Narrenturm - audiobook

Wydawca: audioteka.pl
średnia ocena e-booka: 3.93 / 5.00
liczba ocen e-booka: 22884
Chcę otrzymać powiadomienie,
kiedy oferta będzie dostępna
Podając nam adres e-mail
lub korzystając z konta na Facebooku

damy Ci znać, kiedy oferta będzie dostępna.
Aktualnie brak dostępnej pozycji do zakupu
Inne proponowane
Opis:

Pierwsza część słynnej „Trylogii Husyckiej” Andrzeja Sapkowskiego w wersji audio. Jedyny taki audiobook w Europie! Pełna treść książki zrealizowana w formie spektaklu dźwięku i wyobraźni. W rolach głównych same znakomitości, m.in.: Krzysztof Gosztyła, Henryk Talar, Krzysztof Wakuliński.

 

Co słychać w średniowieczu?

„Narrenturm” to pierwszy z trzech tomów Trylogii Husyckiej – cyklu historyczno-fantastycznego o wojnach husyckich, których akcja toczy się w piętnastym wieku na terenie Czech, Moraw, Śląska, Węgier, ówczesnej Polski i Niemiec. Sapkowski w niepowtarzalnym stylu opisuje okrucieństwo wojny, zwłaszcza bratobójczej i piętnuje nietolerancję religijną. W swojej powieści stworzył szereg barwnych postaci, którym przyszło żyć w czasach pogardy. W brawurowo zrealizowanym słuchowisku występują w rolach głównych: Krzysztof Gosztyła jako Narrator, Maciej Gudowski jako Lektor, Lesław Żurek jako Reynevan, Henryk Talar jako Szarlej, Krzysztof Wakuliński jako Samson Miodek. Superprodukcja – 112 aktorów w 176 rolach.

 

O produkcji audiobooka:

W nagraniu usłyszymy spektakularne efekty dźwiękowe i muzykę skomponowaną przez Adama Skorupę (uznanego przez amerykański portal IGN najlepszym twórcą oryginalnej muzyki do gier komputerowych w 2007 roku za oprawę muzyczną gry „Wiedźmin”). Z kolei ekipa realizatorów to sprawdzeni i doświadczeni twórcy, którzy pracowali m.in. przy takich produkcjach jak opowiadania wiedźmińskie.

 

Scenariusz i reżyseria – Janusz Kukuła PR SA

Muzyka – Skorupa Music & Sound Production

Kompozytorzy – Adam Skorupa, Krzysztof Wierzynkiewicz

Gitary – Aleksander Grochocki

Zgranie dźwięku – Błażej Kukla

Nagranie dialogów – Paweł Szaliński PR SA

Udźwiękowienie – Magda Szymczyk

Efekty synchroniczne – Ula Bylica i Jarosław Kędzierski

Kierownik produkcji – Romuald Cieślak

 

„Trylogia husycka” to trzy powieści fantastyczno-historycznych napisane przez Andrzeja Sapkowskiego. Tłem wydarzeń całej serii są wojny husyckie, a głównym bohaterem jest Reinmar z Bielawy (Lesław Żurek). W skład trylogii wchodzą: „Narrenturm”, „Boży bojownicy”, „Lux perpetua”.

 

Szanowny Kliencie

Słuchowisko „Trylogia Husycka” to superprodukcja z udziałem ponad 100 aktorów, wzbogacona o znakomite efekty specjalne. Przekłada się to na wielkość plików mp3, które należy pobrać. Z tego powodu przed rozpoczęciem pobierania warto się upewnić, czy na urządzeniu mobilnym jest wystarczająco dużo wolnego miejsca, a łącze internetowe ma odpowiednią jakość. W razie wystąpienia problemów sugerujemy pobieranie plików mniejszymi partiami.

Komentarze dotyczące oferty:
 • Awatar

  Zgadzam się z Krzysztofem, który pozostawił swój komentarz poniżej :)

 • Awatar

  Dla mnie Trylogia Husycka jest najlepszym dziełem Sapkowskiego. Oprócz awanturniczo-przygodowo-tajemniczej warstwy głównej otrzymujemy niezwykle ciekawie podanerealia i fakty historyczne. Dodatkowo niezwykła jest realizacja dźwiękowa: to nie zwykły audiobook, ale mega-słuchowisko z udziałem 200 aktorów. Super pożywka dla wyobraźni.

 • Awatar

  Nie podzielam poniższej opinii. Narrenturm nie jest może dziełem na miarę Wiedźmina, ale także tu Sapkowski w piękny sposób zaprezentował swój kunszt. Dialogi są świetne, barwnych opisów, historia intryguje, a dodatkową zabawą jest wyłapywanie wszystkich smaczków w postaci nawiązań do dzieł innych autorów czy znanych wydarzeń. Sapkowski jest bowiem wielkim erudytą co lubi pokazywać w swoich książkach. Niestety Narrenturm jest chyba najlepszą częścią trylogii i w kolejnych jest coraz gorzej.
  Co do samego audiobooka to zrealizowany jest on wyśmienicie. Ta superprodukcja pokazuje olbrzymi potencjał odnośnie tego typu prezentacji utworów. O wiele bardziej mnie to przekonuje niż audiobook z narratorem.

 • Awatar

  Przez całą lekturę zastanawiałem się w jaki sposób wyżyję się na tej powieści. Kiedy udało mi się wreszcie ją zakończyć, okazało się, że nawet pastwić nad nią już mi się nie chce. Pokładałem w niej takie nadzieje, wyobrażając sobie przygody rodem z Wiedźmina. Dostałem jednak jedną wielką nudę!! I tyle chyba wystarczy na temat Narrenturm. Czytanie tej książki było dla mnie istną drogą przez mękę. Nic dodać, nic ująć.

Warto zerknąć