ebook Włoskie buty
3.64 / 5.00 (liczba ocen: 4817) Ilość stron (szacowana): 297

Włoskie buty
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

Kategoria:  /
E-book - polecana oferta: 20.90
Audiobook - najniższa cena: 31.31
wciąż za drogo?
20.90 zł
27.12 zł Lub 24.41 zł
31.90 zł Lub 28.71 zł
19.90 zł
26.16 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Inne proponowane

Na niewielkiej bałtyckiej wyspie od dwunastu lat mieszka samotnie Frederick Welin, sześćdziesięciosześcioletni emerytowany lekarz. Rytm jego życia wyznaczają codzienne poranne kąpiele w wykuwanym codziennie przeręblu. Jedynymi towarzyszami jego samotnej egzystencji są stary pies i równie wiekowy kot oraz pojawiający się od czasu do czasu hipochondryczny listonosz. Tak trwa to niezmącone niczym życie aż do momentu, w którym na otaczającym wyspę lodzie pojawia się kobieca postać, wspierająca się na chodziku. Okazuje się nią Harriet, miłość życia Fredericka, którą prawie czterdzieści lat wcześniej opuścił bez słowa. Dawna kochanka żąda spełnienia złożonej wiele lat wcześniej obietnicy – chce, żeby Frederick zawiózł ją nad leśne jezioro, o którym niegdyś opowiadał. Ruszają więc w podróż, która całkowicie zmieni starzejącego się, złamanego życiem człowieka.

Dziwaczna prośba dawnej miłości pociągnie za sobą lawinę zdarzeń i spotkań, które nie pozwolą byłemu lekarzowi wieść dawnej, wycofanej egzystencji, ale zmuszą go do powrotu do życia i rozliczenia z przeszłością.

Włoskie buty od Henning Mankell możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Patrząc na kogoś, nie da się odgadnąć, jak bardzo jest w środku zraniony.
Śmierć nie wymazuje miłości, nie unicestwia uczuć.
Miłość jest jak orzeźwiający wiatr, że zalewa nas fala spokoju, daje też poczucie bezpieczeństwa, dzięki któremu spotkanie ze śmiercią nie wydaje się już tak straszne.
Tak samo łatwo jest zgubić się w sobie samym, jak na leśnych ścieżkach albo ulicach miast.
Nienawiść może napędzać człowieka tylko przez jakiś czas. Daje iluzoryczną siłę, choć tak naprawdę jest wyspecjalizowanym pasożytem.
Ludzie są ze sobą blisko po to, żeby się od siebie oddalać.
Bóg mówi szeptem, a diabeł krzyczy na cały głos.
Z prawdą czasem trudno jest żyć. Kłamstwa są wygodniejsze.
Żyjemy w czasach, w których oczekuje się od starych ludzi, że staną się niewidzialni.
To, że człowiek się czegoś boi, nie musi oznaczać, że nigdy nie przezwycięży strachu i nie zdobędzie się na odwagę, by zrobić to, czego się obawia.
Niedotrzymane obietnice są jak cienie tańczące o zmierzchu.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Niesamowita książka. Melancholijna, potwornie smutna a mimo to czytelnik z każdą stroną liczy na jakiś promyk nadzieji, na rozliczenie z przeszłością, na rozgrzeszenie głównego bohatera. Wielkim błędem jest oczekiwać po tej książce kolejnego kryminału. To zupełnie inna para butów. Włoskich butów.

 • Awatar

  Po Wallanderze spodziewałem się wolno rozwijającej się intrygi i w końcu zaskakującej pointy. Niestety wolno budowana fabuła, budowała się wolno do końca i żaden zwrot akcji nie nastąpił. Jeśli czytelnik szuka kryminału ze zwrotami akcji, to tu tego nie znajdzie.

 • Awatar

  Jeśli będę dostawał od Henninga Mankella wyłącznie takie książki, jestem w stanie wybaczyć mu wysłanie komisarza Kurta Wallandera na emeryturę.
  Kolejny raz wspomnę, że zachwycam się stylem i sposobem prowadzenia narracji przez autora. Czytając książki mojego mistrza, odpoczywam, odnajduję w nich siebie. Zastanawiam się też ile z Henninga Mankella jest w Fredericku Welinie. Wydaje mi się bowiem, że takim Welinem stanie się każdy z nas. Tyle, że jednemu jest do upodobnienia się do niego jeszcze daleko, a kolejnemu o wiele bliżej. Ja jestem już na dobrej drodze do tego i odnajduję w sobie wiele podobieństw.
  Książka "Włoskie buty" jest dla mnie kolejną powieścią, która utwierdza mnie w przekonaniu, że Henning Mankell jest pisarzem doskonałym. Jak się okazuje, nie musi stworzyć kryminału, aby pokazać swój niedościgniony kunszt.

Warto zerknąć