ebook Świat Dysku: Piekło pocztowe
4.34 / 5.00 (liczba ocen: 86214)

Świat Dysku: Piekło pocztowe
ebook: mobi (kindle), epub (ipad)

E-book - polecana oferta: 18.40
wciąż za drogo?
EMPIK#EMPIK WTK
EMPIK#EMPIK WTK
22.23 złpremium: 14.34 zł Lub 14.34 zł
-23% 18.40 zł Lub 16.56 zł
23.90 zł
23.90 zł Lub 21.51 zł
18.39 zł
20.14 zł
kliknij aby zobaczyć pozostałe oferty (5)
Inne proponowane

Moist von Lipwig to artysta oszustwa. A także hochsztapler i człowiek, który musi dokonać życiowego wyboru: zostanie powieszony, albo postawi na nogi konające usługi pocztowe w Ankh-Morpork. To trudna decyzja. Musi dopilnować, by przesyłki docierały na miejsce, choćby na przeszkodzie stanął im deszcz, grad, śnieg, psy, Przyjazne i Dobroczynne Stowarzyszenie Pracowników Pocztowych, zły prezes zarządu kompanii semaforowej Wielkiego Pnia oraz nocny zabójca. Randka z Adorą Belle Dearheart też byłaby miła.

Radość Pratchetta z jego dzieła, z żarcików, gier słownych, pomysłu z listami i samego języka czyni "Piekło pocztowe" jednym z najznakomitszych przykładów jego niewyczerpanej humorystycznej inwencji. „The Times”

Jak wiele najlepszych humorystycznych powieści Pratchetta, jest to powieść o odkupieniu... Pratchett nigdy nie pisze o rzeczach błahych. „Time Out”

Właśnie mroczny klimat oraz żelazna moralność odróżnia jego książki od licznych naśladowców z angielskiej szkoły fantasy spod znaku absurdalnego humoru... „Guardian”

Pratchett jest brakującym ogniwem między Douglasem Adamsem a J.K. Rowling. Inteligencja i wyobraźnia zdobyły mu rzesze fanatycznie wiernych czytelników. „Financial Times”

Terry Pratchett jest jednym z wielkich twórców tego, co Auden nazwał „światami wtórnymi”. Jego pomysłowość zdaje się niewyczerpana. A.S. Byatt, „Daily Mail”

Świat Dysku: Piekło pocztowe od Terry Pratchett możesz już bez przeszkód czytać w formie e-booka (pdf, epub, mobi) na swoim czytniku (np. kindle, pocketbook, onyx, kobo, inkbook).
Komentarze dotyczące książki:
  • Awatar

    To pierwszy tom ze Świata Dysku, w którym występuje Moist von Lipwig. Początkowo nie mogłem nabrać sympatii dla tej postaci. Jako drugorzędna wydawał się ok, ale jako główna już mniej. Jako fan Świata Dysku nie uważałem, by wprowadzanie nowego bohatera jest zbędne.
    Ale byłem w błędzie. Moist dość szybko przekonuje czytelników do siebie (w końcu to mistrz oszustwa).
    Inna sprawa, że czytanie całkiem kąśliwych uwag na temat poczty i odnoszenie ich do naszych realiów są bezcenne.

Warto zerknąć