Babcia Rabuś
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.14 / 5.00
liczba ocen: 1745
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
22.00 zł
17.60 zł
18.41 zł
18.70 zł
22.00 zł
Pozostałe księgarnie
17.60 zł
18.69 zł
19.80 zł
19.80 zł
19.80 zł
20.90 zł
22.00 zł
22.00 zł
22.00 zł
22.00 zł
Opis:

Fenomen brytyjskiej literatury dziecięcej! Powieść przetłumaczona na 27 języków, na liście bestsellerów zajmowała pierwsze miejsce dłużej niż jeden z tomów cyklu o Harrym Potterze. Przepiękna i mądra, utrzymana w żartobliwym stylu historia o Babci i wnuczku. Skazani na siebie w piątkowe wieczory, spędzają je na grze w scrabble i degustowaniu zupy kapuścianej. Dla chłopca to udręka, Babcia jest dla niego jedynie nudną staruszką, która roztacza wokół siebie zapach kapusty. Sytuacja zupełnie się zmienia, gdy wnuczek odkrywa w puszce po ciasteczkach wielki skarb. Wtedy rozpoczyna się najwspanialsza przygoda jego życia. A stawką są w niej… klejnoty koronne.Szaleńcza jazda na skuterze inwalidzkim po autostradzie z prędkością 4 kilometrów na godziną, nurkowanie w mętnych wodach Tamizy, włamanie do Londyńskiej Twierdzy przez rury kanalizacyjne – to zaledwie przedsmak wielkich emocji, które towarzyszą tej niezwykłej historii. Babcia Rabuś wpadnie na niezapowiedzianą audiencję do Królowej Anglii. Czy Jej Wysokość przymknie oko na zuchwałą próbę kradzieży regaliów i pozwoli odejść wolno niespodziewanym gościom?A może Elżbieta II sama ma zadatki na niezłego rabusia…„«Babcia Rabuś» uczy patrzenia na ludzi i odkrywania tego, co w nich najlepsze. Pokazuje, że nie należy odrzucać innych ze względu na wiek. Starsze osoby mają wiele do zaoferowania – całe swoje doświadczenie życiowe, dystans do rzeczywistości, radzenie sobie w najróżniejszych okolicznościach.A przede wszystkim Babcie i Dziadkowie potrafią zrobić szalone rzeczy dla swoich wnucząt… z miłości. Czego przykładem jest Babcia Rabuś, bez której Ben nigdy nie dowiedziałby się, dlaczego Elżbieta II przechadza się po Tower w koszuli nocnej i koronie”.

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Bardzo ciekawa książka dla młodego odbiorcy. Pomimo sporej dawki humoru - wiele można z niej wynieść. Młodzi ludzie często zapominają, że starość dotyczy wszystkich i nikogo nie ominie. Niestety zapominają o tym fakcie uważając, że STARSI ludzie są nudni i mało interesujący, a co za tym idzie - nie dbają o relacje z nimi. Autor w bardzo zabawny ale dosadny sposób pokazuje, że wcale tak nie jest. Myślę, że nawet mnie książka dała do myślenia.

  Nie zapominajmy o starszych ludziach, kiedyś oni włożyli całe serce w nasze wychowanie, poświęcając nam 100% swojego czasu - w naszym obowiązku jest się im za to odwdzięczyć - karma powraca, prędzej czy później.

 • Awatar

  „Babcia Rabuś” to przezabawna historia pewnego młodego człowieka o imieniu Ben i jego Babci. Poruszonych zostało tu wiele kwestii np. temat starości, który dla młodych ludzi wydaje się odległą perspektywą. Powieść chwilami wywoływała uśmiech, ale nie obyło się też bez wzruszeń.
  A teraz w skrócie… Ben 11-letni chłopiec musi co tydzień spędzać piątkowy wieczór ze swoją nudną Babcią, żeby jego rodzice mieli trochę czasu dla siebie. Spędzone godziny z Babcią wyglądają za każdym razem tak samo gra w scrabble i zupa kapuściana. Pewnego dnia Babcia zdradza wnukowi swoją „tajemnicę” i zyskuje w oczach chłopca. Ben nawet nie podejrzewał, że bliska mu osoba może mieć tak ciekawą przeszłość. Planując wspólnie skok wszech czasów bardzo się do siebie zbliżają, a niebawem udaje im się przeżyć przygodę życia.
  Myślę, że warto przeczytać tę pozycję wraz z dzieckiem, starość, samotność, poruszone są tu ważne tematy w przystępny sposób.

 • Awatar

  Nie doczytałam do końca, bo czytnik wraz z świeżo zakupioną książką przepadł. Ale... Zdążyłam z córką przeczytać tyle, by polecieć książkę innym. Siedziałyśmy na huśtawce na dworzu, czytając przygody Babci i Wnusia. Podśmiewają się, a może wręcz wybuchając śmiechem co chwilę. Aż dziadek przyszedł zapytać co się tak śmiejemy. Polecamy! Dobry humor gwarantowany!

Inne proponowane
Warto zerknąć