony w życiu osobistym i zawodowym przypadkowo spotyka Shimamoto, okazuje się, że dawna fascynacja przetrwała. Hajime decyduje się rzucić swoją rodzinę i wykorzystać szansę daną mu przez los. Czy jednak możliwy jest powrót do przeszłości? To piękna opowieść o niespełnionej miłości i pogoni za nieosiągalnym ideałem. Co leży na zachód od słońca i czy na południe od granicy znajdziemy raj, czy też zwykłą szara rzeczywistość?

Na południe od granicy, na zachód od słońca od Haruki Murakami możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Śmierć nie jest aż taka trudna. To tak jakby z pokoju powoli wyssano całe powietrze - tak samo uchodziła ze mnie wola życia. Kiedy człowiek się tak czuje, śmierć nie wydaje się straszna.
Kiedy przewróci się jedna karta, wali się cały domek. I nie ma jak się wydostać z gruzów. Dopóki ktoś nie przyjdzie i cię nie wyciągnie.
Na tym świecie niektóre rzeczy można zmienić, a innych się nie da. Upływ czasu to jedna z rzeczy, których nie można odkręcić. Jeśli się znalazłeś w pewnym punkcie, to nie możesz już wrócić.
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Można przez wiele lat żyć przeszłością. Uczepić się rozpaczliwie jednego dnia, miesiąca, momentu, jednego spojrzenia czy zdania. Maltretować swoją duszę i umysł milionem "co by było gdyby". Zwłaszcza jeśli rzeczywiście jest się winnym takiego, a nie innego biegu zdarzeń. Można od tego postradać wszystkie zmysły i niemal na pewno krzywdzić wszystkie napotykane na drodze osoby. Można żyć przeszłością, zacementować się w niej i płakać latami. Zmarnować te lata. Czasem nawet można otrzymać na chwilę jeszcze jedną szansę, ale zdarza się to rzadko i może się okazać, że to tylko iluzja albo, co gorsza, zemsta, złośliwość losu. Można stracić wszystko... Ale też można pogodzić się z czasem dokonanym. Rozliczyć się z przeszłością. Rozliczyć tę przeszłość w sobie. I w końcu postarać się przeżyć resztę swojego czasu tak, by już nigdy więcej nie popaść w tę beznadziejną rozpacz... Jednego tylko nie można - cofnąć czasu, by zmienić bieg wydarzeń. A skoro tak, to czy warto niszczyć siebie i wszystko wokół? Przecież doskonale wiemy, że gdy przewróci się jedna karta, runie cała konstrukcja... Piękna powieść.

Warto zerknąć