Bezcenny - audiobook
audiobook (mp3)

średnia ocena: 3.61 / 5.00
liczba ocen: 5373
cena od: 31.01
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 31.01 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
31.01 zł
33.92 zł
39.90 zł
39.90 zł
Pozostałe księgarnie
39.90 zł
35.91 zł
47.90 zł
Opis:
Thriller o genialnych artystach, szalonych kolekcjonerach, chciwych marszandach, w którym zagadkę kryminalną goni kolejna zagadka. Autor głośnego „Uwikłania” w fenomenalnej formie!

1945. Niemcy przegrywają wojnę, każdy myśli tylko o sobie. Generalny Gubernator Hans Frank ukrywa najcenniejsze łupy, a wraz z nimi bezcenny sekret, który ma zapewnić mu nietykalność po wojnie. Skarb ginie bez śladu w tajemniczych okolicznościach.
1946. Do Polski powracają zrabowane dzieła sztuki z „Damą z gronostajem” Leonarda da Vinci na czele. Brakuje „Portretu młodzieńca” Rafaela Santi, który od tej pory pozostaje najcenniejszym zaginionym na świecie dziełem sztuki i symbolem grabieży dokonanych w czasie II wojny światowej. W Muzeum Czartoryskich w Krakowie od ponad sześćdziesięciu lat na Rafaela czeka pusta rama.


Współcześnie. Doktor Zofia Lorentz, historyk sztuki i urzędniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych, próbująca sprawić, aby do Polski wróciło choć kilka z ponad 60 tys. zaginionych dzieł, zostaje wezwana do kancelarii premiera. Sprawa jest pilna i ściśle tajna. Arcydzieło Rafaela zostało w końcu namierzone, a ona musi odzyskać je dla Polski. Legalna droga nie wchodzi w grę. Jedynym możliwym sposobem jest kradzież. Zofia podejmuje się zadania. Do jej zespołu dołączają cyniczny młody marszand, świeżo emerytowany oficer służb specjalnych i legendarna szwedzka złodziejka, specjalnie w tym celu wyciągnięta z więzienia.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    świetnie przeczytana przez pana Chyrę. Bardzo wciągająca, wchłaniająca słuchacza w siebie książka. Audiobooków słucham tylko podczas spacerów. Ten przymusił mnie do wysłuchania ostatnich dwóch godzin w fotelu, tuż po powrocie z nordic walking, no nie mogłem się oderwać, po prostu.

Inne proponowane
Warto zerknąć