I rozpętało się piekło. Świat na wojnie 1939-45
4.03 / 5.00 (liczba ocen: 73)

I rozpętało się piekło. Świat na wojnie 1939-45
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 34.93
wciąż za drogo?
44.91 złpremium: 24.95 zł Lub 24.95 zł
38.92 zł
38.92 zł Lub 35.03 zł
49.90 zł
49.90 zł Lub 44.91 zł
-20% 34.93 zł
38.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

"Najlepsza jednotomowa historia II wojny światowej, jaką kiedykolwiek napisano." - Sunday Times

Jak II wojnę światową relacjonowałyby dzisiejsze media? Czy na podstawie wydarzeń sprzed lat da się stworzyć porywającą narrację, która sprawi, że czytelnik niemal przenosi się w czasie i ląduje w samym centrum wydarzeń?

Sir Max Hastings - brytyjski historyk i jeden z najwyżej cenionych korespondentów wojennych na świecie - opisał historię największego konfliktu zbrojnego ubiegłego stulecia, jak gdyby były to wydarzenia rozgrywające się tu i teraz. Nie uprzedza faktów, buduje napięcie i oddaje głos naocznym świadkom. Ani na moment, prowadząc czytelnika od września 1939 roku, od „Polski zdradzonej” po ostatnie chwile tytułowego „rozpętanego piekła”,  nie daje zapomnieć o swoich dziennikarskich umiejętnościach. Jest to historia opowiedziana już wiele razy, ale chyba nikt dotychczas nie zrobił tego tak przystępnie i sugestywnie.

I rozpętało się piekło. Świat na wojnie 1939-45 od Max Hastings możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Linia czasu przed, w trakcie i po wojnie opisana z perspektywy wszystkich frontów i historii konkretnych osób. Wiele faktów, statystyk i anegdot szerokiej publiczności nie znanych. Wciąga.

  • Awatar

    „I rozpętało się piekło” autorstwa Maxa Hastingsa jest prawie tysiąc stronicową cegłą zawierającą historię największego konfliktu światowego, czyli II Wojny Światowej. Po mimo swoich rozmiarów, jest to lektura jak najbardziej łatwo przyswajalna, nie tylko dla osób zgłębiających z najdrobniejszymi szczegółami fakty i tajemnice tej straszliwej wojny. Autor stara się w przystępny sposób przeprowadzić czytelnika przez wszystkie lata 1938-1945, czyniąc to chronologicznie i tworząc nić porozumienia na linii autor – czytelnik. Książka ta stworzona jest w taki sposób, aby nie postrzegano jej jako kolejne, typowo historyczne dzieło, a bardziej jako relację żołnierzy, czy cywili, którzy także wiele wycierpieli podczas tego konfliktu.
    Niestety publikacja zawiera także błędy historyczne i czytając ją odnosiłem wrażenie, jakby Max Hasting wykorzystywał w swoich badaniach niezweryfikowane lub niewiarygodne dokumenty. Choć w takiej publikacji nie powinno być to dopuszczalne, to jednak nie psuje tak bardzo wizerunku całości. Należy pochwalić ciężką tytaniczna pracę autora, który przedarł się przez ogromną ilość materiałów, aby stworzyć w miarę przejrzysty i łatwo przyswajalny wizerunek II Wojny Światowej.
    W książce zabrakło mi też relacji o Powstaniu Warszawskim, któremu autor poświęcił jedynie kilka zdań. Ogólnie oceniam tę pozycję jako dobrą i wartościową, z której można dowiedzieć się wielu ciekawych a czasami nawet nigdzie nie publikowanych faktów.

Warto zerknąć