ebook Preludium Fundacji
4.06 / 5.00 (liczba ocen: 46922)

Preludium Fundacji
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 28.22
35.90 złpremium: 21.54 zł Lub 21.54 zł
28.22 zł Lub 25.40 zł
33.39 zł Lub 30.05 zł
35.90 zł 10 zł na konto
28.72 zł
29.20 zł
30.52 zł
30.52 zł
32.50 zł
35.90 zł
36.90 zł
Inne proponowane

Isaac Asimov (1920-1992) – to bodaj najwybitniejszy i najpoczytniejszy autor science fiction wszech czasów. Zasłynął przede wszystkim epokowym cyklem „Fundacja”, sagą o historii pierwszego Imperium Galaktycznego, które - mimo że wydaje się wieczne - chyli się ku upadkowi. Ludzką cywilizację i wiedzę może uratować jedynie psychohistoria, nauka sformułowana przez genialnego matematyka Hariego Seldona.

Dom Wydawniczy REBIS wydał siedmiotomowy cykl „Fundacja” Isaaca Asimova oraz trzy uzupełniające go tomy autorstwa bestsellerowych twórców SF: Gregory’ego Benforda, Grega Beara i Davida Brina.

Podczas Zjazdu Dziesięcioletniego na Trantorze, stołecznym świecie Imperium, młody matematyk Hari Seldon przedstawia referat, z którego wynika, że wzory psychohistoryczne pozwolą być może kiedyś przewidywać zachowania dużych zbiorowisk ludzkich, a co za tym idzie – przyszłość. Kiedy wieści o tym docierają do Imperatora, Hari Seldon musi uciekać. Ścigany przez wszechwładnego ministra imperialnego Eto Demerzela, próbuje przy pomocy przyjaciół sformułować podstawowe założenia nowej nauki. Przemierza cały Trantor, by w końcu stanąć twarzą w twarz z przeznaczeniem...

Preludium Fundacji od Isaac Asimov możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Wprowadzenie do serii Fundacja. Jeżeli ktoś ma szansę to warto od niej zacząć czytanie, Wyjaśnione jest w niej sporo faktów z późniejszych powieściach. Młody Hari Seldon wygłasza referat o psychohistorii. Przez ten fakt jest ścigany przez ministra Eto Demarzela. Podczas ucieczki kładzie podwaliny pod wymyśloną przez siebie naukę, ale moim zdaniem ciekawszy jest opis różnych społeczeństw z którymi styka się podczas swojej wędrówki.

Warto zerknąć