Prędkość ucieczki. Parabellum
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria: /
średnia ocena: 3.71 / 5.00
liczba ocen: 1206
Ilość stron (szacowana): 250
cena od: 12.50
Powiadom o promocji
Otrzymasz e-mail,
kiedy cena spadnie poniżej np. 12.50 zł
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-49% 12.50 zł
19.68 zł
19.99 zł
20.49 zł
24.99 zł
Pozostałe księgarnie
24.99 zł
19.67 zł
19.99 zł
19.99 zł
20.24 zł
20.74 zł
22.49 zł
22.49 zł
22.50 zł
22.50 zł
24.99 zł
Opis:

W sierpniu 1939 roku sierżant Bronisław Zaniewski, służący w jednostce stacjonującej pod granicą rumuńską, ma znacznie większy problem niż  przejmowanie się doniesieniami o zagrożeniu niemieckim. Tym razem nie tylko zadarł, ale i pobił się ze swym przełożonym, chorążym Chwieduszko. A w wojsku podniesienie ręki na starszego stopniem to nie przelewki... W tym samym czasie młodszy z braci Zaniewskich, Stanisław, myśli przede wszystkim o własnych zaręczynach. Tylko jak ma powiedzieć ojcu, że jego wybranka jest Żydówką? Pierwszego września bójki i zaręczyny przestają być ważne. Powieść „Prędkość ucieczki” otwiera cykl Parabellum, opisujący niezwykłą tułaczkę braci Zaniewskich po ogarniętej wojną Europie. Będą walczyć, zabijać, uciekać przed faszystami i bolszewikami, wplątywać się w afery szpiegowskie… Oraz kochać piękne kobiety.

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Hmmm.... i co tu powiedzieć tyle dobrego słyszałem o tej książce, oczekiwania urosły strasznie, aż tu nagle *PSSssssss ciśnienie zeszło...

  Pozytywy:
  +Temat - okey
  +Pomysł - super
  +Postacie - średnie
  +Akcja - dobra
  +Przedstawienie wojny, poniekąd z trzech punktów widzenia
  Wady:
  -BRAK OPISÓW!!!!!! Wszysto robione na prędce, wszystko zrobione na lekko, nie czuć tego cieżaru wojny nie czuć cieżaru podejmowanych decyzji, nie czuć cieżaru tortur, mało opisów zbyt szybkie i duże przeskakiwanie wydarzeń, brak KLIMATU

  ... bo książka jest po prostu średnia ale tylko średnia nic więcej, nic specjalnego. Może gdyby nie ten "HYPE", który mi się tak udzielił byłbym pod dużo większym wrażeniem.
  Książka jest średnia,czy warta przeczytania - nie wiem. Nie mogę jej polecić z czystym sumieniem. Niestety ale tą książką autor zarobił u mnie MINUSA!

 • Awatar

  Sporo czytam i zazwyczaj nie jest to jakaś literatura z najwyższej półki, ale muszę przyznać, że na takiego gniota już dawno nie natrafiłem. Zupełnie nierealistyczna i banalna fabuła opowiedziana w sztampowy i przewidywalny sposób. Bohaterowie zachowują się jak kompletni idioci pozbawieni zupełnie instynktu samozachowawczego, co oczywiście uchodzi im na sucho. Cała wojna sprowadzona została do pojedynku między podstępnymi ateistycznymi nazistami a bohaterskim i katolickim narodem polskim, bo wg. autora nazista=ateista. Takiego "bogoojczyźnianego" patosu jest zresztą w powieści bardzo dużo.
  Ogólnie - bardzo nie polecam.

 • Awatar

  Kilkakrotnie, podczas lektury "Parabellum" zastanawiałem się co autor Remigiusz Mróz chciał przekazać czytelnikowi, oferując mu swoją najnowszą powieść? Czy może jego zamiarem było poinformowanie grona czytelniczego, że w 1939 roku rozpoczęły działania wojenne najstraszniejszego konfliktu światowego? A może chciał pokazać, że wojna niesie za sobą ogrom cierpienia i bezsensownej śmierci?
  Nie umiem odpowiedzieć sobie na zadane wcześniej pytanie i nie znam motywów, którymi kierował się Remigiusz Mróz pisząc tę książkę. Wiem jedynie, że stworzył banalną i naiwną powieść przygodową, której bohaterowie wzorowani byli chyba na postaciach z serialu "Czterej pancerni i pies" (tutaj jednak bez psa) czy nawet samego Hansa Klossa, skrzyżowanego na dokładkę z Robocopem. Śmiałkowie ci usiłują przeżyć w zawierusze wojennej a przy okazji zepsuć jak najwięcej krwi znienawidzonemu najeźdźcy. Robią to jednak w sposób mało wiarygodny i wpędzający czytelnika w zdumienie. "Parabellum" zatem okazała się w moim przypadku lekturą na tyle przekonującą, na ile przekonująca może być bajka o Czerwonym Kapturku.

Inne proponowane
Warto zerknąć