Pisane szkarłatem
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

średnia ocena: 4.33 / 5.00
liczba ocen: 11768
cena od: 25.99
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 25.99 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
25.99 zł
27.48 zł
27.92 zł
29.90 zł
34.90 zł
Pozostałe księgarnie
34.90 zł
26.18 zł
26.18 zł
27.93 zł
27.95 zł
31.40 zł
31.41 zł
31.50 zł
34.90 zł
Opis:

Meg Corbyn jest jasnowidzącą szczególnego rodzaju – widzi przyszłość, jeśli rozetnie sobie skórę i pojawi się krew. Ten dar jest dla niej jednak przekleństwem, gdyż znajduje się w mocy Kontrolera, człowieka, który pragnie mieć stały dostęp do wizji Meg. Postanawia więc uciec, a jedynym bezpiecznym dla niej miejscem okazuje się Dziedziniec w Lakeside – dzielnica handlowa opanowana przez Innych.

Simon Wolfgard, zmiennokształtny, niechętnie zatrudnia Meg na stanowisku łącznika z ludźmi. Od pierwszej chwili wyczuwa, że dziewczyna coś ukrywa, poza tym jej zapach jest inny niż zapach ludzkiej zwierzyny. Jednak instynkt nakazuje mu dać jej tę pracę. Kiedy już pozna prawdę i dowie się, że Meg jest ścigana przez rząd, będzie musiał zdecydować, czy jest warta rozpętania wojny między ludźmi a Innymi.

CYTATY:
Ludzie, którzy kłamali w drobnych sprawach, kłamali też w wielu innych, często istotniejszych.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Alternatywna wizja Ziemi, która technicznie może i podobna do naszej, ale zaludniona już w znacznie mniejszym zakresie. I to nie tylko przez ludzi. Okazuje się, że są gatunki bardziej pierwotne, które nie zamierzają oddać wszystkiego "małpom". Dobra, naprawdę bardzo dobra książka. Świetnie oddana obcość "Innych" - to jak trudno im dogadać się z ludźmi, jak łatwo o zatargi i śmierć. Warto poznać ten nowy, obcy dla nas świat, gdzie duchy których bali się nasi przodkowie (i my zresztą też) istnieją naprawdę.

  • Awatar

    Ameryka rządzona przez rdzennych mieszkańców i nazwy plemion Wron, Jastrzębi i Wilków nie są tu przypadkowe. Zmiennokształtni to tylko część dzieci ziemi. Żyją w zgodzie z naturą i w przyjaźni z Żywiołami. Ludzie są tu tylko uciążliwym sąsiadem, równowaga jest bardzo chwiejna. Gdy ludzka kobieta, wieszczka krwi, zostaje łączniczką miedzy ludźmi i Innymi wszystko zaczyna się jeszcze bardziej chwiać. Szybka akcja, ciekawa sceneria, dobre dialogi. Polecam.

Inne proponowane
Warto zerknąć