ebook Obraz kontrolny
3.65 / 5.00 (liczba ocen: 976)

Obraz kontrolny
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 23.32
Audiobook - najniższa cena: 26.95
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 14.95 zł Lub 14.95 zł
23.32 zł Lub 20.99 zł
26.91 zł Lub 24.22 zł
29.90 zł
29.90 zł
21.35 zł
23.25 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Kontynuacja bestsellerowego „Sejfu” Tomasza Sekielskiego. Dowiedz się, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem w rozgrywce z bezlitosnym przeciwnikiem.

Od operacji „Nabucco”, opisanej w „Sejfie”, pierwszej powieści Tomasza Sekielskiego, minęło kilka miesięcy. W kraju zmieniło się niewiele, tylko Agencja Wywiadu znacznie zwiększyła swoje wpływy. Pułkownik Wyrwicki podporządkował sobie inne służby, zabezpieczył Sejf i prowadzi nową operację. Zagrozić mu może jedynie borykający się z problemami Artur Solski. I nowy, potężny przeciwnik, który wie dużo i nie boi się zabijać.
W kolejnej rozgrywce, której stawką niekoniecznie jest interes państwa, jeszcze trudniej odróżnić przyjaciół od wrogów.

Obraz kontrolny od Tomasz Sekielski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Jeśli za pisanie thrillera politycznego zabiera się dziennikarz, który na dziennikarstwie politycznym zjadł zęby, to bądźmy pewni, że trafi do nas książka z intrygującą historią. A jeśli na jej grzbiecie, czytamy, iż autorem jest Tomasz Sekielski, to mamy gwarancję udanej lektury. Zwłaszcza, że pierwsza część trylogii spotkała się z uznaniem wśród miłośników gatunku. Sejf. Obraz kontrolny to druga część trylogii, którą Dom Wydawniczy Rebis postanowił wydać w reedycji, kumulując wszystkie trzy części w jeden tom. Obraz kontrolny to udana kontynuacja pierwszej części. Tutaj również ogromną rolę odgrywają wpływy na najwyższym politycznym stopniu. Interes państwa schodzi na drugi plan, oddając pierwszeństwo prywatnym korzyściom osób zasiadających na wysokich stanowiskach. W drugiej części również spotykamy Artura Solskiego, któremu życie dało solidnie w kość. Pojawi się również pułkownik Wyrwicki, który przygotowując się do nowej operacji, podporządkował sobie inne służby. Jednak na horyzoncie pojawia się nowy przeciwnik, który rozpoczyna nowe rozdanie. I zdolny jest do podjęcia działań, które mogą zagrozić posadzie Wyrwickiego. Książka ta, choć jest fikcją literacką, uświadamia nam jak okrutny i bezwzględny jest świat służb specjalnych. To one tak naprawdę sprawują władzę, trzymając rządzących na krótkiej smyczy. Haki, przekręty i nieczyste zagrania to domena służb specjalnych, które posuną się do każdego kroku zmierzającego do osiągnięcia zamierzonego celu.

A jaki cel przyświeca im w drugiej części trylogii? Warto to sprawdzić i przekonać się, że wchodząc do tych służb, każdego dnia należy „obmywać ręce” by wyczyścić je z „gówna” w jakim się musimy babrać. Taka jest prawda, i Tomasz Sekielski doskonale ją ilustruje. Obraz polityki, biznesu jaki zarysował Autor jest nie tyle co wstrząsający (bo o tym wiemy), lecz odwzorowany w skali 1 do 1. I tu należą się ogromne brawa dla Pana Tomasza, gdyż miał odwagę ukazać prawdę jaka jest, a nie prawdę podkolorowaną nie w pełni szczerą. I jeśli mam być szczery, to zakończenie drugiego tomu, jeszcze bardziej podrasowało moją ciekawość, ponieważ Autor nie domknął tej historii, sprawiając, że od razu bez zbędnej zwłoki rozpocząłem czytanie trzeciej części trylogii pod tytułem Gniazdo kruka. I nie wychylę nosa z mojego gniazda dopóki nie poznam finału tej historii.

Ocena: 6/6
©Czyt-NIK
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Kontunuacja "Sejfu", jak to z kontynuacjami bywa, jest nieco gorsza od poprzednika. O ile akcja "Sejfu" była wartka i dynamiczna, "Obraz kontrolny" jest nieco spokojniejszy, może nie nudny, ale nie trzyma tak w napięciu. Mimo to polecam, jest to naprawdę rzetelnie napisany kryminał.

