ebook Imperator
3.61 / 5.00 (liczba ocen: 311)

Imperator
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 31.99
wciąż za drogo?
31.99 zł Lub 28.79 zł
39.99 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
33.99 zł
35.90 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Reporterska biografia słynnego redemptorysty, twórcy Radia Maryja i najbardziej szarej z szarych eminencji polskiej polityki. Pierwsze wydanie „Imperatora” z 2013 roku natychmiast stało się bestsellerem. Ale dopiero po roku 2015 ksiądz Tadeusz Rydzyk pokazał, co potrafi. I nabiera coraz większego impetu…

Radio Maryja ma raptem pół miliona słuchaczy, lecz wpływ Ojca Dyrektora na Polskę jest o wiele większy. Szeregowy redemptorysta, który mieszka w skromnej celi klasztoru przy ul. św. Józefa w Toruniu, zakulisowo steruje premierami i ministrami kolejnego rządu prawicy. Zarządza też siecią fundacji, instytutów, spółek i szkół (od podstawówki po uczelnię wyższą). Ma kilka księgarni (internetowych i stacjonarnych), telefonię komórkową, odnoszącą sukcesy wytwórnię filmową i własne media. Poza Radiem Maryja i TV Trwam kontroluje m.in.: „Nasz Dziennik”, miesięcznik „W Naszej Rodzinie”, telewizję internetową Tilma, internetowe radio SIM i liczne portale.
Rydzyk buduje też na potęgę. W Toruniu powstaje coś, co ksiądz nazywa Republiką Maryjną. Stoją już kampus studencki i świątynia nie mniej pompatyczna niż Licheń. Ćwierć miliarda złotych państwowych subwencji kapłan przeznaczył m.in. na gigantyczne Muzeum im. Jana Pawła II i Park upamiętniający 40 tysięcy Polaków ratujących Żydów. W planach ma aquapark, hotel i uzdrowisko termalne, które może objąć jedną czwartą miasta.
Jak doszło do tego, że nieśmiały chłopak z Olkusza został magnatem medialnym, który stawia warunki politykom? Jak ktoś, kto z trudem zdał maturę, stał się doktorem, rektorem, autorem książek i mentorem profesorów? Jak ktoś, kto przemycał w 1991 roku zwitek niemieckich marek ukryty w używanym audi 80, został jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce?
Co ojciec Rydzyk je? Co czyta? Kogo uwielbia? Czego się obawia? Z kim i z czym walczy? Dokąd to wszystko zmierza?

O PIERWSZYM WYDANIU „IMPERATORA”:
„Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że książkę warto przeczytać. Nie po to, żeby się z nią zgadzać, ale żeby trochę lepiej zrozumieć samego ojca Rydzyka” – Tomasz Terlikowski

„Od kiedy przeczytałem książkę Piotra Głuchowskiego i Jacka Hołuba, marzy mi się film o ojcu Rydzyku” – ksiądz Adam Boniecki

Imperator od Piotr Głuchowski, Jacek Hołub możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Znakomicie się czytało, bo i opisywana postać jest wielobarwna i intrygująca. Bez względu na wszystkie uproszczenia jakie funkcjonują media biografowie założyciela Radia Maryja pokazują redemptorystę jako człowieka idei, który do celu pójdzie po trupach.
    Z książki dowiemy się nie tylko tego jakie dzieciństwo miał Tadeusz Rydzyk, jak narażał się władzom PRL, jak organizował nowoczesne przecież msze bigbitowe, ale także tego jak doszło do jego konfliktu z „Gazetą Wyborczą”, którą redemptorysta utożsamił z „gniazdem szatana”.
    Bardzo ciekawym wątkiem biografii jest anatomia tworzenia mitu o zamachu smoleńskim. Radio Maryja wcale od początku nie przychylało się do tej karkołomnej teorii, a nawet ją krytykowało.

    Po lekturze biografii udało mi się dostrzec w redemptoryście ludzką twarz, ale też twarz manipulatora, który potrafi wypowiadać się porwanymi fragmentami zdań w taki sposób, by to, co najbardziej chce przekazać pozostało gdzieś między wierszami, tak by jemu nikt nie mógł niczego zarzucić. To sprytny i inteligentny człowiek.

Warto zerknąć