Pieśń łuków - audiobook
audiobook (mp3)

średnia ocena: 5.00 / 5.00
liczba ocen: 1
najlepsza cena! w ostatnich dwóch tygodniach
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
29.09 zł
34.90 złpremium: 20.94 zł
34.90 zł
34.90 zł
37.52 zł
Pozostałe księgarnie
29.19 zł
31.41 zł
34.90 zł
37.90 zł
Opis:

Bitwa pod Azincourt to jedno z największych wydarzeń w dziejach średniowiecznej Europy. Fascynująca opowieść o tej batalii pióra mistrza fabuły historycznej Bernarda Cornwella – teraz w wersji audio!

Historia batalii, która wywołała w całej Europie falę poruszenia, została połączona z losami zdolnego łucznika Nicholasa Hooka, banity szukającego odkupienia. Autor prowadzi czytelnika przez pełną dramatów akcję podpartą rzetelną wiedzą historyczną, w której nie zabraknie nawet ciekawostek technicznych dotyczących ówczesnej broni, budowli itp. W iście sienkiewiczowskim stylu kieruje młodego bohatera ku przeznaczeniu. Co znajdzie Nicholas na błotnistych polach bitwy – zagładę czy ocalenie?
Bernard Cornwell jest najpopularniejszym i najbardziej poczytnym angielskim pisarzem powieści historycznych. Jak nikt inny potrafi pokazać losy jednego człowieka wplecione w wartkie nurty historii.

„Azincourt to jedno z najżywiej oddziałujących na naszą wyobraźnię epickich wydarzeń w dziejach Anglii (...) Jest to tryumf słabego nad silnym, zwycięstwo prostego żołnierza nad dosiadającym konia rycerzem i stanowczości nad pychą. (...) Jest to również opowieść o prawdziwej rzezi i okrucieństwie”.

Sir John Keegan, „The Face of Battle”

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Lektura obowiązkowa dla miłośników średniowiecza. Barwny opis samej bitwy ale także szeroko przedstawione poprzez losy głównych bohaterów tło historyczne. DO tego ciekawa koncepcja audiobook'a z muzycznymi wstawkami.

Inne proponowane
Warto zerknąć