ebook Magda, miłość i rak. Magdalena Prokopowicz. O życiu, śmierci… I o nadziei
3.95 / 5.00 (liczba ocen: 296) Ilość stron (szacowana): 130

Magda, miłość i rak. Magdalena Prokopowicz. O życiu, śmierci… I o nadziei

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

Książka o uporze i nadziei. O kobiecie, która stała się dla chorych na raka i ich bliskich symbolem walki o jakość życia, a dla wielu Polaków – symbolem niezłomności w walce z przeciwnościami losu.

„Magda, miłość i rak” to książka o życiu i śmierci… I o nadziei. Magda Prokopowicz w wieku 27 lat zachorowała na raka piersi. Walczyła z chorobą, będąc w ciąży. Przeszła chemioterapię, skomplikowaną operację i urodziła zdrowe dziecko. W tym czasie doświadczyła wszystkich etapów choroby, nauczyła się otwierać zamknięte drzwi, dowiadywać się, co jest prawdą, co mitem i odkryła, jak ważne w walce z rakiem jest pozytywne myślenie. Założyła fundację Rak’n’Roll. Wygraj życie! I została bohaterką filmu Aliny Mrowińskiej „Magda, miłość i rak”.
Po jej śmierci Fundacja Rak'n'Roll. Wygraj życie! zajmująca się zmianą schematu myślenia na temat choroby nowotworowej kontynuuje działalność. Magda Prokopowicz stała się dla chorych na raka i ich bliskich symbolem walki o jakość życia osób dotkniętych chorobą nowotworową, A dla tysięcy Polaków – symbolem niezłomności w walce z przeciwnościami losu. W książce Czytelnicy znajdą rozmowy Aliny Mrowińskiej z Magdą Prokopowicz, jej mężem – Bartkiem Prokopowiczem, psychoonkologiem dr Mariolą Kosowicz, a także zapiski samej Magdy Prokopowicz.

Magda, miłość i rak. Magdalena Prokopowicz. O życiu, śmierci… I o nadziei od Alina Mrowińska możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Książkę, przyznaję przeczytałam już dawno temu, teraz jednak powróciłam do niej w czasie listopadowej zadumy nad śmiercią. Mam wrażenie, że tym razem, trafiła do mnie jeszcze bardziej.

"Łeb do słońca" miała zwyczaj mawiać Magda Prokopowicz i to jedno z ważniejszych przekazań, które nam pozostawiła, choć nie jedyne. Magda w wieku 27 lat zachorowała na raka piersi. W trakcie choroby zaszła w ciążę, przeszła chemioterapię i urodziła zdrowe dziecko. Jej walkę śledziła cała Polska, w tym ja. Na swoim blogu dzieliła się bowiem z nami, czytelnikami obserwacjami związanymi ze swoją chorobą, ale przede wszystkim związanymi z życiem, pełnym wiary, pomysłów i nadziei.

Magda Prokopowicz zmarła 22 czerwca 2012, kilka tygodni po swoim ostatnim wpisie, w którym pisała o tym jak nie może nacieszyć się majem, o odurzeniu nim i o tym jak kocha patrzeć na swojego synka i uwielbia ich małą codzienność.

Wbrew pozorom Magda, miłość i rak, nie jest książką o umieraniu, jest to historia o życiu, pasji i uporze szefowej Fundacji Rak'nRoll.

Publikacja podzielona jest na cztery części. Pierwsza zawiera wywiady przeprowadzone z Magdą Prokopowicz, w których opowiada o chorobie, miłości do męża, synka Leosia, ciąży, kolorowych ubraniach, o założeniu Fundacji Rak'n Roll i akcjach "Nie po to kupiłam sukienkę, żeby umrzeć", oraz "Oddaj włos", w której i ja miałam przyjemność wziąć udział i podzielić się dobrem.

W kolejnych częściach zamieszczono niektóre wpisy z bloga Magdy, rozmowę z jej mężem Bartkiem, oraz rozmowę z Dr. Mariolą Kosowicz - psychoonkologiem.

Myślę, że książka Magda, miłość i rak, jest ponadczasową i niezwykle potrzebną lekturą. Tych, którzy zmagają się z chorobą, wesprze w walce i pokrzepi. Tych, którzy cieszą się zdrowiem, skłoni do zastanowienia się nad jakością życia, które prowadzimy i nauczy, jak cieszyć się codziennością.
Polecam.

Ocena: 5+/6
©Kocham Cię, moje życie
Komentarze dotyczące książki:
Warto zerknąć