Babcia Rabuś
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.14 / 5.00
liczba ocen: 1745
Audioteka#Audiobooki nawet 50% taniej
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
22.00 złpremium: 13.20 zł
17.60 zł
18.41 zł
18.70 zł
22.00 zł
Pozostałe księgarnie
-5% 17.60 zł
18.69 zł
19.80 zł
19.80 zł
20.90 zł
22.00 zł
22.00 zł
22.00 zł
22.00 zł
Opis:

Fenomen brytyjskiej literatury dziecięcej! Powieść przetłumaczona na 27 języków, na liście bestsellerów zajmowała pierwsze miejsce dłużej niż jeden z tomów cyklu o Harrym Potterze. Przepiękna i mądra, utrzymana w żartobliwym stylu historia o Babci i wnuczku. Skazani na siebie w piątkowe wieczory, spędzają je na grze w scrabble i degustowaniu zupy kapuścianej. Dla chłopca to udręka, Babcia jest dla niego jedynie nudną staruszką, która roztacza wokół siebie zapach kapusty. Sytuacja zupełnie się zmienia, gdy wnuczek odkrywa w puszce po ciasteczkach wielki skarb. Wtedy rozpoczyna się najwspanialsza przygoda jego życia. A stawką są w niej… klejnoty koronne.Szaleńcza jazda na skuterze inwalidzkim po autostradzie z prędkością 4 kilometrów na godziną, nurkowanie w mętnych wodach Tamizy, włamanie do Londyńskiej Twierdzy przez rury kanalizacyjne – to zaledwie przedsmak wielkich emocji, które towarzyszą tej niezwykłej historii. Babcia Rabuś wpadnie na niezapowiedzianą audiencję do Królowej Anglii. Czy Jej Wysokość przymknie oko na zuchwałą próbę kradzieży regaliów i pozwoli odejść wolno niespodziewanym gościom?A może Elżbieta II sama ma zadatki na niezłego rabusia…„«Babcia Rabuś» uczy patrzenia na ludzi i odkrywania tego, co w nich najlepsze. Pokazuje, że nie należy odrzucać innych ze względu na wiek. Starsze osoby mają wiele do zaoferowania – całe swoje doświadczenie życiowe, dystans do rzeczywistości, radzenie sobie w najróżniejszych okolicznościach.A przede wszystkim Babcie i Dziadkowie potrafią zrobić szalone rzeczy dla swoich wnucząt… z miłości. Czego przykładem jest Babcia Rabuś, bez której Ben nigdy nie dowiedziałby się, dlaczego Elżbieta II przechadza się po Tower w koszuli nocnej i koronie”.

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Bardzo ciekawa książka dla młodego odbiorcy. Pomimo sporej dawki humoru - wiele można z niej wynieść. Młodzi ludzie często zapominają, że starość dotyczy wszystkich i nikogo nie ominie. Niestety zapominają o tym fakcie uważając, że STARSI ludzie są nudni i mało interesujący, a co za tym idzie - nie dbają o relacje z nimi. Autor w bardzo zabawny ale dosadny sposób pokazuje, że wcale tak nie jest. Myślę, że nawet mnie książka dała do myślenia.

  Nie zapominajmy o starszych ludziach, kiedyś oni włożyli całe serce w nasze wychowanie, poświęcając nam 100% swojego czasu - w naszym obowiązku jest się im za to odwdzięczyć - karma powraca, prędzej czy później.

 • Awatar

  „Babcia Rabuś” to przezabawna historia pewnego młodego człowieka o imieniu Ben i jego Babci. Poruszonych zostało tu wiele kwestii np. temat starości, który dla młodych ludzi wydaje się odległą perspektywą. Powieść chwilami wywoływała uśmiech, ale nie obyło się też bez wzruszeń.
  A teraz w skrócie… Ben 11-letni chłopiec musi co tydzień spędzać piątkowy wieczór ze swoją nudną Babcią, żeby jego rodzice mieli trochę czasu dla siebie. Spędzone godziny z Babcią wyglądają za każdym razem tak samo gra w scrabble i zupa kapuściana. Pewnego dnia Babcia zdradza wnukowi swoją „tajemnicę” i zyskuje w oczach chłopca. Ben nawet nie podejrzewał, że bliska mu osoba może mieć tak ciekawą przeszłość. Planując wspólnie skok wszech czasów bardzo się do siebie zbliżają, a niebawem udaje im się przeżyć przygodę życia.
  Myślę, że warto przeczytać tę pozycję wraz z dzieckiem, starość, samotność, poruszone są tu ważne tematy w przystępny sposób.

 • Awatar

  Nie doczytałam do końca, bo czytnik wraz z świeżo zakupioną książką przepadł. Ale... Zdążyłam z córką przeczytać tyle, by polecieć książkę innym. Siedziałyśmy na huśtawce na dworzu, czytając przygody Babci i Wnusia. Podśmiewają się, a może wręcz wybuchając śmiechem co chwilę. Aż dziadek przyszedł zapytać co się tak śmiejemy. Polecamy! Dobry humor gwarantowany!

Inne proponowane
Warto zerknąć