ebook Dom sióstr
3.74 / 5.00 (liczba ocen: 7173) Ilość stron (szacowana): 567

Dom sióstr
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
E-book - najniższa cena: 26.40
Audiobook - najniższa cena: 21.40
wciąż za drogo?
empik#EMPIK - WTK
empik#EMPIK - WTK
30.69 złpremium: 19.80 zł Lub 19.80 zł
26.40 zł Lub 23.76 zł
-6% 26.90 zł
33.00 zł
33.00 zł Lub 29.70 zł
28.84 zł
33.00 zł
Wesprzyj UpolujEbooka.pl - postaw kawę
Inne proponowane

Wyjazd na Boże Narodzenie do Yorkshire, krainy wyżynnych torfowisk w północnej Anglii, miał być prezentem urodzinowym i ostatnią próbą uratowania rozpadającego się małżeństwa. Jednak od początku Barbarze i Ralphowi Ambergom nic się nie układa. Już od pierwszej nocy wynajęta przez nich posiadłość Westhill House zostaje odcięta od świata z powodu śnieżycy. Barbara, myszkując po domu, natrafia niespodziewanie na zapiski byłej właścicielki posiadłości, Frances Gray. Ich lektura ożywia niezwykłą historię sprzed pięćdziesięciu lat. Zagłębiając się w aurę miłości, nienawiści, pogardy i tęsknoty za wolnością, Barbara zaczyna poznawać własną duszę i dojrzewa do najważniejszej decyzji. Decyzji, która nie tylko zmieni jej życie, ale będzie zarazem dopełnieniem losu Frances Gray.

Dom sióstr od Charlotte Link możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook) lub słuchać w formie audiobooka (mp3).
Człowiek rodzi się z wolną wolą. Obojętnie co działo się w jego życiu wcześniej, od pewnego momentu sam ponosi odpowiedzialność za to, co robi z resztą życia.
Nikt nie ma obowiązku cierpieć przez całe życie.
Po prostu tak to już jest w życiu: radości i zmartwienia rzadko dzielą się po równo, przeważnie wszystko przychodzi naraz.
Człowieka omija w życiu zbyt wiele przyjemności, jeśli ciągle stara się tylko za wszelką cenę przestrzegać każdej zasady.
Istnieje wewnętrzna samotność, która sprawia, że człowiek czuje się samotny także wśród ludzi.
Wraz z wiekiem rośnie poczucie, że pozostało niewiele czasu - powiedziała. - Ale rośnie także determinacja, aby nie robić już tego, czego się naprawdę nie chce.
Można też trzymać się prawdy. Prawda bywa okrutna, a czasem bolesna, ale przynajmniej jest prawdą. Dzięki niej cała sprawa ma jakiś sens.
Ale czyż nie ma tego w każdym człowieku? Czegoś, o czym nikt nie wie, co być może objawia się tylko w tej jednej chwili, gdy odpadają z niego zewnętrzne warstwy. W chwili wielkiego smutku. Zwątpienia. Tęsknoty. Albo w chwili miłości.
Z niczym nie należy przesadzać, także ze szczerością.
(...) gdy jesteśmy młodzi, często nie wiemy jeszcze, czego tak naprawdę pragnie nasze serce. Dręczy nas obawa, że przejdzie nam coś koło nosa, i choć mamy przed sobą całe życie, wydaje nam się, że czas przecieka nam jak piasek przez palce. Boimy się, że jeśli nie zrobimy czegoś od razu, to nie zrobimy tego nigdy.
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  To była chyba druga (po "Echu winy") powieść Charlotte Link którą przeczytałam. Lubię tą autorkę chyba bardziej niż Camillę Lackberg czy Lizę Marklund, może dlatego, że tamte mi się trochę znudziły...w powieściach Link niby wiadomo czgo można sie spodziewać, a jednak zawsze po przeczytaniu mam uczucie satysfakcji - dobra ksiażka!

 • Awatar

  Przed lekturą powieści Dom sióstr Charlotte Link stwierdziłem, że dużo sobie po niej obiecuję. Teraz książkę mam już za sobą i przyznam szczerze, nie żałuję, iż ją przeczytałem. Powieść bardzo mi się podobała. Jest to już druga książka tej autorki, którą chętnie polecę każdemu czytelnikowi, spragnionemu dobrej literatury. Przede mną jeszcze dwie, wydane w Polsce, czyli Echo winy i Przerwane milczenie. Obie zresztą już posiadam. Ale może wrócę do aktualnie zakończonej lektury.
  Przeżywające kryzys małżeństwo prawników z Niemiec, Barbara i Ralph, próbując przeciwstawić się rutynie i codzienności oraz ratować zmierzający ku upadkowi związek, wynajmują w angielskiej wsi dom, w którym zamierzają spędzić święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok. Dom ten jest własnością starszej kobiety imieniem Laura, która na czas przyjazdu lokatorów, wyprowadza się do miasta, do swojej młodszej siostry.
  Barbara z Ralphem po przyjeździe, zostają uwięzieni w wynajętej posiadłości, gdzie będą musieli toczyć walkę o przeżycie. Ogromne śnieżyce, spowodują bowiem, iż miejsce to stanie się odcięte od świata, pozbawione prądu i ogrzewania. W spiżarni i w lodówce znajdują skromne ilości pożywienia. Po kilku dniach, narastające znużenie i ciągły głód, doprowadzają do odnalezienia przez Barbarę zapisków, właścicielki domu, Frances Gray. Wraz z Barbarą, która rozpoczyna lekturę, poznajemy losy Frances, bliskich jej osób a także historię domu. Opowiedziana przez Frances Gray historia, porywa Barbarę, która z zapartym tchem wręcz zaczytuje się, dowiadując się o niespełnionych miłościach, zawiści, źle ulokowanych uczuciach oraz popełnionej zbrodni. Barbara nie domyśla się, iż historia, o której czyta, nie ma jeszcze swojego całkowitego zakończenia. Zakończenie to, będzie wydarzeniem z jej udziałem.
  Powieść Dom sióstr, jak to bywa u Charlotte Link, traktuje o wyborach podejmowanych przez ludzi i konsekwencjach tych wyborów. Opowiada także o problemach w małżeństwie tak i współczesnym jak i z początków XX wieku. Autorka wspaniale przedstawia sylwetki swoich bohaterów, na tle Europy ogarniętej dwoma wojnami światowymi. Bohaterowie ci stworzeni są w doskonały sposób, wywołując w czytelniku skrajne uczucia. Ja osobiście wielokrotnie rozmyślałem nad postacią Frances Gray, uznając ją za wspaniałą i bohaterską osobę za chwilę zaś, szczerze nienawidziłem, krytykując jej wręcz podłe postępowanie. Inne z postaci zawartych w powieści są tak samo wyraziste. Każdy zatem odnajdzie w tej książce, swojego ulubionego bohatera.
  Przedstawiona w zapiskach Frances atmosfera angielskiej wsi, i tak zwanego Domu sióstr jest doskonała. Osobiście, czułem każde skrzypienie domu, rozkoszowałem się słońcem i wspaniałym ogrodem. O gęsią skórkę przyprawiała mnie ulewa lub śniegi przykrywające Yorkshire. Doskonale budowany klimat i atmosfera. Więcej takich książek, życzyłbym sobie, oraz wszystkim czytelnikom.

Warto zerknąć