ebook Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe - audiobook
3.82 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 2670)

Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 20.81
Audiobook - najniższa cena: 21.83
wciąż za drogo?
27.81 złpremium: 17.94 zł Lub 17.94 zł
21.83 zł 20% rabatu
-22% 23.32 zł Lub 20.99 zł
29.90 zł Lub 26.91 zł
24.91 zł
26.91 zł
Inne proponowane

BESTSELLEROWE OPOWIADANIA JACKA DUKAJA W WYJĄTKOWEJ INTERPRETACJI ADAMA FERENCEGO.

 

Rajd atomowy na Moskwę, proces jednej dwunastej tyrana, eksperyment racjonalnego antysemity, kabalistyczny Spisek Koronacyjny – oto wydarzenia, jakich świadkami będą słuchacze opowiadań Jacka Dukaja. Jak zanika granica między wojną i terroryzmem, rozumem i wiarą, człowiekiem i narodem, bohaterem i potworem?...

Xavras Wyżryn i inne fikcje narodowe - audiobook od Jacek Dukaj możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
 • Awatar

  Co prawda wpierw przeczytałem "Inne pieśni", stąd Xavras nie zrobił na mnie takiego wrażenia, ale dzięki temu, po części wiedziałem, że nie będzie to prosta pozycja.
  Jak to u Dukaja, opowiadania są ciężkie, trup ściele się gęsto, a bardzo obrazowe i brutalne opisy potrafią wywołać grymas na twarzy. Wizja alternatywnej rzeczywistości, gdzie Polska nie odzyskała nigdy niepodległości jest niesamowicie dokładnie opracowany. Wszystko się zgadza, autor stworzył masę dodatkowych bohaterów, historii, dat nieistniejącego kraju, który cały czas walczy o własny wpis na mapie świata. Wszystkie sztuczki, nawet niemoralne, nieetyczne czy paranormalne, są dozwolone, byle tylko osiągnąć upragniony cel.
  Główną pozycją w książce jest tytułowa historia Xavrasa Wyżryna, jednak znajdują się tam dodatkowe równie ciekawe opowiadania, nie odbiegające brutalnością i soczystością opisów. Szczególnie proces jednej dwunastej oskarżonego, gdzie oczywista wina nie może zostać udowodniona czy ostatnia opowieść o tajemniczym wyzwolicielu narodu, który stworzył sam siebie ze strzępów historii.
  Światy kreowane przez Dukaja są wręcz nie do opisania. Złożoność bohaterów, ich nieludzkie umiejętności czy całkowicie inne prawa rządzące światem są nie do zrozumienia dla kogoś kto nie przeczytał choć jednej jego książki.
  Książkę tę przesłuchałem w wersji audio z rewelacyjnym lektorem: Adamem Ferencym

Warto zerknąć