ebook Strażnik tajemnic
4.13 / 5.00 (liczba ocen: 99697)

Strażnik tajemnic
ebook: epub (ipad), mobi (kindle)

Kategoria:  /
E-book - najniższa cena: 18.90
wciąż za drogo?
-28% 18.90 zł
30.69 złpremium: 19.80 zł Lub 19.80 zł
22.91 zł 20% rabatu
23.20 zł Lub 20.88 zł
26.07 zł 20% rabatu
21.45 zł
23.20 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (12)
Inne proponowane

W wiejskiej angielskiej posiadłości, w swingujących latach 60. szesnastoletnia Laurel wymyka się z rodzinnego pikniku urodzinowego i chowa w domku na drzewie, by snuć samotnie marzenia o przyszłości. Nagle widzi nieznajomego, który zbliża się do domu i rozmawia z jej matką. Wkrótce zostaje świadkiem strasznej zbrodni, która położy się cieniem na całym jej życiu. Odtąd zawsze będzie zadawać sobie pytanie, kim tak naprawdę jest jej piękna, niezwykła matka, kim była w przeszłości.

Pięćdziesiąt lat później Laurel jest wybitną aktorką mieszkającą w Londynie. Spotyka się ze swym rodzeństwem w domu rodzinnym, by świętować dziewięćdziesiąte urodziny matki. Niespodziewanie powraca przeszłość, a Laurel wie, że to ostatnia szansa na odkrycie zagrzebanych w niej sekretów. Zaczyna skomplikowane śledztwo, które po nitce wspomnień Dorothy oraz innych związanych z nią osób doprowadzi w końcu do kłębka tajemnicy…

Strażnik tajemnic od Kate Morton możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Nawet w czasie tych ciemnych dni można znaleźć szczęście w tych najmniejszych rzeczach.
Prawdziwy przyjaciel jest jak światło w mroku.
Nie można się cofnąć w czasie, to tylko pobożne życzenia, ale jest inne wyjście, czyli droga do przodu.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Moje postrzeganie Kate Morton oraz jej literackich dokonań było zawsze bardzo pozytywne. W mym przekonaniu zasługiwała na autorkę doskonałą w swoim gatunku. Zastanawiam się teraz, będąc już po lekturze „Strażnika tajemnic”, na którego tak bardzo czekałem, czy na moim krystalicznym obrazie pisarki, jaki stworzyłem w swojej głowie, powstała teraz rysa? Od autora doskonałego czytelnik oczekuje rewelacyjnych dokonań, takiej lektury, która wchłonie go w siebie i nie pozwoli odetchnąć choćby głośniej, dopóki nie zamknie się ostatnia strona. Do tej pory takie przyjemności spotykały mnie ze strony Kate Mormon, jednak teraz już nie było tak kolorowo.

  Uczucie, jakie towarzyszyło mi podczas czytania tej powieści, określiłbym mianem huśtawki nastrojów. Moje postrzeganie i odbiór fabuły zmieniało się jak w kalejdoskopie. Zaczynając byłem zadowolony, potem to zadowolenie zmieniało się w zdziwienie a nawet znużenie. Zdarzyło się też, że poczułem się skonsternowany, doświadczając pomysłowości autorki, która nie ustrzegła się od błędów w fabule. Przez pewien czas towarzyszyła mi nuda i rozleniwienie, aby na koniec przemienić się w uśmiech i westchnienie, kiedy dotarłem do zakończenia. Finał był właściwie do przewidzenia, bowiem autorka wplatała w tę historię, szczególiki, które uważnego czytelnika mogły naprowadzić na rozwiązanie zagadki.
  Jak wspomniałem na początku, na moim obrazie Kate Mormon pojawiła się rysa. Na szczęście nie jest to pęknięcie, które zmieni jej postrzeganie. Potraktuję „Strażnika tajemnic” jako niewielkie potknięcie, które jak mniemam, przy następnej książce, zostanie wynagrodzone z nawiązką.
  Nie chciałbym powiedzieć, że ta książka jest słaba. Ma w pewien sposób swój urok, ale stawiając ją obok wcześniejszych dokonań literackich Pani Morton, wypada sporo bladziej.
  Oceniając wcześniej wysoko inne pozycje tej autorki, tę ocenię jako dobrą książkę.

Warto zerknąć