ebook Prochy świętych. Afganistan czas wojny
3.59 / 5.00 (liczba ocen: 323)

Prochy świętych. Afganistan czas wojny

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail damy Ci znać,
kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę

Prochy świętych to pasjonująca historia pełnej niebezpieczeństw podróży przez Afganistan, jaką w 1987 r. odbył Radek Sikorski; wtedy uchodźca polityczny z Polski, korespondent wojenny a dzisiaj jeden z najlepiej znanych polityków, który jako minister obrony narodowej wolnej Polski uzasadniał konieczność wysłania naszych żołnierzy do Afganistanu.) Autor z reporterską pasją relacjonuje trwającą sto dwa dni wędrówkę przez ogarnięty wojną kraj. Z kałasznikowem w ręku, w towarzystwie i pod opieką mudżahedinów, reporter był świadkiem nalotów, bombardowań i walk. Książka przybliża nam Afganistan, który jest obecnie w centrum uwagi całego świata. Polscy żołnierze jadą do tych samych miejsc, w których autor przekraczał linię frontu. Książka zapoznaje także polskiego czytelnika z afgańską kulturę, religię i historię. Obecne wydanie, opracowane już przez ministra obrony, czyni tę książkę jeszcze ciekawszą.

Prochy świętych. Afganistan czas wojny od Radosław Sikorski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Bardzo lubię reportaże napisane z perspektywy naocznego świadka, uczestnika wydarzeń i taka właśnie jest ta książka. Dla mnie dużo bardziej wartościowa i wiarygodna niż opowieści napisane na podstawie tabelek, statystyk, aktów prawnych czy dokumentów.
  Bardzo ważny i wiarygodny głos w sprawie Afganistanu. Dający ludziom, którzy znają historię tego kraju tylko z książek i filmów i którzy sami nigdy się tam nie znajdą, jeszcze jeden punkt widzenia, argumenty do dyskusji i możliwość wyrobienia sobie własnego zdania o samym konflikcie, o działaniach innych państw i organizacji rządowych, a także zwykłych Afgańczykach.
  Polecam.

 • Awatar

  Warto przeczytać tę relację, mimo że minęło ponad dwadzieścia lat od opisanych wydarzeń, to jednak wiele obserwacji jest wciąż aktualnych. A wnioski jakie można wyciągnąć pozwoliłyby lepiej zaplanować działania koalicji w Afganistanie.
  Polecam bardzo

Warto zerknąć