ebook Kochanice króla
4.05 / 5.00 (liczba ocen: 397304)

Kochanice króla

Kategoria:  /
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Bestsellerowa powieść zainspirowana burzliwym okresem rządów najsłynniejszego z Tudorów. Opowieść o dwóch siostrach, które nie cofną się przed niczym, by zdobyć miłość Henryka VIII i królewski tron. Henryk VIII to jedna z bardziej znanych postaci historycznych. Choć od jego śmierci minęło ponad 450 lat, zarówno jego życie, jak i okres rządów nie przestają fascynować. Ten hazardzista, tyran i kobieciarz miał sześć żon i wiele kochanek. Niniejsza powieść odkrywa tajemnice burzliwego związku z jego drugą z kolei miłością, Anną Boleyn, która walcząc o serce króla i koronę z własną siostrą Marią, nie zawaha się uciec do niegodziwości, intryg i zdrady. Autorka po mistrzowsku przedstawia nie tylko zawiłości dworskiego życia, ale również polityczne i religijne konflikty ówczesnej Europy. Oto barwny i sugestywny obraz szokujących zwyczajów panujących na dworze najsłynniejszego króla Anglii.Powieść ukazała się już w 26 krajach, w samych zaś Stanach Zjednoczonych sprzedano ponad milion egzemplarzy. Równocześnie z polską premierą książki weszła na ekrany jej filmowa adaptacja z Natalie Portman i Scarlett Johansson w rolach głównych.

Kochanice króla od Philippa Gregory możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Mało który mężczyzna ma na tyle imaginacji, by wymyślać różne czułe słówka.
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Jest to rodzaj wspomnień młodszej siostry Anny Boleyn, Marii (tej drugiej Boleynówny, jak sugeruje oryginalny tytuł powieści „The Other Boleyn Girl”), również będącej kochanką Henryka VIII. Pomimo sporego znawstwa tematu i oczytania (sugerowanego nawet spisem bibliograficznym) autorki - wykładowczyni historii - książka nie podaje właściwie żadnych ciekawostek o tamtym okresie przykuwających uwagę czytelnika. Żadnych zagadek historii czy twardych postaw ludzkich, żadnych prawdziwych problemów - tak jakby pisarka chciała przedstawić cukierkowo-różową wersję swego uwielbionego okresu, pełnego wydumanych intryg i biednych, ckliwych i zniewalanych przez konwenanse kobietek. Jeśli więc szukacie książki historycznej lub choćby zbeletryzowanej wersji historii, sięgnijcie raczej po jakieś dwie albo trzy inne książki o tej tematyce i podobnej łącznej objętości. Pomocny tu będzie podany przez panią Gregory spis bibliograficzny.

Warto zerknąć