ebook Tako rzecze Zaratustra
4.07 / 5.00 (liczba ocen: 73)

Tako rzecze Zaratustra
ebook: mobi (kindle), epub (ipad), pdf

E-book - najniższa cena: 4.19
Audiobook - najniższa cena: 9.90
4.19 złpremium: 2.70 zł Lub 2.70 zł
9.51 zł Lub 8.56 zł
26.04 złpremium: 16.80 zł Lub 16.80 zł
21.56 zł Lub 19.40 zł
28.00 zł
9.50 zł
19.42 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (9)
Inne proponowane

Jedno z najgłośniejszych dzieł w historii filozofii i najbardziej znany traktat Fryderyka Nietzschego. Przejrzysty wykład poglądów niemieckiego erudyty, który do dziś budzi wielkie kontrowersje.

„Tako rzecze Zaratustra” to jedno z najgłośniejszych dzieł w historii filozofii i najbardziej znany traktat Fryderyka Nietzschego, który choć nie przynosi nowych koncepcji, stanowi kompilację i przejrzysty wykład jego dotychczasowych poglądów. W tej symbolicznej, stylizowanej na biblijną opowieści, tytułowy mędrzec głosi Nietzscheańskie prawdy o ludzkiej naturze, o potrzebie jej przezwyciężenia, o afirmacji bytu i o wiecznym powrocie. Ustami Zaratustry Nietzsche głosi śmierć Boga, wolę mocy, a także podważa tradycyjne pojęcie moralności i przedstawia swoją koncepcję „nadczłowieka”.

Postać samego Zaratustry pojawiła się w dorobku Nietzschego już w 1881 r. w książce „Wiedza radosna”, a sam tytuł tomu pochodzi z nieukończonej nigdy pracy „Próżnowanie Zaratustry”. Kompletne wydanie dzieła (składające się z czterech części) ukazało się dopiero w 1892 r. Nietzsche był przekonany, że „Tako rzecze Zaratustra” będzie książką, która całkowicie zmieni paradygmat myślenia człowieka współczesnego o świecie i będzie czymś w rodzaju „nowej religii” dla świata zniechęconego do wiary w czasach postępującej dekadencji końca XIX wieku. Dlatego Zaratustra bardziej stylizowany jest na wieszcza niż nauczyciela, a sam utwór przybrał formę poetyckiego traktatu teologicznego, a nie racjonalnego filozoficznego dyskursu.

Tako rzecze Zaratustra od Friedrich Nietzsche możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Największe wydarzenia - to nie nasze najgłośniejsze, lecz najcichsze godziny.
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć