Plugawy spisek
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 3.95 / 5.00
liczba ocen: 1199
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.00 złpremium: 18.60 zł
31.00 zł
31.00 zł
Pozostałe księgarnie
23.25 zł
27.28 zł
30.07 zł
30.49 zł
31.00 zł
31.00 zł
31.00 zł
Opis:

Zło, niczym wirus, rozprzestrzenia się wśród tych, którzy starają się je zgłębić,

a uśpiony gen przemocy czai się w każdym z nas.

Mocny thriller autora bestsellerowej „Trylogii Zła".

Seria bestialskich morderstw wstrząsa Francją. Uznawszy wreszcie swoją bezsilność, żandarmeria paryska decyduje się poprosić o pomoc emerytowanego kryminologa,

Richarda Mikelisa. Dołącza on do trojga śledczych: Alexisa Timée, Ludivine Vancker i olbrzymiego Segnona.

Detektywi nie nadążają jednak za rozwojem wypadków – częstotliwość morderstw i ich brutalność wyraźnie wzrasta niemal z dnia na dzień. Uduszona i zgwałcona dziewczyna, przypadkowi podróżni strąceni z peronu pod pędzący pociąg przez nastolatka, zakatowani turyści, prostytutka obdarta ze skóry… łączy ich tylko jeden element – symbol *e wyryty na ciele ofiar lub namalowany sprayem na ścianie.

Droga śladami przestępców prowadzi śledczych przez Szkocję, Polskę, aż do Kanady, a także przez obwarowane hasłami czeluście Internetu i tajne akta porzucone przez niemieckich żołnierzy po II wojnie światowej. Niestety wygląda na to, że ofiara okaże się sprawcą, a podejrzany tylko nieszczęsną marionetką…

Plugawy spisek od Maxime Chattam możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
CYTATY:
Przemoc to czarna dziura, wsysa wszystko, co napotyka na swojej drodze.
Przemierzanie mrocznych czeluści sprawia, że prędzej czy później otwieramy drzwi do własnych otchłani. Wyciąga się je na zewnątrz. Każda istota ludzka ma w sobie odrobinę ciemności. Światło nie może istnieć bez mroku.
Przemoc. To jak odleżyna. Jak już raz się zainstaluje, nie przestaje dręczyć.
Życie wycieka z ciała jak mgła, której nikt nie potrafi powstrzymać.
Obcowanie na co dzień z przemocą sprawia, że ta powoli nas zatapia.
Czy przemoc tkwi w istocie gatunku ludzkiego, czy też stanowi owoc ewolucji behawioralnej?
Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Moja fascynacja tym autorem zanika. Kiedy czytam jego kolejne książki, coraz bardziej zastanawiam się, czy powieści wchodzące w skład Trylogii Zła, które tak mnie zachwyciły, były lepsze, czy może moje postrzeganie tego typu literatury diametralnie się odmieniło?
  Czytając "Plugawy spisek" odczuwałem pewien niesmak i momentami byłem zirytowany wulgarnością scen i ilością wylewającej się z nich, niczym szambo, bezwzględności i brutalności. Bo trzeba stwierdzić, że ta książka nie nadaje się na lekturę dla każdego czytelnika. Bardziej wrażliwym osobom, nie polecam w żadnym wypadku tej książki.
  Znając chyba wszystkie książki Maxima Chattam i przewracając kolejne strony tej powieści, dochodziłem też do wniosku, że czytam kolejny raz to samo i w pewnym sensie czułem się trochę oszukany przez autora.
  Zastanawiałem się też nad tym, czy aby zapewnić rozrywkę trzeba stosować coraz bardziej brutalne chwyty? Jak widać, w moim przypadku nie zdaje to egzaminu.
  Swoją drogą, jest mi trochę szkoda tego autora. Zastanawiam się bowiem, czy choć podczas snu, opuszczają tego człowieka tak mroczne obrazy?

Inne proponowane
Warto zerknąć