 • Awatar

  DOBRE!!
  Nowa książka jest kontynuacją poprzedniego bestselleru „Sejfu”. Autor tak jednak poprowadził narrację, że ci czytelnicy, którzy pierwszego tytułu nie poznali, bez problemu poradzą sobie z wcześniej zawiązaną historią. Choć wydaje się, że pewniej na gruncie zarysowanej intrygi będą czuć się zaznajomieni już z przygodami dziennikarza Artura Solskiego. Bez wątpienia fabuła powieściowa po raz kolejny ukrywa w sobie dużą dozę atrakcyjności. (...)

  (...) Udanym wzbogaceniem, poza ostrymi cechami charakterologicznymi rysowanych postaci, jest ich niejako podwójne poddanie próbie na okoliczność istnienia najtrwalszych wartości. Mam na myśli te sceny, w których przyjaźń, zaufanie i wierność Rokity i Solskiego oraz Wyrwickiego i Bielaka zostaje zweryfikowana aż do prawdziwego bólu, cierpienia, tak fizycznego, jak i psychicznego.

  Dzięki takim sytuacjom, a także tak zobrazowanemu światu, w którym nigdy nie jest wiadome czy to, co odkryte pod rzeczywistością świata, jest faktycznie prawdą, czy fałszem, i czy gdzieś nie kryje się kolejne dno, powieść Sekielskiego nie czyta się obojętnie. Cała intrygująca i wstrząsająca fabuła „Obrazu kontrolnego” został przez pisarza tak napięta do granic ciekawości czytelniczej, że jej finał, ze śmiercią dwóch ważnych bohaterów tej opowieści, rodzić będzie w wielu czytelnikach cały ciąg domysłów. A to przecież zupełnie świadomy i umiejętnie zagrany chwyt pisarski, by czekać z niecierpliwością na kolejną powieść z dziennikarzem Solskim.
  www.kryminalnapila.blogspot.com

 • Awatar

  Kontynuacja "Sejfu", która także trzyma do końca w napięciu, jednak zabrakło mi tego czegoś w tej książce. Z jednej strony czytało się świetnie z drugiej zaś to już nie było to samo co w "Sejfie". Mimo wszystko zdecydowanie warto przeczytać i zobaczyć jak potoczyły się losy Artura Solskiego i kto jest jego największym wrogiem i przyjacielem.

 • Awatar

  Będąc już po lekturze „Obrazu kontrolnego” dochodzę do wniosku, że nie da się mówić o nim, nie porównując go z pierwszą powieścią Tomasza Sekielskiego, zatytułowaną „Sejf”. Porównanie to jednak nie wypada korzystnie dla „Obrazu kontrolnego” Pamiętam, że po przeczytaniu „Sejfu” stwierdziłem, że debiut wyszedł autorowi całkiem dobrze i miałem nadzieję, że kontynuacja wypadnie o wiele lepiej. Jednak tak się nie stało.
  Pierwsze co nasunęło się mi w trakcie czytania tej ksiązki, to fakt, że już dawno czytałem „Sejf” i wiele umknęło mi z głowy, co utrudniało mi odbiór kolejnej części przygód Artura Solskiego. Dalej zauważyłem, że przygody te wcale aż tak mnie już nie fascynują i coraz częściej zerkam na ilość przeczytanych stron, aby policzyć ile zostało do końca. Według mnie, tej książce po prostu zabrakło akcji, od której „Sejf” aż kipiał.
  Zastanawiam się też czy może nie jestem zmęczony aferami w polskiej polityce i nie znudziło mnie ciągłe wysłuchiwanie i czytanie na ten temat? Nieustanne zapewnianie mnie, że polska polityka to istna banda złodziei i jedno wielkie kurestwo, nie wpływa pozytywnie na i tak mocno nadszarpnięte złudzenia, że może kiedyś będzie lepiej. Sądząc po wizjach roztaczanych przez autora, nasza biedna Ojczyzna nie ma na to szans.!! W przypadku pomysłów zawartych w książce przez Pana Sekielskiego, należy zastanowić się ile % fabuły, może okazać się prawdą? Tym mało optymistycznym akcentem kończę chyba moje spotkania z Tomaszem Sekielskim i nie będę raczej czekał już na zapowiedzianą w zakończeniu „Obrazu kontrolnego” kontynuację.
  Ocena: 3,5/6

Warto zerknąć