ebook Nowy alfabet mafii
3.69 / 5.00 (liczba ocen: 481)

Nowy alfabet mafii
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w tym tygodniu
E-book - najniższa cena: 29.96
wciąż za drogo?
35.25 złpremium: 22.74 zł Lub 22.74 zł
29.96 zł Lub 26.96 zł
35.25 zł Lub 31.73 zł
37.90 zł
38.90 zł
30.46 zł
30.51 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Najnowsze losy polskiej przestępczości zorganizowanej!

Nowa, mocno pozszerzona wersja bestselleru Alfabet mafii. Autorzy rozmawiają z najbardziej znanymi postaciami polskiego świata przestępczego. Opisują gangi, które terroryzowały Polskę w latach 90. Niektóre z nich przetrwały do dzisiaj. Losy bohaterów Alfabetu mafii urywały się w 2004 r. Z nowej książki dowiemy się, co dzisiaj robią dawni wrogowie publiczni, czym się zajmują, czy zerwali z dawnym życiem i jakie mają pomysły na nowe czasy. Autorzy dostrzegają w gangsterach cechy zwykłych ludzi – mają oni przecież rodziny i dzieci, zmagają się z lękami egzystencjalnymi, tak jak wszyscy. Relacje przedstawicieli świata przestępczego zostały skonfrontowane z wersjami wydarzeń prokuratorów, policjantów i ofiar.

Ewa Ornacka – dziennikarka śledcza i scenarzystka. Autorka książek Tajemnice zbrodni i Alfabet mafii, scenariusza filmu Świadek w reżyserii Andrzeja Kostenki i serialu dokumentalnego Zbrodnie niedoskonałe. Autorka reportaży telewizyjnych o przestępczości zorganizowanej i białych kołnierzykach. Publikowała na łamach „Głosu Szczecińskiego”, „Życia Warszawy”, „Prawa i Życia”, „Wprost”, „Newsweeka”, „Uważam Rze” i „Śledczego” („Focus”). Nagrodzona „Srebrną Kaczką” SDRP za odwagę w opisywaniu mafii. W 2007 roku chroniona przez Centralne Biuro Śledcze.

Piotr Pytlakowski – dziennikarz, scenarzysta, autor i współautor książek Republika MSW, Czekając na kata, Alfabet mafii, Śmierć za 300 tys., Agent Tomasz i inni, Wszystkie ręce umyte i Biuro tajnych spraw (cztery ostatnie razem z Sylwestrem Latkowskim). Nakręcił kilka filmów dokumentalnych i kilkanaście reportaży telewizyjnych. Jako reporter pracował w „Nowej Wsi”, „Przeglądzie Tygodniowym”, „Spotkaniach”, „Gazecie Wyborczej”, „Życiu Warszawy” i „Życiu”. Od 1997 r. jest dziennikarzem tygodnika „Polityka”. Nagrodzony „Polskim Pulitzerem” w kategorii „dziennikarstwo śledcze” i nagrodą Adwokatury Polskiej „Złota Waga”.

Nowy alfabet mafii od Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Książka o mafii. Pokazuje jak rodziły się polskie grupy przestępcze, jakie kulisy ich działalności spowodowały że najbardziej brutalni przestępcy doszli do świata polityki i biznesu.Polecam.

  • Awatar

    Bardzo dobra ksiazka na temat mafii w Polsce.
    Zawiera opisy roznych mafii (np. pruszkowska, wolominska, grupa rympalka, krakowiaka) jak i rowniez wywiady z rozny gangsterami (ktorzy oczywiscie sa niewinni, zostali pomowieni :) ).
    W tej ksiazce glos zabieraja rowniez osoby poszkodowane przez mafie, ktore stracily swoich bliskich.
    Wiele rzeczy jest tutaj przedstawione w sposob 1:1 bez interpretacji autora pozostawiajac czytelnikowi pole do oceny.
    Jak ktos lubi tematyke mafii to ta ksiazka na pewno sie nie zawiedzie.

  • Awatar

    Książka wielu czytelników w licznych momentach lektury będzie także przerażać. Ogromem przemocy, zła i śmierci, jaka rozlewała się na polskich ulicach i ciągle jeszcze próbuje się niekiedy odradzać. Zasięgiem działania, zarówno tym analizowanym w perspektywie zaangażowania ludzkiego, także niestety w kręgach władzy, służb i instytucji, docelowo przecież stworzonych do zwalczania tego typu zła społecznego. Czy wreszcie uniwersalnym charakterem przestępczości zorganizowanej, która de facto może zagarnąć każdy rodzaj i fragment tkanki państwa oraz porządku publicznego.

    „Nowy alfabet mafii” to jednak nie tylko głos złych „bohaterów”, to także krzyk ofiar, ból pokrzywdzonych. (…)

    „Nowy alfabet mafii” jest lustrem odbijającym wszystkie fragmenty rzeczywistości, która była i minęła, a opleciona została siecią zorganizowanej – jak nigdy wcześniej – przestępczości. (…) To lektura, która intryguje, przeraża i niekiedy nawet fascynuje. Jest też sporą dawką wiedzy i drobnym, ale jak ważnym, wykładem fragmentu współczesnej historii naszego kraju. I nie powiem, że nie zmusza także do refleksji o dzień dzisiejszy i przyszłość, która wcale nie jest tak obca ciemnej stronie przeszłości.
    www.kryminalnapila.blogspot.com

Warto zerknąć