ebook 23 rzeczy, których nie mówią ci o kapitalizmie
3.94 / 5.00 (liczba ocen: 4952)

23 rzeczy, których nie mówią ci o kapitalizmie
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 14.90
wciąż za drogo?
19.76 złpremium: 12.75 zł Lub 12.75 zł
14.90 zł
24.90 zł Lub 22.41 zł
16.90 zł
18.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane

Książka, która zaskakuje bardziej niż inwazja Marsjan. Skarbnica dowodów na to, że mainstreamowa ekonomia wcale nie jest nieomylna, a zdrowy rozsądek to najlepsze źródło trafnych decyzji... Zacznijmy od krótkiego testu:Czy lepiej opłacany dyrektor osiągnie lepsze wyniki?A. Tak B. NieCzy ludzie w krajach rozwijających się nie są przedsiębiorczy?A. Tak B. NieCzy reputacja gospodarki planowej runęła wraz z komunizmem?A. Tak B. NieJaki wynalazek miał większy wpływ na gospodarkę?A. Internet B. LodówkaJeśli na wszystkie te pytania udzieliliście odpowiedzi „A”, nie mieliście racji. Koniecznie sięgnijcie po tę książkę, zaskoczy was bardziej niż inwazja Marsjan. Jeśli wybieraliście poprawne odpowiedzi, gratulujemy. W „23 rzeczach” znajdziecie jeszcze wiele innych dowodów na to, że to wy macie rację, a mainstreamowa ekonomia nie.To książka dla tych z nas, którzy dekadę czy dwie temu uwierzyli, że ekonomia jest nauką ścisłą, po czym zajęliśmy się swoimi sprawami, potulnie uznając w sferze gospodarczej monopol ekspertów od wolnego rynku. Teraz czujemy, że coś tu nie gra, że trzeba było lepiej pilnować interesu. Ta książka, napisana ze swadą, humorem i całą masą barwnych przykładów, pokazuje, jak bardzo zostaliśmy zmanipulowani i wzywa do samodzielnego myślenia o rynku. Mamy prawo mieć na kapitalizm inne poglądy od neoliberałów, i nie znaczy to wcale, że staniemy się przeciwnikami samego kapitalizmu.„Książka jest swoistym vademecum, które powinno stać się orężem w dyskusji myślącego czytelnika z wyznawcami neoliberalnej wersji turbo-kapitalizmu. Przez główny nurt będzie czytana z wypiekami na twarzy w poszukiwaniu luk w rozumowaniu, których tam nie ma. Pozycja dla każdego – potrzebne jest tylko logiczne myślenie”.Piotr Kuczyński

23 rzeczy, których nie mówią ci o kapitalizmie od Ha-Joon Chang możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Wierzysz, że sławni ekonomiści widoczni w mediach mają rację i wiedzą o czym mówią? Po przeczytaniu tej książki nie będziesz już miał tej pewności. Oparty na faktach i analizach dowód jak często wprowadza się "zwykłych ludzi" w błąd w kwestiach ekonomii.

Warto zerknąć