Gra Endera - audiobook
audiobook (mp3)

średnia ocena: 4.75 / 5.00
liczba ocen: 4
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-30% 18.90 zł
18.90 zł
21.60 zł
27.00 zł
28.01 zł
Pozostałe księgarnie
24.30 zł
27.00 zł
Opis:

Pierwszy tom kultowego cyklu O. S. Carda, jednego z najpopularniejszych autorów SF! Czy ostatnią deską ratunku dla Ziemi, zagrożonej przez obcych, może być dziecko – nawet tak genialne jak Ender?

 

Wobec śmiertelnego zagrożenia nadciągającego z kosmosu Ziemia przygotowuje broń ostatniej nadziei. Aby odeprzeć atak owadopodobnych, obcych istot spoza Układu Słonecznego – ludzkość ucieka się do niecodziennej metody: wybiera spośród urodzonych na całym świecie dzieci te najinteligentniejsze i od najmłodszych lat szkoli je na żołnierzy, którzy mają pokierować ziemskimi siłami kosmicznymi w rozgrywce o śmierć i życie. Najlepszym spośród kadetów jest Andrew Wiggin nazwany przez siostrę Valentine „Enderem” – chłopiec o niezwykłym jak na swój wiek geniuszu wojskowym.
Czas nagli, a przyszłość dwóch cywilizacji spoczywa w rękach dziecka...

 

„Przygody Endera będą zdobywać nowych czytelników, kiedy dziewięćdziesiąt dziewięć procent książek pójdzie w zapomnienie” – Gene Wolfe

 

Na podstawie powieści powstał film w reżyserii Gavina Hooda, w którym wystąpili między innymi – Ben Kingsley, Harrison Ford i Asa Butterfield w roli Endera.

Komentarze dotyczące oferty:
  • Awatar

    Książka sama w sobie nieporównywalna z niczym innym. Majstersztyk literatury science fiction.
    Chciałabym jednak odnieść się do samego audiobooka. Muszę przyznać, że intonacja i głos lektora przeszkadzały mi w odbiorze treści. To nie wina samego lektora. Myślę, że po prostu jego głos nie pasuje do tej historii. Zdecydowanie bardziej polecam druk.

  • Awatar

    Pierwszy i najlepszy tom sagi (właściwie można na nim poprzestać). Klasyka SF. Rzecz dzieje się w niedalekiej przyszłości, po ataku „robali” – obcej cywilizacji – na Ziemię. Głównym bohaterem jest chłopiec Ender (Andrew), mały geniusz, który zostaje przyjęty na dość nietypowy trening przed atakiem na wroga. Oczywiście, jak to zwykle bywa, wiele więcej wątków niż w niedawnej ekranizacji.

Inne proponowane
Warto zerknąć