ebook Milczenie owiec - audiobook
4 / 5.00 (liczba ocen: 2)

Milczenie owiec - audiobook

Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane

„Rozrywka ostra jak brzytwa, pięknie skonstruowana i genialnie napisana. Naprawdę trudno o lepszy thriller.” ― Clive Barker „Podręcznik sztuki budowania napięcia, arcydzieło, które bezbłędnie prowadzi czytelnika do punktu kulminacyjnego. W kwestii suspensu Harris bez wątpienia jest najlepszy w swoim fachu.” ― The Washington Post „Thriller psychologiczny tak zręcznie utkany i tak mocno trzymający w napięciu, że kolejne zdania pokonuje się z prędkością światła – żeby tylko dowiedzieć się, co będzie dalej.” ― Associated Press Clarice Starling rozpoczyna staż w Sekcji Behawioralnej FBI, zajmującej się seryjnymi mordercami. Jej pierwszym zadaniem jest spotkanie z przybywającym w szpitalu dla umysłowo chorych wielokrotnym mordercą i kanibalem, z zawodu psychiatrą – doktorem Hannibalem Lecterem. Kobieta wdaje się z nim w niebezpieczną grę psychologiczną: w zamian za okruchy informacji na temat Buffalo Billa, który od kilku miesięcy terroryzuje Stany Zjednoczone, porywając, mordując i obdzierając ze skóry młode kobiety, opowiada o sobie. Doktor Lecter, prawdziwy geniusz zła, manipuluje Clarice i poddaje ją osobliwej psychoanalizie. Młoda agentka wierzy, że dzięki bezbłędnej intuicji Lectera uda się wpaść na trop psychopaty, zanim zginie kolejna porwana. Jednak tylko Hannibal zna reguły gry tej makabrycznej gry, a nawet jej finał…

 

Audiobook może być dostępny w o ofercie z różnymi lektorami 

Milczenie owiec - audiobook od Thomas Harris możesz już bez przeszkód słuchać formie audiobooka (mp3).
Zastanawiam się na czym polega fenomen tej książki. Czy jest to wysublimowane poczucie humoru?

Czy nigdy nie zdarzyło się pani, że ktoś przyszedł z wizytą, a nie było czasu zrobić zakupów? Trzeba upitrasić coś z tego, co ma się akurat w lodówce, Clarice.

Czy może prawdy życiowe ukryte w zakamarkach wypowiedzi poszczególnych postaci?

Życie jest bogatsze i bardziej podstępne od książek, Clarice. Gniew udaje pożądanie, toczeń ma objawy pokrzywki.

Czy rewelacyjne dialogi, porównania, zdania perełki napisane bez patosu, ale z taką naturalnością.

Najbardziej wyprowadzają z równowagi głupota i zmarnowane starania... które podczas śledztwa należy zamrozić w ciekłym azocie. To najtrudniejszy test.

Czy może przemycone w książce przesłanie, że nigdy nie uda się "wyrównać ceny" ludzkiego istnienia. Bo istnieją osoby ważniejsze i mniej ważne...

Kimberly, czy nie jesteś zła, gdziekolwiek jesteś? Nie szukał cię żaden senator. Żaden odrzutowiec nie woził z miejsca na miejsce szaleńców, żeby cię ratować.

Albo sekret genialności tego thrillera tkwi w perfekcyjnej kreacji postaci, zarówno pierwszoplanowych jak i tych epizodycznych? Autor z precyzją kreśli bardzo wiarygodnych bohaterów, nie z tuszu i papieru, ale z krwi i kości. W grę wchodzi także spójność akcji, brak nieprawdopodobnych, nierealnych zbiegów okoliczności i nieprzemyślanych niedokończonych wątków. Brak także "zapchajdzur", zbędnych opisów kwiatków, doniczek, jeziora, drogi, pudełka na buty. Żadnych bzdur. Mamy socjopatę, piekielnie inteligentnego – Hanibala Lectera. Mamy początkującą funkcjonariuszkę (którą podziwiam i której zazdroszczę umiejętności, opanowania i zaradności) Clarice Starling, z własną wyidealizowaną wizją pracy w służbie społeczeństwu. Jest Jack Crawford, szef Sekcji Behawioralnej, mistrz opanowania borykający się z problemami osobistymi oraz biurokracją i hipokryzją na przeróżnych szczeblach władzy. Doktor Chilton z manią wyższości, upokorzony, niedoceniony, szukający łatwych sposobów na połechtanie ego (innymi słowy taki mały sku*wysynek). I morderca, z potężnymi zaburzeniami osobowości.
Rewelacyjny wątek entomologiczny oraz motyw milczących owiec.

Milczenie owiec to prawdopodobnie jeden z lepszych thrillerów jakie miałam przyjemność czytać. Prócz braku wulgaryzmów, które jak ulał pasują w wypowiedziach niektórych osób, nie znalazłam żadnych mankamentów, niedociągnięć. A i brak wulgaryzmów w sumie ciężko uznać za minus, po prostu Autor nie musiał sypać bluzgami na wszystkie strony, aby wypowiadane uwagi nabierały kąśliwości. Cieszę się, że książkę przeczytałam dopiero teraz (żałuje, że obejrzałam wcześniej film, bo wizualizacja bohaterów opierała się na postaci Hopkinsa, Foster i Levine'a). Teraz wiem, że połowa przeczytanych przeze mnie thrillerów ma więcej niedociągnięć, niż początkowo myślałam.

Ocena: 6/6
©Tylko skończę rozdział
Komentarze dotyczące oferty:
Warto zerknąć