ebook Task Force-50
3.7 / 5.00 (liczba ocen: 83) Ilość stron (szacowana): 186

Task Force-50
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 28.90
wciąż za drogo?
Virtualo#Cyber Monday
Virtualo#Cyber Monday
32.46 złpremium: 20.94 zł Lub 20.94 zł
34.90 zł
34.90 zł Lub 31.41 zł
28.90 zł
29.30 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

To była pierwsza w historii Wojska Polskiego operacja ratowania zakładników uwięzionych przez terrorystów samobójców. Ośmiu żołnierzy z Task Force-50, zespołu z Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, zaryzykowało życie, żeby wykonać to skrajnie niebezpieczne zadanie. O misji w Afganistanie opowiada kilkudziesięciu świadków opisywanych wydarzeń, specjalsów służących w Task Force-50. Dzięki tej książce na tajne operacje można spojrzeć oczami ludzi z jednego z najbardziej elitarnych oddziałów specjalnych na świecie.

 

Nie jest łatwo przeniknąć do świata specjalsów. Poznaję go od ponad piętnastu lat. Pierwszy reportaż o żołnierzach z Lublińca napisałem w 1997 roku. Potem obserwowałem ich w koszarach, na poligonach i misjach: w Macedonii, Iraku, Afganistanie. W międzyczasie kapituły komandosów z GROM-u i Lublińca wyróżniły mnie odznakami honorowymi swoich jednostek, pracowałem w Ministerstwie Obrony Narodowej i Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Myślę więc, że dosyć dobrze znam to środowisko. Jestem autorem kilku książek o polskich jednostkach specjalnych, ale nigdy wcześniej nie relacjonowałem takiej historii.

Jarosław Rybak

Task Force-50 od Jarosław Rybak możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Kolejna ksiazka autora, ktory napisal znakomity cykl GROM.PL.
  Tym razem opisuje dzieje komandosow z Lublińca dzialajacych w afganistanie w ramach grupy TaskForce 50.
  Mamy opisane czym sie oni zajmowali, jak szkolili "Afganskich Tygrysow" i generalnie jak wygladalo ich zycie.
  Brakuje w tej ksiazce opisow uzbrojenia no i miejscami ksiazka nieco chaotyczna w odbiorze (w miejscach porownywania JWK Lubliniec do "Parasola").
  Finalowa akcja jest jednak opisana bardzo dobrze i wciaga niesamowicie :)

Warto zerknąć