ebook Paragraf 22 - audiobook
3.98 / 5.00 (liczba ocen e-booka: 607579)

Paragraf 22 - audiobook
audiobook (mp3)

E-book - najniższa cena: 25.48
Audiobook - najniższa cena: 22.90
wciąż za drogo?
22.90 zł
37.11 złpremium: 23.94 zł Lub 23.94 zł
31.92 zł Lub 28.73 zł
32.20 zł Lub 28.98 zł
39.90 zł
27.03 zł
32.20 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (4)
Inne proponowane

Jedna z najwybitniejszych powieści amerykańskich XX wieku. Utrzymana w poetyce czarnego humoru, ukazuje bezsens wojny i armii jako instytucji, wyśmiewa mechanizmy społeczne rządzące się logiką absurdu. Jej bohaterowie to zbiorowisko wariatów, fanatyków, idiotów i oportunistów, ale nade wszystko ludzi, którzy pragną jednego – uchronić swoje życie przed katastrofą.

Pilot Yossarian jest przekonany, że wszyscy dybią na jego życie – zarówno Niemcy, jak i dowódcy jego jednostki, zmuszający go do udziału w coraz większej liczbie misji bojowych. Udaje wariata, by wykpić się od dalszych lotów. Tymczasem otaczają go sami wariaci.
Major Major Major, który przyjmuje podwładnych tylko wtedy, gdy go nie ma; porucznik Scheisskopf, którego działalność ogranicza się do urządzania defilad; porucznik Milo Minderbinder, który traktuje wojnę jako sposób na zbicie majątku i bombarduje własne pozycje, bo dogadał się z nieprzyjacielem. Oficjalnie w amerykańskim wojsku nie ma miejsca dla wariatów; choroba psychiczna stanowi wystarczający powód, by zostać natychmiast odesłanym do domu. Przepisy są w tym względzie bardzo wyraźne. Jest jednak mały kruczek: osławiony „paragraf 22”...

Paragraf 22 - audiobook od Joseph Heller możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3) lub bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    Książka uważana za jedną z najlepszych, wręcz wybitną, jednak mi osobiście jakoś nie przypadła do gustu... Rozważania bohatera ciągnęły się bez końca, często na granicy psychozy. Nie wiem, może byłem zbyt zmęczony i nie trafiłem w czasie na moment w którym należy ją czytać? Na razie czeka na drugie podejście - kiedyś do niej wrócę i okaże się czy do niej dojrzałem.

Warto zerknąć