ebook Żyj wystarczająco dobrze
3.66 / 5.00 (liczba ocen: 997) Ilość stron (szacowana): 264

Żyj wystarczająco dobrze
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ciągu miesiąca
E-book - najniższa cena: 18.75
wciąż za drogo?
-33% 18.75 zł
22.40 zł Lub 20.16 zł
27.99 zł
27.99 zł Lub 25.19 zł
-10% 23.99 zł
24.07 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Świat pędzi w zastraszającym tempie, a my pytamy: jak żyć? Wywiady z najlepszymi polskimi terapeutami i psychologami układają się w przejrzysty obraz emocji i lęków współczesnego człowieka.

„Czytając naszą książkę, możecie się poczuć miotani sprzecznymi diagnozami na swój własny temat. O to nam chodziło, abyście w kolejnych wywiadach zobaczyli kawałek siebie, własnych dziwactw, lęków, natręctw i namiętności.
Każdy człowiek ma w sobie wszystko. Najzdrowszy i najbardziej zrównoważony egzemplarz składa się z kawałka narcyza, odrobiny neurotyka w stylu allenowskim, ćwiartki paranoika, a to wszystko z domieszką zmiennej osobowości borderline. Ten galimatias całkowicie sprzecznych cech jakoś łączymy w sobie w jedność. I żyjemy sami ze sobą we względnej zgodzie. Ta jedność bywa jednak krucha. Kiedy przychodzi kryzys w ważnych relacjach, w postrzeganiu samego siebie, w pracy – zaczyna kołatać w głowie pytanie: Jak żyć?
Rozmawiamy z najlepszymi polskimi terapeutami i psychoanalitykami, którzy pomogli tysiącom ludzi stanąć na nogi. Pytamy ich o to, dlaczego boimy się być sobą? Jak docenić to, co mamy? Jak sobie radzić z zawiścią i zazdrością? Jak nie zapracować się na śmierć? Jak przetrwać kryzys w związku? Co nam dali rodzice? Dlaczego uciekamy w uzależnienia?
Staraliśmy się, aby ta książka była dla was ciekawą podróżą do własnego wnętrza, przewodnikiem po zachwycających sprzecznościach osobowości. Czytajcie i dziwcie się samym sobie!”.

Agnieszka Jucewicz, Grzegorz Sroczyński


Książka zawiera rozmowy m.in. z: dr Barbarą Arską-Karyłowską, dr. hab. Bartłomiejem Dobroczyńskim, Ewą Chalimoniuk, Danutą Golec, Wojciechem Eichelbergerem, Martą Lizis-Młodożeniec, Zofią Milską-Wrzosińską, Tatianą Ostaszewską-Mosak, Lubomirą Szawdyn, prof. dr hab. Ewą Trzebińską.

Żyj wystarczająco dobrze od Agnieszka Jucewicz, Grzegorz Sroczyński możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Książkę "Żyj wystarczająco dobrze" autorstwa Agnieszki Jucewicz i Grzegorza Sroczyńskiego czyta się bardzo dobrze. Pomimo, że nie jest to tematyka łatwa to jest jedna z tych książek do których wraca się kilka razy i za każdym zwraca się uwagę na coś innego.
  Ze wstępu od autorów:
  "Każdy człowiek ma w sobie wszystko. Najzdrowszy i najbardziej zrównoważony egzemplarz składa się z kawałka narcyza, odrobiny neurotyka w stylu allenowskim, ćwiartki paranoika, a to wszystko z domieszką zmiennej osobowości borderline. Ten galimatias całkowicie sprzecznych cech jakoś łączymy w sobie w jedność. I żyjemy sami ze sobą we względnej zgodzie.
  Ta jedność bywa jednak krucha. Kiedy przychodzi kryzys w ważnych relacjach, w postrzeganiu samego siebie, w pracy – zaczyna kołatać w głowie pytanie: Jak żyć? "
  W żadnej książce nie znajdziemy gotowych rozwiązań, bo takich nie ma. Dostajemy wskazówki, z których warto skorzystać. Moim zdaniem zawsze warto inwestować w siebie i ta książka to dobra inwestycja. Każdy krok zrobiony w celu poprawienia swojej osobowości, pracy nad własnym "ja" to dobry krok. Treści zawarte w książce zmuszają do myślenia, analizowania, zadawania pytań. Książka pozwala poznać część siebie. Choć nie zawsze jest to łatwe i jest związane z różnymi emocjami, naprawdę warto.

Warto zerknąć