ebook Wojna nie ma w sobie nic z kobiety - audiobook
4.2 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 3545)

Wojna nie ma w sobie nic z kobiety - audiobook
audiobook (mp3)

najlepsza cena! w ostatnich 3 miesiącach
E-book - najniższa cena: 17.94
Audiobook - najniższa cena: 14.79
wciąż za drogo?
-35% 16.14 złpremium: 9.68 zł Lub 9.68 zł
-28% 14.79 zł Lub 13.31 zł
16.14 zł Lub 14.53 zł
-28% 14.79 zł
17.49 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (2)
Inne proponowane
Szły na wojnę w sukienkach. Strzelały, wysadzały, opatrywały rany żołnierzy. Po wojnie mężczyźni nie dopuścili ich do głosu. Dlaczego? Tę zagadkę analizuje w swoim reportażu Swietłana Aleksijewicz.

„Pewna dziewczyna wróciła z wojny z orderami. Pobyła w domu kilka dni, matka ze łzami w oczach spakowała jej torbę na drogę: «Idź. Masz jeszcze dwie siostry. Kto je weźmie za żony, jeśli ich siostra była na wojnie. Wszyscy uważają was za prostytutki»” – tak o kobietach, które przeżyły udział w wojnie, mówiła w jednym z wywiadów Swietłana Aleksijewicz. Jej książka to wstrząsająca, poruszająca opowieść o ich losach.
„Wojna nie ma w sobie nic z kobiety” była gotowa już w 1983 r. Autorkę oskarżono jednak o „pacyfizm, naturalizm oraz podważanie heroicznego obrazu kobiety radzieckiej”, więc dwa lata przeleżała w wydawnictwie. W Polsce została uhonorowana główną Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego (2011). Jej dźwiękową wersję przedstawia wybitna lektorka, Krystyna Czubówna.

„To książka pasjonująca i wstrząsająca. Wielka białoruska reporterka, Swietłana Aleksijewicz, jedna z najwybitniejszych dziennikarek Europy, na miarę Oriany Fallaci, zapisała wojnę... kobiet. W drugiej wojnie światowej bowiem walczyły przeciw Niemcom hitlerowskim kobiety – rosyjskie, białoruskie, ukraińskie. Z bronią w ręku. Strzelając, rzucając granatami, wysadzając. Jako żołnierze pierwszej linii, jako zwiad, jako dywersantki. A więc – zabijając i same ginąc. W tej książce nie ma patetycznych komentarzy autorskich. Jest zapis opowieści tych kobiet, które przeżyły...”.

Stefan Bratkowski

Wojna nie ma w sobie nic z kobiety - audiobook od Swietłana Aleksijewicz możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Trudno jest oceniać takie książki. Nie jest bowiem zamiarem autora celowe szokowanie czytelnika. Sam temat, który jest poruszany w książce, jest na tyle szokujący iż czasem brak jest słów aby opisać doznania, których doświadcza się podczas lektury tego reportażu.
    We wspomnieniach kobiet, które zostały zawarte w tej książce nie ma miejsca na sentymenty. Ich opowieść jest z najlepszych dokumentów przypominających człowiekowi o okrucieństwie i bezsensowności wojny. Na tych stronach zawiera się mistrzostwo reportażu.

Warto zerknąć