ebook Imperator
3.61 / 5.00 (liczba ocen: 316)

Imperator
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - najniższa cena: 18.00
wciąż za drogo?
31.99 zł Lub 28.79 zł
39.99 zł
39.99 zł
39.99 zł Lub 35.99 zł
-50% 18.00 zł
34.81 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (3)
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Reporterska biografia słynnego redemptorysty, twórcy Radia Maryja i najbardziej szarej z szarych eminencji polskiej polityki. Pierwsze wydanie „Imperatora” z 2013 roku natychmiast stało się bestsellerem. Ale dopiero po roku 2015 ksiądz Tadeusz Rydzyk pokazał, co potrafi. I nabiera coraz większego impetu…

Radio Maryja ma raptem pół miliona słuchaczy, lecz wpływ Ojca Dyrektora na Polskę jest o wiele większy. Szeregowy redemptorysta, który mieszka w skromnej celi klasztoru przy ul. św. Józefa w Toruniu, zakulisowo steruje premierami i ministrami kolejnego rządu prawicy. Zarządza też siecią fundacji, instytutów, spółek i szkół (od podstawówki po uczelnię wyższą). Ma kilka księgarni (internetowych i stacjonarnych), telefonię komórkową, odnoszącą sukcesy wytwórnię filmową i własne media. Poza Radiem Maryja i TV Trwam kontroluje m.in.: „Nasz Dziennik”, miesięcznik „W Naszej Rodzinie”, telewizję internetową Tilma, internetowe radio SIM i liczne portale.
Rydzyk buduje też na potęgę. W Toruniu powstaje coś, co ksiądz nazywa Republiką Maryjną. Stoją już kampus studencki i świątynia nie mniej pompatyczna niż Licheń. Ćwierć miliarda złotych państwowych subwencji kapłan przeznaczył m.in. na gigantyczne Muzeum im. Jana Pawła II i Park upamiętniający 40 tysięcy Polaków ratujących Żydów. W planach ma aquapark, hotel i uzdrowisko termalne, które może objąć jedną czwartą miasta.
Jak doszło do tego, że nieśmiały chłopak z Olkusza został magnatem medialnym, który stawia warunki politykom? Jak ktoś, kto z trudem zdał maturę, stał się doktorem, rektorem, autorem książek i mentorem profesorów? Jak ktoś, kto przemycał w 1991 roku zwitek niemieckich marek ukryty w używanym audi 80, został jednym z najbogatszych przedsiębiorców w Polsce?
Co ojciec Rydzyk je? Co czyta? Kogo uwielbia? Czego się obawia? Z kim i z czym walczy? Dokąd to wszystko zmierza?

O PIERWSZYM WYDANIU „IMPERATORA”:
„Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że książkę warto przeczytać. Nie po to, żeby się z nią zgadzać, ale żeby trochę lepiej zrozumieć samego ojca Rydzyka” – Tomasz Terlikowski

„Od kiedy przeczytałem książkę Piotra Głuchowskiego i Jacka Hołuba, marzy mi się film o ojcu Rydzyku” – ksiądz Adam Boniecki

Imperator od Piotr Głuchowski, Jacek Hołub możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Znakomicie się czytało, bo i opisywana postać jest wielobarwna i intrygująca. Bez względu na wszystkie uproszczenia jakie funkcjonują media biografowie założyciela Radia Maryja pokazują redemptorystę jako człowieka idei, który do celu pójdzie po trupach.
    Z książki dowiemy się nie tylko tego jakie dzieciństwo miał Tadeusz Rydzyk, jak narażał się władzom PRL, jak organizował nowoczesne przecież msze bigbitowe, ale także tego jak doszło do jego konfliktu z „Gazetą Wyborczą”, którą redemptorysta utożsamił z „gniazdem szatana”.
    Bardzo ciekawym wątkiem biografii jest anatomia tworzenia mitu o zamachu smoleńskim. Radio Maryja wcale od początku nie przychylało się do tej karkołomnej teorii, a nawet ją krytykowało.

    Po lekturze biografii udało mi się dostrzec w redemptoryście ludzką twarz, ale też twarz manipulatora, który potrafi wypowiadać się porwanymi fragmentami zdań w taki sposób, by to, co najbardziej chce przekazać pozostało gdzieś między wierszami, tak by jemu nikt nie mógł niczego zarzucić. To sprytny i inteligentny człowiek.

Warto zerknąć