Narrenturm. Część I - audiobook
audiobook (mp3)

Wydawca: audioteka.pl
średnia ocena e-booka: 3.93 / 5.00
liczba ocen e-booka: 23036
Rekomendowane przez UpolujEbooka.pl
-24% 22.50 zł
Pozostałe księgarnie
Opis:

Narrenturm - część 1 tomu pierwszego Trylogii Husyckiej.

Świat nie zginął i nie spłonął. Przynajmniej nie cały. Ale i tak było wesoło. Zwłaszcza Reinmarowi z Bielawy, zwanemu także Reynevanem, zielarzowi i uczonemu medykowi, spokrewnionemu z wieloma możnymi ówczesnego świata. Młodzieniec ten, zakochawszy się w pięknej i obdarzonej temperamentem żonie śląskiego rycerza, przeżywa niezapomniane chwile miłosnych uniesień. Do czasu, kiedy wyłamując drzwi, wdzierają się do komnaty krewniacy zdradzanego małżonka. I w tym momencie Reynevanowi przestaje być wesoło. Komentując Reynevanową skłonność do zakochiwania się, Zawisza Czarny, „rycerz bez skazy i zmazy”, stwierdził: „Oj, nie umrzesz ty, chłopaczku, śmiercią naturalną!” Zawiszę, wziętego do niewoli, wkrótce ścięli Turcy. A co z Reynevanem?


Zespół aktorów między innymi :
Krzysztof Gosztyła - Narrator
Maciej Gudowski - Lektor
Lesław Żurek - Reynevan


Reżyseria: Janusz Kukuła
Muzyka: Adam Skorupa

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Zgadzam się z Krzysztofem, który pozostawił swój komentarz poniżej :)

 • Awatar

  Dla mnie Trylogia Husycka jest najlepszym dziełem Sapkowskiego. Oprócz awanturniczo-przygodowo-tajemniczej warstwy głównej otrzymujemy niezwykle ciekawie podanerealia i fakty historyczne. Dodatkowo niezwykła jest realizacja dźwiękowa: to nie zwykły audiobook, ale mega-słuchowisko z udziałem 200 aktorów. Super pożywka dla wyobraźni.

 • Awatar

  Nie podzielam poniższej opinii. Narrenturm nie jest może dziełem na miarę Wiedźmina, ale także tu Sapkowski w piękny sposób zaprezentował swój kunszt. Dialogi są świetne, barwnych opisów, historia intryguje, a dodatkową zabawą jest wyłapywanie wszystkich smaczków w postaci nawiązań do dzieł innych autorów czy znanych wydarzeń. Sapkowski jest bowiem wielkim erudytą co lubi pokazywać w swoich książkach. Niestety Narrenturm jest chyba najlepszą częścią trylogii i w kolejnych jest coraz gorzej.
  Co do samego audiobooka to zrealizowany jest on wyśmienicie. Ta superprodukcja pokazuje olbrzymi potencjał odnośnie tego typu prezentacji utworów. O wiele bardziej mnie to przekonuje niż audiobook z narratorem.

 • Awatar

  Przez całą lekturę zastanawiałem się w jaki sposób wyżyję się na tej powieści. Kiedy udało mi się wreszcie ją zakończyć, okazało się, że nawet pastwić nad nią już mi się nie chce. Pokładałem w niej takie nadzieje, wyobrażając sobie przygody rodem z Wiedźmina. Dostałem jednak jedną wielką nudę!! I tyle chyba wystarczy na temat Narrenturm. Czytanie tej książki było dla mnie istną drogą przez mękę. Nic dodać, nic ująć.

Inne proponowane
Warto zerknąć